بهترین اپلیکیشن های مترجم برای سفرهای خارجی؛ ۹ اپلیکیشن کاربردی برای سفر

حمیده کریمی
سه شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۰
بهترین اپلیکیشن های مترجم برای سفرهای خارجی؛ ۹ اپلیکیشن کاربردی برای سفر

با وجود اپلیکیشن‌ های مترجم، در سفرهای خارجی مشکلی برای برقراری ارتباط با اهالی مقصد مورد نظرتان نخواهید داشت. در این مطلب با بهترین اپلیکیشن‌های مترجم آشنا می‌شوید.

اگر فردی چند زبانه نیستید، برای سفرهای خارجی نگران نباشید. این روزها با وجود اپلیکیشن‌های مترجم، لازم نیست برای سفر به کشور مورد نظرتان زبانش را یاد بگیرید. همه این اپلیکیشن‌ها کمک می‌کنند تا بتوانید متن‌های نوشته شده به زبان کشور مقصد را بخوانید، زبان آنها را صحبت کنید و صحبت‌های اهالی آن کشور را درک کنید. فرقی نمی‌کند که کجا سفر کنید. این اپلیکیشن‌ها تقریبا از همه زبان‌ها پشتیبانی می‌کنند. بعضی از آنها حتی لهجه‌های مختلف را هم پشتیبانی می‌کنند.

با وجود ترجمه صوتی، ترجمه متنی و ترجمه تصویری، این اپلیکیشن‌ها توانسته‌اند مرزها و محدودیت‌های زبانی را بشکنند. بعض از آنها آفلاین هم کار می‌کنند و استفاده از آنها نیازی به دسترسی به اینترنت ندارد.

با کمک این اپلیکیشن‌ها می‌توانید کارهای ضروری طول سفر را انجام دهید. مثلا در رستوران غذا سفارش دهید، تاکسی بگیرید و با اهالی مقصد گفت‌وگو کنید. همه این کارها را می‌توانید با گوشی همراه خود با چند ضربه روی صفحه، انجام دهید.

با کمک این اپلیکیشن‌های مترجم می‌توانید تجربه‌ای لذت بخش‌تر و بدون استرس در سفرهای خارجی داشته باشید.

در ادامه ۹ مورد از بهترین اپلیکیشن‌های مترجم را معرفی می‌کنیم. اگر در حال برنامه‌ریزی برای سفرهای خارجی هستید، حتما یکی از این اپلیکیشن‌های مترجم را همین امروز دانلود کنید.

اپلیکیشن آی‌ترنسلیت (iTranslate)‌

بهترین اپلیکیشن های مترجم برای سفرهای خارجی

یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های مترجم در کل دنیا، اپلیکیشن آی ترنسلیت است. این اپلیکیشن در آی‌تیونز تقریبا ۳۰۰ هزار ریتینگ یا نمره دارد و در گوگل پلی هم بیش از ۳۰۰ هزار نمره دریافت کرده است. بیشتر این رتبه‌ها ۴ یا ۵ ستاره هستند.

یکی از ویژگی‌های خاص این اپلیکیشن این است که ورژن مخصوص برای اپل واچ دارد. از طریق اپل واچ و با این اپلیکیشن می‌توانید هر آنچه خواستید با ساعت مچی خود ترجمه کنید.

اپلیکیشن پایه دارای امکانات و کارکردهایی از جمله کتاب عبارات از پیش تعیین شده و عبارت‌های کاربردی و ترجمه بین بیش از ۱۰۰ زبان مختلف است. ورژن پرو یا حرفه‌ای این اپلیکیشن ماهی ۵/۹۹ دلار هزینه دارد. این نسخه دارای امکاناتی مثل ترجمه آنلاین، ترجمه وب‌سایت به همراه افزونه سافاری، ترجمه از طریق دوربین، مکالمه صدا به صدا و صرف فعل است.

نسخه پایه این اپلیکیشن را می‌توانید رایگان از آی‌تیونز و گوگل پلی دانلود کنید.

