برگزاری همایش بین المللی «فقه گردشگری» در تبریز

برگزاری همایش بین المللی «فقه گردشگری» در تبریز

فرناز رهبران رنجبر
| سه شنبه, ۳ مهر ۹۷ ساعت ۱۹:۳۰

شهر تبریز میزبان برگزاری همایش بین‌المللی «فقه گردشگری» می‌شود.

همایش بین‌المللی فقه گردشگری از سی‌ام آبان ماه الی دوم آذرماه در شهر تبریز برگزار می‌شود. میهمانان داخلی و خارجی و با همکاری مراکز علمی و نهادهای دولتی و مردمی در این همایش حضور دارند.

این همایش به بررسی و واکاوی ابعاد مختلف فقهی و حقوقی مسائل گردشگری می‌پردازد تا بتواند راهکارهای صحیح علمی و اجرایی برای رفع موانع موجود در گردشگری برسد.

این همایش زمینه خوبی برای حضور اساتید حوزه و دانشگاه و طلاب و دانشجویان در همه عرصه‌ها و گرایش‌های علمی مربوط به محورهای علمی همایش است تا یافته‌های علمی مستند و تحلیلی و توصیفی خود در این حوزه‌ها به عنوان منشور علمی در مجامع علمی معتبر دنیا در داخل و خارج مطرح شود. لذا امتیازات مناسب علمی آثار برگزیده همایش به ویژه آی اس سی انگیزه و زمینه خوبی برای مشارکت علمی علاقمندان است.

انتشار آثار برگزیده همایش در نشریات معتبر علمی به صورت ویژه نامه همایش با امتیاز علمی تخصصی، علمی ترویجی و علمی پژوهشی یکی دیگر از امتیازات این همایش خواهد بود.

از جمله محورهای این همایش عبارتند از: ماهیت شناسی و مبانی فقه گردشگری (شامل: مفهوم شناسی، اصطلاح شناسی، مسئله شناسی و موضوع شناسی، تاریخچه، مبانی نظری، نظریات و فرضیات، روش شناسی)، جایگاه گردشگری در آموزه‌های دینی (شامل: ابواب فقهی و نحله‌های آن، مستندات متون دینی، اخالق و آداب اجتماعی)، ابعاد و قلمرو فقه گردشگری در حوزه‌ها و انواع گردشگری (شامل: حوزه های اجتماعی، تاریخی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، حقوقی، هنری، آثار تاریخی و باستانی و انواع مختلف گردشگری)

عکس کاور از حسین مطصفی‌نژاد

برچسب‌ها تبریز بین المللی

دیدگاه  

    تبلیغات