برقراری پروازهای فوق‌العاده جدید به‌مناسبت اربعین حسینی

سعیده خلیلی‌صفا
چهار شنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۰
برقراری پروازهای فوق‌العاده جدید به‌مناسبت اربعین حسینی

با توجه به نزدیکی ایام اربعین حسینی و ترافیک بالای زائران، پروازهای فوق‌العاده از دو فرودگاه شاهرود و اهواز برقرار شد.

مرتضی حمیدپور، مدير فرودگاه شاهرود، اعلام کرد که پرواز فوق‌العاده به نجف به مناسبت اربعين حسينی از طریق فرودگاه شاهرود برقرار شده است. حمیدپور در رابطه با این خبر گفت:

با توجه به درخواست‌های مکرر اهالی شهرستان و استان و به‌دنبال ابلاغ بين‌المللی (مرز هوایی) شدن فرودگاه و فراهم شدن زیرساخت‌های لازم با اتمام عمليات تطويل و بهسازی باند، پرواز مسیر شاهرود- نجف برقرار شد.

طبق اعلام حمیدپور، این پرواز رفت شامگاه ۲۲ مهر پرواز از شاهرود به نجف ساعت ۱۸:۲۰ با هواپيمای MD82 با ظرفيت ۱۵۰ مسافر انجام شده است. همچنین، در صورت انجام فلایت چک (وارسی پروازی)، انجام پرواز بازگشت عتبات عالیات در روز ۲۸ مهر انجام خواهد شد و طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده این پرواز ساعت ۲۱:۳۰ وارد فرودگاه شاهرود می‌شود.

در این راستا، محمدرضا رضایی، مدیرکل فرودگاه‌های استان خوزستان، از افزايش و برقراری ۷۲ پرواز فوق‌العاده رفت و برگشت فرودگاه اهواز در ايام اربعين خبر داد. رضایی در این رابطه تصریح کرد که:

با توجه به نزدیکی ایام اربعین حسینی و نیز ترافیک سنگین زائر و مسافر در فرودگاه اهواز پروازهای این فرودگاه از مبداء تهران و مشهد به مقصد اهواز و برعکس به‌صورت فوق‌العاده افزایش یافت. 

وی افزود:

شرکت هواپیمایی ساها از نوع بوئینگ 737 از دوشنبه ۲۲ مهرماه اقدام به برقراری ۲۰ پرواز در مسیر تهران-اهواز- تهران کرده که این عملیات تا روز ۳۰ مهر ساعت ۲۲:۵۰ ادامه خواهد داشت.

رضایی ادامه داد:

شرکت هواپیمایی تابان نیز با برقراری ۳۶ پرواز از مبداء مشهد به مقصد اهواز و بلعکس از ۱۷ مهر تا ۴ آبان اقدام به جابجایی زائران اربعین حسینی خواهد کرد.

وی به افزایش و برقراری پروازهای شرکت هواپیمایی کاسپین نیز اشاره کرد و ادامه داد:

۱۶ پرواز رفت و برگشت این شرکت هواپیمایی در مقاصد تهران و مشهد نیز در این ایام تا ۲۹ مهر ادامه خواهد داشت.

گفتنی است فرودگاه اهواز یکی از پرترافیک‌ترین فرودگاه‌های کشور است که در حال حاضر به بیش از ۲۰ نقطه داخلی و خارجی پرواز دارد.

برای خرید بلیط هواپیما در مسیرهای پروازی داخلی و خارجی، همیشه می‌توانید از طریق موتور جست‌وجوی پرواز کجارو، بلیط ارزان هواپیما به مقصد مورد نظر خود را یافته و از فروشنده‌های معتبر خریداری کنید.

دیدگاه