گوگل ترنسلیت (Google Translate)

بهترین اپلیکیشن های مترجم برای سفرهای خارجی

اپلیکیشن گوگل ترنسلیت یکی دیگر از مهم‌ترین و محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های مترجم در کل دنیا است. این اپلیکیشن امکان ترجمه ۱۰۳ زبان مختلف را با تایپ کردن فراهم می‌کند. ۵۹ زبان به صورت آفلاین قابل دسترس است. با استفاده از نوشتن عبارت‌ها (یعنی کشیدن آنها به جای تایپ کردن) در ۹۳ زبان مختلف می توانید متن را ترجمه کنید. امکان ترجمه از دوربین در ۳۷ زبان فراهم شده است یعنی شما با دوربین خود متنی را ثبت می‌کنید و ترجمه فوری آن را دریافت می‌کنید.

ترجمه گفتار فوری دو طرفه در ۳۲ زبان مختلف قابل انجام است. اپلیکیشن گوگل ترنسلیت به راحتی قابل استفاده است. آیکون‌هایی در بالای اپلیکیشن وجود دارد که می‌توانید با کلیلک کردن روی آنها نحوه ترجمه را انتخب کنید که از طریق کشیدن و نوشتن دستی باشد، با ثبت عکس از دوربین باشد، صوتی باشد یا از طریق تایپ کردن.

این اپلیکیشن را می‌توانید رایگان از آی‌تیونز و گوگل پلی دانلود کنید.

اپلیکیشن تریپ لینگو (TripLingo)

بهترین اپلیکیشن های مترجم برای سفرهای خارجی

اگر دوست دارید در سفرهای خارجی، زرنگ و فهمیده به نظر برسید و راحت‌تر با دیگران گفت‌گو کنید، اپلیکیشن تریپ لینگو به شما کمک می‌کند که نحوه مکالمه درست مانند اهالی آن مقصد را یاد بگیرید. علاوه بر این، اپلیکیشن تیرپ لینگو کمک می‌کند تا بهتر بتوانید با فرهنگ جدید، تطابق پیدا کنید.

ابتدا با انتخاب یک کشور باید کار با این اپلیکیشن را شروع کنید. انتخاب‌های زیادی در این زمینه دارید از نپال تا نیوزیلند، از سنگال تا اسپانیا، از اندونزی تا اردن و فراتر از آن! سپس پک مقصد مورد نظر خودتان را دانلود کنید. مثلا اگر قصد دارید به اسپانیا سفر کنید، یک مترجم صوتی در اختیار خواهید داشت که صدای شما را به زبان اسپانیایی ترجمه می‌کند.

این اپلیکیشن دارای امکانات دیگری مانند ترجمه تصویری، مجموعه‌ای از عبارات کلیدی و ضروری برای سفر، شماره‌گیر وای فای است که با کمک آن می‌توانید از خارج با شماره مورد نظرتان تماس بگیرید. هزینه افزیش اعتبار آن از ۱۰ دلار شروع می‌شود. این اپلیکیشن یک بخش در مورد انعام دادن و نکاتی در مورد حفظ امنیت و هنجارهای فرهنگی مقصد مورد نظرتان دارد. با کمک همه این امکانات، به راحتی می‌توانید با فرهنگ و زبان مقصد مورد نظرتان هماهنگ شوید و سفری لذت‌بخش‌تر داشته باشید.

قسمت عبارات این اپلیکیشن، بسیار گسترده و مفید است. دارای دسته‌بندی‌های مختلفی است که از بین آنها می‌توان به شوخی و سرگرمی، زندگی و تفریحات شبانه و... اشاره کرد. این قسمت از اپلیکیشن را می‌توانید دانلود کنید و به صورت آفلاین از آن استفاده کنید.

اپلیکیشن تریپ لینگو یک نسخه حرفه‌ای هم دارد که دارای عبارت‌ها و امکانات بیشتر است.  اعتبار تماس وای فای ۳ دلار هزینه دارد. برقراری ارتباط با مترجم آنلاین و آموزش‌های صوتی از ماهی ۱۹/۹۹ دلار شروع می‌شود.

نسخه پایه این اپلیکیشن را می‌‌توانید رایگان از گوگل پلی و آی‌تیونز دانلود کنید.

اپلیکیشن سی‌های (SayHi)

بهترین اپلیکیشن های مترجم برای سفرهای خارجی

با اپلیکیشن سی‌های می‌توانید صدای خود را به ۹۰ زبان و گویش مختلف ترجمه کنید. این اپلیکیشن امکانی فراهم کرده است که با کمک آن می‌توانید صدای خود را ضبط کنید و آن را به زبان مورد نظر خود ترجمه کنید. صدای ترجمه شده را می‌توانید در قالب صدای زنانه یا مردانه پخش کنید. در ضمن، سرعت ادای کلمات را در ترجمه می‌تونید مطابق با میل خود تغییر دهید.

