عبور یک کشتی کروز غو‌ل‌پیکر از تنگه بسیار باریکی در یونان

صدیقه شجاعی
سه شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۰
عبور یک کشتی کروز غو‌ل‌پیکر از تنگه بسیار باریکی در یونان

کشتی کروز Braemar به طول ۱۹۵ متر و عرض ۲۲٫۵ متر موفق شد از کانال ۲۵ متری کورینتوس یونان عبور کرده و رکورد طولانی‌ترین کشتی عبوری از این کانال را به نام خود ثبت کند.

مسافران یک کشتی کروز ۲۲٫۵ متری هنگام عبور از کانال باریک کورنتیوس یونان، از ترس نفس‌شان را حبس کرده‌ بودند. این کشتی که بزرگ‌ترین شناور عبوری از  این تنگه به حساب می‌آید، موفق شد با ۹۲۹ مسافر از بین دیواره‌های صخره‌ای و بسیار تنگ کورینتوس عبور کند که حداکثر عرض آن در سطح آب به ۲۵ متر می‌رسید.

کشتی کروز

کانال کورینتوس، یک آب‌راه کشندی بین خلیج کورنتیوس و خلیج سارونیک است که شبه‌جزیره‌ی پلوپونز را از سرزمین اصلی یونان جا می‌کند.

از سال ۱۸۹۳، کشتی‌ها مشغول عبورومرور در این آب‌راه باریک بوده‌اند، اما در روز چهارشنبه، شرکت فرد اولسن اعلام کرد که طولانی‌ترین کشتی کروز را با موفقیت از این کانال عبور داده است. این کشتی ۱۹۵ متر طول و  حدود ۲۴,۷۰۰ تن وزن دارد. شرکت کروز لاینرز فرد اولسن در شبکه‌های اجتماعی عنوان کرد:

امروز کشتی Braemar به‌عنوان طولانی‌ترین کشتی‌ای که تاکنون موفق به عبور از کانال کورینتوس شده است، تاریخ‌ساز شد.

کشتی کروز

کانال کورینتوس، ۶٫۳ کیلومتر طول دارد که مسیر دریایی بنادر ایتالیا به بندر آتن را کوتاه کرده است. کلر وارد، مدیر کالا و خدمات مشتری در شرکت فرد اولسن، می‌گوید:

این سفر دریایی مهیج، نقطه عطف بزرگی در تاریخ ۱۷۱ساله‌ی فرد اولسن به شمار می‌رود و ما بسیار خوشحال هستیم که توانستیم این موفقیت را با مسافران‌مان شریک شویم. همیشه تمام تلاش خود را به کار می‌بندیم تا خاطره‌ای فراموش‌نشدنی برای مهمانان خود رقم بزنیم، درست همان اتفاقی که برای مسافران کشتی Braemar اتفاق افتاد و با عبور کشتی از لبه‌ی دیواره‌های کانال کورینتوس، آن‌ها می‌توانستند تقریباً دیواره‌ها را لمس کنند و مطمئن هستیم که این تعطیلات را هرگز فراموش نخواهند کرد.

اگر شما هم مشتاق سفر به یونان و بازدید از جاهای دیدنی یونان هستید، می‌توانید به کمک کجارو قیمت تور یونان آژانس‌های مسافرتی مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید و تور موردنظرتان را با پایین‌ترین قیمت از آژانس‌های همکار کجارو بخرید.

منبع cnn

دیدگاه