از سرگیری مسافرت دریایی از بندر بوشهر به دوحه

طیبه فلاحتی
شنبه، ۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۰
از سرگیری مسافرت دریایی از بندر بوشهر به دوحه

مسافرت‌های دریایی از بندر بوشهر به مقصد دوحه قط تاپایان سال جاری از سر گرفته می‌شود.

به گفته سیاوش ارجمندزاده، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، با فراهم شدن زیرساخت‌های مناسب اسکله بین‌المللی مسافربری و گردشگری این اداره کل مسافرت‌های خارجی به مقصد دوحه پایتخت کشور قطر تا پایان سال جاری مهیا خواهد شد.

 سیاوش ارجمندزاده افزود:

نزدیک‌ترین بعد مسافت دریایی را بندر بوشهر به بنادر کشورهای عربستان، قطر و بحرین دارد .

وی بیان کرد تلاش برای استفاده از ظرفیت مسافرت‌های دریایی استان بوشهر به جزیره خارگ که چندین سال است محدود شده است در دستور کار قرار گرفته است.

در مرحله نخست از سرگیری مسافرت‌های دریایی خارجی از مبدا بندر بوشهر به دوحه قطر به گفته  ارجمند‌زاده در قالب تردد شناورهای باری و مسافری انجام خواهد شد.

در راستا از سرگیری مسافرت‌های دریایی کار مطالعه بازسازی ترمینال مسافری، بهسازی اسکله و لایروبی آن در حال انجام است.

ارجمندزاده بیان کرد:

با تحقق این مهم، امکان صادرات بار از طریق خط کشتیرانی بوشهر-قطر علاوه بر فراهم شدن زمینه حمل و نقل مسافر فراهم می‌شود.

وی یادآور شد که تعاملات سازنده و موثری در ارتباط با توسعه مراودات تجاری بوشهر و قطر با توجه به بازدیدهای هیات قطری از بندر بوشهر فراهم شده است.

بر اساس اظهارات ارجمندزاده حجم تخلیه و بارگیری در شش ماهه نخست امسال از یک میلیون و ۳۹۱ به یک میلیون و ۴۲۲ هزار تن با ۲ درصد افزایش یافت که عمده این رشد در عرصه صادرات محقق شده است.

عمده رشد کالاهای صادراتی از بنادر استان بوشهربه گفته ایشان به مقصد کشور قطر بوده که در این ارتباط افزایشی 4.5 برابری صادرات از بندر دیر بود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با بیان اینکه افزایش عمق کانال بندر بوشهر تا ۱۲ متر نیز در دستور کار قرار دارد ادامه داد:

اکنون با ۶۳۰ میلیارد ریال پروژه احداث تاسیسات و زیرساخت‌های جزیره نگین در زمینه آب، برق، تلفن و گاز در حال انجام است.

ارجمندزاده افزود که جاده دسترسی مجتمع بندری نگین به طول ۱۰ کیلومتری در حال انجام است که فعالیت‌های بندری از بوشهر به مجتمع یاد شده  با تحقق این مهم منتقل و به میزان قابل توجهی از حجم ترافیک خودروهای سنگین در بوشهر کاسته می‌شود.

مطالب مرتبط:

    منبع ایرنا
    برچسب‌ها

    دیدگاه