چگونه در سفر مراقب تلفن همراه باشیم؟

سعیده خلیلی‌صفا
چهار شنبه، ۱۴ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۰
چگونه در سفر مراقب تلفن همراه باشیم؟

تلفن همراه یکی از ضروریات زندگی امروزی به ویژه در خارج از منزل است. آیا می‌دانید در سفر چگونه باید از تلفن همراه‌تان مراقبت کنید؟

برای بسیاری از گردشگران تلفن‌ همراه یکی از ضروری‌ترین ابزار سفر به ویژه در سفرهای جاده‌ای محسوب می‌شود، زیرا با استفاده از آن می‌توانند به راحتی عکاسی کنند، جاذبه‌های مسیر را پیدا کنند و... .

با وجود جایگاه و اهمیتی که این وسیله در جای‌جای زندگی روزمره باز کرده است، پس مراقبت از آن به ویژه در هنگام سفر ضروری به نظر می‌رسد. آیا می‌دانید چگونه می‌توان از گم شدن تلفن همراه پیشگیری کرد؟ یا در صورت بروز آن چه باید کرد؟

استفاده از اپلیکیشن Find My Phone یا سرویس‌های مشابه

برخلاف تصور عموم، این اپلیکیشن باید به‌صورت دستی فعال شود. پس بهتر است تا قبل از سفر از قسمت تنظیمات این گزینه را در گوشی‌تان فعال کنید. همچنین، بهتر است تا گزینه «ارسال آخرین مکان» (Send Last Location) را نیز را فعال کنید.

در گوشی‌های دارای سیستم عامل اندروید نیز می‌توانید با مراجعه به قسمت تنظیمات، در قسمت امنیت و مکان (Security & Location) گزینه گوشی‌یاب (Find My Device) را فعال کنید. برای اطمینان از عملکرد آن نیز می‌توانید صفحه Find Your Phone را در حساب کاربری گوگل چک کنید.

تلفن همراه

تماس با اپراتور در صورت سرقت یا مفقود شدن تلفن همراه

اگر در طول سفر به هر دلیل تلفن همراه‌تان دچار سرقت یا مفقودی شد، بهتر است تا مورد را هرچه سریع‌تر به اپراتور اطلاع دهید؛ زیرا اپراتورها امکان رهگیری ارسال اطلاعات و... را در اختیار دارند. البته در صورت پرداخت حق بیمه برای تلفن همراه (به‌ویژه در سفرهای خارجی) امکان تعمیر یا جایگزینی تلفن در صورت وقوع حوادث احتمالی وجود دارد.

تلفن همراه

از گوشی و اطلاعات آن محافظت کنید

ممکن است هزینه محافظ صفحه نمایش یا قاب مناسب برای گوشی گران به نظر برسد، ولی از بسیاری آسیب‌های احتمالی و در نتیجه، تحمیل هزینه‌های بیشتر جلوگیری می‌کند. همچنین، بهتر است تا در دوره‌‌های مشخصی از اطلاعات موجود در گوشی شامل شماره‌های تماس، عکس‌ها و... یک نسخه کپی (back up) تهیه کنید. حتی می‌توانید با رمزگذاری فایل‌ها از دسترسی دیگران به فایل‌ها و اطلاعات شخصی در صورت سرقت یا مفقودی جلوگیری کنید.

تلفن همراه

ذخیره اطلاعات تماس در صفحه نمایش گوشی

در صورت امکان اطلاعات تماس مانند شماره موبایل دوم یا آدرس ایمیل‌تان را در صفحه نماش گوشی ذخیره کنید؛ زیرا در صورت گم شدن یابنده آسان‌تر می‌تواند به شما دسترسی پیدا کند. برای مثال، می‌توانید اطلاعات مورد نظر را روی کاغذی یادداشت کرده و از آن عکس بگیرید. البته بیشتر تلفن‌های هوشمند این امکان را دارند تا شماره‌ تماس‌های ضروری را در صفحه نمایش (Lock Screen) ذخیره و نشان دهند.

 

مطالب مرتبط:

    منبع nytimes

    دیدگاه