اگر در یک محیط شلوغ و پر صر و صدا قرار دارید، به جای صحبت کردن در میکروفون، می‌توانید متن مورد نظرتان را تایپ کنید. این اپلیکیشن فقط در صورتی که به اینترنت وای‌فای یا حداقل ارتباط 3G متصل باشید قابل استفاده است.

این اپلیکیشن را می‌توانید رایگان از آی‌تیونز یا گوگل پلی دانلود کنید.

اپلیکیشن پاپاگو (Papago)

بهترین اپلیکیشن های مترجم برای سفرهای خارجی

تمرکز اصلی اپلیکیش پاپاگو در زبان‌های آسیایی است. این اپلیکیشن کار ترجمه بین زبان‌های انگلیسی، کره‌ای، ژاپنی، چینی، اندونزیایی، پیتنامی، تایلندی را انجام می‌دهد. از زبان‌های غیر آسیایی که در این اپلیکیشن گنجانده شده است می‌توان به زبان‌های روسی، آلمانی، ایتالیایی و اسپانیایی اشاره کرد.

در این اپلیکیشن امکان ترجمه متنی و صوتی وجود دارد. علاوه بر این با کمک این اپ می‌توانید یک مکالمه دو زبانه هم داشته باشید. از این طریق دو نفر به طور هم‌زمان می‌توانند صحبت کنند و اپلیکیشن به طور اتوماتیک هر زبان را به زبان مقابل ترجمه می‌کند.  

امکان ترجمه تصویری هم در این اپ وجود دارد. پاپاگو دارای یک دیکشنری و کتاب عبارت‌های ضروری است. یک بخش مخصوص از این اپلیکیشن را که فقط مختص کودکان است می‌توانید دانلود کنید.

این اپلیکیشن را رایگان از گوگل پلی و آی‌تیونز می‌توانید دانلود کنید.

اپلیکیشن مترجم مایکروسافت (Microsoft Translator)‌

بهترین اپلیکیشن های مترجم برای سفرهای خارجی

با اپلیکیشن مترجم مایکروسافت می‌توانید متن، صدا و تصاویر را بین زبان‌های انگلیسی و بیش از ۶۰ زبان دیگر ترجمه کنید. این اپلیکیشن برای مسافران تجاری و افرادی که به سفرهای کاری می‌روند، بسیار ایده‌آل است. این اپلیکیشن دارای یک ویژگی منحصربه‌فرد است که ترجمه مکالمه چند نفره نام دارد. از این طریق می‌توانید با اتصال دیوایس‌ها، با بیش از صد نفر با زبان‌های مختلف در آن واحد مکالمه و گفت‌وگو داشته باشید.

وجود ویژگی صفحه نمایش تقسیم شده در این اپلیکیشن فرصت می‌دهد تا شما عبارتی را ببینید در حالی که کسی که در مقابل شما نشسته است می‌تواند ترجمه آن را بخواند. پک‌های زبان برای استفاده آفلاین از این اپلیکیشن وجود دارد.

با وجود راهنمایی‌های متعدد در مورد ترجمه و کمک در تلفظ، می‌توانید یاد بگیرید که چطور برخی از عبارات‌ها را خودتان به شکلی صحیح عنوان کنید و به عملکرد صوتی اپلیکیشن متکی نباشید.

اپلیکیشن مترجم مایکروسافت را می‌توانید از آی‌تیونز و گوگل پلی، رایگان دانلود کنید.

اپلیکیشن وی‌گو (Waygo)

بهترین اپلیکیشن های مترجم برای سفرهای خارجی

اپلیکیشن وی‌گو فقط بین زبان‌ انگلیسی و زبان‌های چینی، ژاپنی و کره‌ای ترجمه می‌کند. ولی با وجود این محدودیت در مواقعی که به اینترنت دسترسی ندارید می‌تواند حسابی کارتان را راه بیاندازد چون به طور کامل، آفلاین کار می‌کند.

