ترکیه جهت مشارکت در رونق گردشگری سلامت اردبیل اعلام آمادگی کرد

طیبه فلاحتی
شنبه، ۱۷ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۰
ترکیه جهت مشارکت در رونق گردشگری سلامت اردبیل اعلام آمادگی کرد

کشور ترکیه آمادگی این کشور  را برای رونق گردشگری سلامت، رونق پزشکی آبدرمانی و راه‌اندازی مجتمع‌های آبدرمانی در استان اردبیل اعلام کرد.

مسئولان کشور دوست و همسایه ‌در پی حضور استاندار اردبیل و هیئت همراه در ترکیه، به منظور همکاری و هم‌اندیشی رونق گردشگری سلامت این استان اعلام آمادگی کرد.

‌ استاندار اردبیل به همراه هیئت همراه مورد استقبال رسمی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در استانبول و معاونت هماهنگی کنسول‌گری در فرودگاه آتاتورک استانبول قرار گرفت.

در ادامه این سفر اکبر بهنام‌جو از دانشگاه استانبول دیدار و در جلسه هم‌اندیشی در خصوص توانمندی‌های استان اردبیل در حوزه گردشگری سلامت و راه‌اندازی مجتمع‌های آبدرمانی مطابق آخرین استانداردهای جهانی با اساتید این دانشگاه بحث و مذاکره کرد.

این نشست با محوریت رونق گردشگری سلامت استان اردبیل به‌عنوان استان مرزی اردبیل برگزار شد و به اذعان اساتید دانشگاه ترکیه، اردبیل در حوزه آبدرمانی از قابلیت‌های کم‌نظیری ‌برخوردار است.

سفر استاندار اردبیل در ادامه با بازدید از امکانات و تجهیزات دانشگاه استانبول و یکی از مجتمع‌های آبدرمانی همراه شد و در نهایت به دستور بهنام‌جو مقرر شد سطح خدمات فنی و درمانی در حوزه گردشگری سلامت با محوریت آبدرمانی‌ها با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل و همچنین دانشگاه استانبول ارتقا یابد.

این سفر که به اذعان مسئولان استانی در حوزه گردشگری سلامت اردبیل دستاوردهای علمی و فنی مطلوبی به همراه داشت؛ منجر به تحقق یکی از دغدغه‌های استاندار اردبیل در خصوص رونق پزشکی آبدرمانی و راه‌اندازی مجتمع‌های آبدرمانی شده و آینده روشنی در حوزه گردشگری سلامت اردبیل را ترسیم می‌کند.

 

مطالب مرتبط:

    منبع ایسنا
    برچسب‌ها گردشگری سلامت

    دیدگاه