فرار از ازدحام گردشگران در پوکت با چند راهکار ساده

حمیده کریمی
چهار شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۰
فرار از ازدحام گردشگران در پوکت با چند راهکار ساده

پوکت یک مقصد گردشگری شلوغ و محبوب در تایلند است. با چند راهکار می‌توانید سفری آرام‌تر در پوکت داشته باشید.

پوکت در جنوب تایلند قرار دارد و بزرگ‌ترین جزیره این کشور محسوب می‌شود. از اینرو، سالانه میلیون‌ها گردشگر از سراسر دنیا خود را به سواحل این جزیره زیبا می‌رسانند. این جزیره با چنین آمار گردشگری جزو مقصدهای گردشگری بسیار شلوغ است. از این رو غرق شدن در فرهنگ بومی تایلندی یا لذت بردن از چشم‌اندازها و مناظر زیبای این جزیره در چنین شرایطی به سختی امکان‌پذیر است.

تور تایلند فرصت خوبی برای سفر به این جزیره دیدنی است. با کمک کجارو می‌توانید بهترین و ارزان‌ترین تور تایلند را برای سفر بعدی خود خریداری کنید.

با وجود شلوغی زیاد و ازدحام گردشگران در این جزیره تایلند، امیدتان را برای سفر به پوکت و لذت بردن از سفری آرام با تجربه‌ای خاص و جذاب، از دست ندهید. چند روش وجود دارد که با کمک آن می‌توانید از ازدحام و شلوغی پوکت فصله بگیرید و این جزیره را در شرایطی خلوت‌تر، آرام‌تر و اصیل‌تر تجربه کنید.

اجتناب از سفر در های‌سیزن

فرار از ازدحام گردشگران در پوکت با چند راهکار ساده

های سیزن یا فصل شلوغ گردشگری، فصلی است که تعداد گردشگران یک مقصد به بیشترین مقدار خود می‌رسد. پوکت تقریبا در تمام طول سال، یک مقصد گردشگری محبوب است، ولی در برخی از فصل‌ها و ماه‌ها، به شکل قابل توجهی بسیار شلوغ‌تر است. وقتی هوا رو به سردی می‌رود، یعنی در ماه‌های نوامبر تا مارس، بسیاری از کسانی که در نواحی سردتر زندگی می‌کنند، مسیر سفر خود را به سمت تایلند انتخاب می‌کنند تا از سواحل گرم و آفتابی آن لذت ببرند. در واقع سرمای محل زندگی خود را با سفر به تایلند و شن، ساحل، دریا و آفتاب پوکت جایگزین می‌کنند.

به همین دلیل این ماه‌ها شلوغ‌ترین ماه‌های سال برای سفر به پوکت است و علاوه بر شلوغی، از نظر هزینه‌های سفر هم گران‌ترین زمان برای سفر به پوکت محسوب می‌شود. بنابراین، با در نظر داشتن این نکته، اگر قصد دارید سفری آرام و خلوت و دور از هجوم گردشگران داشته باشید، ماه‌های مه تا اکتبر را برای سفر انتخاب کنید. این زمان فصل خلوت گردشگری در پوکت است. دمای هوا کمی نسبت به فصل شلوغ گردشگری، کاهش پیدا می‌کند، ولی به اندازه کافی گرم است تا از سفرتان لذت ببرید. دمای هوا در این فصل معمولا حدود ۳۰ درجه است.  

در این فصل این احتمال وجود دارد که بارش باران، برنامه‌های سفرتان را به هم بریزد، ولی باز هم بیشتر اوقات، هوا روشن و آفتابی است. احتمال بارش باران، قیمتی است که بسیاری از گردشگران می‌پردازند تا سواحل پوکت را در شرایطی بسیار خلوت‌تر تجربه کنند. علاوه بر این، در این فصل سفر کردن مزایای دیگری هم دارد. از جمله اینکه هزینه سفر، نرخ هتل‌ها و قیمت غذای رستوران‌ها نسبت به فصل شلوغ سال، بسیار کاهش پیدا می‌کند، در نتیجه، سفری ارزان‌تر را تجربه خواهید کرد.

