این جوان، سفر هیچهایکی دور دنیای خود را زنده پخش می‌کند

زینب موحدی
پنجشنبه، ۱۵ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۵
این جوان، سفر هیچهایکی دور دنیای خود را زنده پخش می‌کند

ترور دانلیوک، ۲۵ کشور دنیا را به‌صورت هیچهایک گشته است. او اکنون تصمیم گرفته است که تجربیاتش را با دیگران به اشتراک بگذارد و روشی جالب را برای این کار برگزیده است.

برای گشتن دور دنیا و کاوش در آن، راه‌های زیادی وجود دارد؛ ولی از نظر ترور دانلیوک (Trevor Daneliuk)، مسافر دوست‌داشتنی کانادایی، شروع یک ماجراجویی به راحتی آب خوردن است. او که چهار سال تمام مشغول هیچ هایکینگ (رایگان‌سواری) در کشورهای مختلف جهان بوده است، اکنون همه‌ی تجربیات خود در جاده‌ها را از طریق رسانه‌های زنده و اجتماعی با مخاطبانی که روز به روز به تعداد آن‌ها افزوده می‌شود، به اشتراک می‌گذارد تا شاید تاثیری روی مسافران دیگر بگذارد.

ترور در مصاحبه‌ای با لونلی پلنت گفت:

من، امسال، به این نتیجه رسیدم که می‌خواهم به مردم نشان بدهم که هیچهایک، هیچ‌کدام از آن کلیشه‌هایی که به نظر می‌رسد، نیست. جهان، مکانی بسیار مثبت‌تر و مهمان‌نوازتر از آن چیزی است که خیلی از مردم تصور می‌کنند. می‌خواهم چشم‌های مردم را به همه‌ی چیزهایی که در طی سفرهایم دیده‌ام باز کنم.

هیچهایک

ترور، تجربیات خود را هر روز به صورت زنده، پخش می‌کند

او به این دلیل پخش زنده را به‌عنوان روشی برای انجام این کار برگزیده است که فکر می‌کرد، خامی و بی‌تجربگی ویرایش‌نشده‌ای که در این رسانه‌های مشاهده می‌شود، به اعتبار و سندیت این تجربه‌ها می‌افزاید.

تماشاگران در همه‌ی لحظات سفر، از یکنواختی ساعت‌های انتظار برای پیدا شدن یک وسیله‌ی نقلیه و سوار شدن گرفته تا هیجان حاصل از پیدا شدن خودرویی برای سوار شدن و تعامل ترور با انسان‌های ناشناس، با او همراه و همسفر هستند.

ترور، پخش روزانه‌ی سفر خود را از زمانی که از خواب بیدار می‌شود آغاز می‌کند و فرقی نمی‌کند که او در یک هتل لوکس یا متل معمولی خوابیده باشد یا اینکه از چادر مسافرتی خود بیرون می‌آید؛ سپس بخش زنده‌ را تا انتهای روز ادامه می‌دهد.

او شب‌ها هیچهایک نمی‌کند؛ بنابراین وقتی که هوا تاریک می‌شود او شام خود را می‌خورد و سپس، قبل از این‌که برای اقامت در شب آماده بشود، پخش زنده را قطع می‌کند.

تاکنون، ترور به همین صورت به ۲۵ کشور جهان مسافرت کرده و در این حین، حدود ۸۰۰ بار سوار وسایل مختلف شده است. او می‌گوید که تجربیات وی تا حد زیادی مثبت بوده و از شدت سخاوت و صمیمیتی که می‌توان در غریبه‌ها مشاهده کرد، غافلگیر شده است. او به تازگی سفر خود به آمریکا را به پایان رسانده و در همه‌ی ۵۰ ایالت آن، هیچهایک کرده است. او اکنون زمانی را به استراحت و فکر کردن به سفر بعدی خود می‌گذراند و در حال برنامه‌ریزی برای سفر به اروپا، ژاپن، کره‌ی جنوبی، تایوان، استرالیا و نیوزیلند است.

هیچهایک

این کانادایی جوان می‌گوید که تجربیات وی به طرز باورنکردنی مثبت بوده است

علی‌رغم مثبت بودن تجربه‌ی ترور در مورد هیچهایک، اجماع عمومی بر این است که زمانی که پیشنهاد افراد بیگانه برای سوار شدن بر خودروها‌ی‌شان را می‌پذیریم، همیشه باید احتیاط کنیم. افرادی که پخش زنده‌ی ترور را تماشا می‌کنند، همیشه در مورد انتخاب‌های او کنجکاو بوده‌اند و نظرات‌شان درباره‌ی او به‌طور آزادانه با او در میان گذاشته‌اند. او می‌گوید:

دقیقا‌ به همین خاطر است که من پخش زنده دارم. به شدت مایل هستم که به سوالات دیگران پاسخ بدهم و در مورد تجربه‌های مثبت خودم با دیگران صحبت کنم.

پخش زنده‌‌ی سفرهای ترور را می‌توانید در کانال وی در رسانه‌ی اجتماعی «Twitch» مشاهده کنید.

مطالب مرتبط:

    منبع lonelyplanet
    برچسب‌ها خانواده کجارو

    دیدگاه