بهترین کارکرد این اپلیکیشن استفاده از دوربین لحظه‌ای است. هر زمان که نیاز بود، فقط کافی است که دوربین را روی نشانه‌ها و علائم، منوها و... بگیرید و سپس  ترجمه آن را ببینید. کسانی که علاقه‌مند به غذا هستند، این اپلیکیشن برایشان بسیار سودمند خواهد بود. چون با کمک این اپلیکیشن بعد از ترجمه منوی یک رستوران می‌توانید وارد حالت عکس غذا در اپلیکیشن شوید تا درک بهتری از غذایی که قرار است سفرش دهید، پیدا کنید.  

نسخه پایه این اپلیکیشن قابلیت ده ترجمه رایگان در روز را دارد. نسخه ارتقا‌ یافته‌ی آن قابلیت ترجمه بی‌نهایت جمله و عبارت را دارد و هزینه آن ۶٫۹۹ دلار برای هر کدام از این سه زبان و ۱۱٫۹۹ دلار برای انتخاب هر سه زبان است.

نسخه پایه‌ی این اپلیکیشن را می‌توانید رایگان از آی‌تیونز و گوگل پلی دانلود کنید.

اپلیکیشن آی‌ترنسلیت وویس (iTranslate Voice)

بهترین اپلیکیشن های مترجم برای سفرهای خارجی

اپلیکیشن آی‌ترنسلیت وویس، مشابه اپ سی های (SayHi) است و صوت را به ۴۲ زبان مختلف ترجمه می‌کند. با کمک این نرم‌افزار می‌توانید از اهالی مقصد مورد نظرتان سوال‌های مختلفی بپرسید و گفت‌وگو کنید. مثلا آدرس بپرسید، یک آدرس را به راننده تاکسی بدهید یا هر جمله دیگری را که می‌خواهید به زبان مقصد ترجمه کنید.

ابتدا صدای صحبت کردن خودتان را ضبط می‌کنید و سپس صدای شما فورا به زبان انتخاب شده مورد نظرتان ترجمه می‌شود. همچنین می توانید پاسخ دیگران را که به زبان خودشان عنوان شده ضبط کنید و سپس ترجمه فوری آن را با زبان مادری خود دریافت کنید.

همچنین می‌توانید دو دیوایس را به هم اتصال دهید و با کسی مکالمه داشته باشید که زبان شما را نمی‌داند.

نسخه حرفه‌ای این اپلیکیشن دارای مجموعه عبارت‌های ضروری، امکان ترجمه نامحدود و و امکان دریافت متن فایل‌های صوتی است. این نسخه تبلیغات ندارد و هزینه آن ماهی ۴/۹۹ دلار است.

نسخه پایه این اپلیکیشن را که محدودیت در ترجمه دارد می‌توانید از آی‌تیونز دریافت کنید.

اپلیکیشن اسپیک اند ترنسلیت (Speak and Translate)‌

بهترین اپلیکیشن های مترجم برای سفرهای خارجی

اگر قصد دارید که برای اپلیکیشن‌های مترجم هزینه کنید و علاقه‌مند و نیازمند زبان‌هایی هستید که کمتر رایج‌اند، استفاده از اپلیکیشن اسپیک اند ترنسلیت را در نظر داشته باشید. این اپلیکیشن، برای ترجمه متنی از ۱۱۷ زبان و برای ترجمه صوتی از ۵۴ زبان مختلف پشتیبانی می‌کند.

اگر این اپلیکیشن به طور یکپارچه با آی‌کلود ادغام شود، به شما اجازه می‌دهد تا سوابق ترجمه خود را در همه دیوایس‌های اپل، همگام‌سازی کنید. همچنین می‌توانید سرعت صوت را تغییر دهید و جنسیت صدایی که قرار است ترجمه شما را بخواند، مشخص کنید.

برای این اپلیکیشن ماهی ۶٫۷۷ دلار یا سالی ۳۸٫۹۹ دلار پرداخت خواهید کرد. این اپلیکیشن را از آی‌تیونز دانلود کنید.

اگر اهل سفر هستید، در کنار اپلیکیشن‌های بالا می‌توانید اپلیکیشن کجارو را نیز دانلود و از امکاناتی نظیر جست‌وجو، انتخاب و خرید تورهای مسافرتی و بلیط هواپیما، جست‌وجو و مشاهده‌ی هتل‌ها و مکان‌های دیدنی و جاذبه‌‌های توریستی اطرافتان استفاده کنید. 

منبع thepointsguy
برچسب‌ها اپلیکیشن سفر اپ

دیدگاه