سحرخیز بودن

فرار از ازدحام گردشگران در پوکت با چند راهکار ساده

در سراسر تایلند، زود بیدار شدن بهترین فرصت است که از جاذبه‌ها در خلوتی کامل لذت ببرید و عکس‌هایی بدون مزاحم بگیرید! این مورد در پوکت هم وجود دارد. بسیاری از جاذبه‌های گردشگری مهم مانند تندیس بزرگ بودا، هر چقدر که از ابتدای صبح فاصله بگیرید، ازدحام گردشگران بیشتر می‌شود؛ ولی اگر صبح زودتر بیدار شوید و خودتان را به این جاذبه برسانید، می‌توانید از شکوه و زیبایی آن در خلوت و آرامش و تنهایی لذت ببرید.

صبح زود بیدار شدن، در تایلند مزایای دیگری هم دارد. در معرض گرمای شدید ظهر قرار نمی‌گیرید و با آرامش و راحتی بیشتری به گشت‌وگذار می‌پردازید. ضمن اینکه می‌توانید زندگی اهالی بومی را از نزدیک ببینید؛ زندگی واقعی ساکنان این جزیره به دور از هیاهوی گردشگران.

این توصیه برای کسانی که قصد دارند از سواحل یا جزایر بازدید کنند هم قابل اجرا است و فقط مخصوص جاذبه‌های گردشگری مذهبی و فرهنگی نیست. سوار شدن قایق در صبح زود، به شما اطمینان می‌دهد که در محیطی آرام‌تر از این بهشت استوایی لذت می‌برید. وقتی جمعیت گردشگران کم کم بیدار می‌شوند و از هتل بیرون می‌زنند، شما برگشته‌اید و وقت زیادی برای انجام کارهای دیگر دارید.

فرار از سواحل توریستی

فرار از ازدحام گردشگران در پوکت با چند راهکار ساده

برخی از سواحل در پوکت شهرت زیادی دارند، ولی معمولا تله‌های توریستی محسوب می‌شوند. این مکان‌ها اغلب به‌دلیل تبلیغات و امکانات رفاهی-توریستی اغلب شلوغ هستند، ولی به لحاظ زیبایی‌های طبیعی، حرفی برای گفتن ندارند. برای نمونه، ساحل پاتونگ یکی از این سواحل است که در آن به سختی می‌توانید جای مناسبی برای استراحت و لذت بردن از ساحل پیدا کنید.

در ساحلی که شلوغ و پر از رفت‌و‌آمد است، صدای موسیقی قطع نمی‌شود و مردم با سروصدای زیاد دنبال تفریحات دریایی و ساحلی هستند، نمی‌توانید به‌راحتی استراحت کنید و از سفر لذت ببرید. البته در پوکت سواحل دیگری هم وجود دارند که بسیار آرام‌تر و زیباتری هستند و در آن‌ها می‌توانید یک ساحل واقعی استوایی را در آرامش کامل تجربه کنید.

این سواحل لزوما دور از دسترس نیستند. بریا مثال، ساحل آزادی بسیار زیبا است، محیط خوبی دارد و به راحتی قابل دسترس است. گاهی با ده دقیقه سفر کوتاه و ارزان با قایق می‌توانید خودتان را با ساحلی خلوت و آرام برسانید. مطمئن باشید که کمی دورتر رفتن و هزینه کردن، ارزشش را خواهد داشت. در این سواحل خلوت همان تایلندی را که در تصورات خود انتظار داشتید، خواهید دید. سواحل شنی زیبا، در کنار آب‌های لاجوردی و پس‌زمینه‌ای از صخره‌های پوشیده از پوشش گیاهی سرسبز.

کنار زدن گردشگران برای دیدن دنیای زیر آب

فرار از ازدحام گردشگران در پوکت با چند راهکار ساده

پوکت فرصتی عالی برای این است که غواصی را یاد بگیرید و مدرک آن را دریافت کنید. علاوه بر این، با این تفریح جذاب و به‌یادماندنی می‌توانید از انبوه جمعیت گردشگران فاصله بگیرید. هیچ چیزی لذت بخش‌تر و آرامش‌بخش‌تر از این نیست که وارد دنیای دیگری شوید. زیر موج‌های دریای بیکران که دنیای رنگارنگ و باشکوهی منتظر شما است.

شنا با کوسه ماهی‌ها و لاک‌پشت‌های دریایی و تماشای مرجان‌های رنگارنگ به دور از هرگونه سروصدای مردم و گریه نوزادان، تجربه‌ای است که در سفر به پوکت نباید از دست بدهید. در پوکت فرصت‌های زیادی برای غواصی وجود دارد که سفر شما را به متفاوت‌ترین سفر زندگی‌تان تبدیل می‌کند.

مطالب مرتبط:

    منبع theculturetrip
    برچسب‌ها سفر خارجی

    دیدگاه