روسیه و چین، اولین پل مرزی میان دو کشور را تکمیل کردند

زینب موحدی
یکشنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۰
روسیه و چین، اولین پل مرزی میان دو کشور را تکمیل کردند

اولین پل مرزی میان دو کشور روسیه و چین در ژانویه به‌طور رسمی شروع به کار خواهد کرد. 

به گزارش خبرگزاری رویترز، اولین پل جاده‌ای برای برقراری ارتباط بین روسیه و چین تکمیل شد. این پل شهر بلاگووشچنسک در روسیه را به شهر هایهه در چین متصل می‌کند. این پل با هدف افزایش رفت‌وآمد بین دو کشور ساخته شد.

رویترز گزارش داده است که وزارت توسعه‌ی شرق دور و قطب شمال روسیه با اعلام این خبر در روز جمعه، گفت که پل مذکور از بهار ۲۰۲۰ به‌روی همه باز خواهد شد. عملیات احداث این پل که روی رودخانه‌ی آمور بنا شده است، شامل ساختن جاده‌ای جدید به مسافت ۲۰ کیلومتر بود و توسط شرکت روسو - چاینز (Russo-Chinese) انجام شد.

واسیلی اورلوف، فرماندار منطقه‌ی آمور، به خبرگزاری رویترز گفت:

ما در حال ایجاد مسیر حمل و نقلی بین‌المللی جدیدی هستیم. این کار به ما این اجازه را خواهد داد تا به ظرفیت کامل حمل و نقلی خود دست یابیم.

خبرگزاری دولتی روسیه TASS در ژانویه‌ی گذشته طی گزارشی گفته بود که عملیات ساخت‌وساز پل مذکور در سال ۲۰۱۶ و با هزینه‌ای در حدود ۱۹٫۸ میلیارد روبل آغاز شد. این پل، یکی از جدیدترین پروژه‌های عمرانی به شمار می‌آید که با هدف ایجاد پیوند بین دو شهر طراحی و اجرا شده است.

قرار است تله‌کابین مرزی بین دو شهر بلاگووشچنسک و هایهه در سال ۲۰۲۰ راه‌اندازی شود. طراحی این تله‌کابین به‌عهده شرکت معماری هلندی UNStudio بود و زمان سفر بین دو شهر با استفاده از این تله‌کابین در حدود هفت و نیم دقیقه تخمین زده می‌شود.

منبع cnn
برچسب‌ها پل

دیدگاه