دستگاه های خودکار فروش گوشت شرکت Applestone؛ قصاب شبانه‌روزی مردم آمریکا

علی گودرزی
دوشنبه، ۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۰
دستگاه های خودکار فروش گوشت شرکت Applestone؛ قصاب شبانه‌روزی مردم آمریکا

دستگاه‌های خودکار فروش گوشت شرکت Applestone، زحمت خرید گوشت برای مردم آمریکا را به حداقل رسانده است.

در سال ۱۸۸۸ میلادی، اولین دستگاه‌های خرید و فروش خودکار (Vending Machines) آدامس با برند توتی فروتی (Tutti-Frutti) راهی متروهای نیویورک شدند و حالا بعد از ۱۳۰ سال، این ماشین‌های خرید و فروش دوباره قرار است به مردم نیویورک، و به‌طور شبانه‌روزی خدمت کنند؛ این بار در قالب ماشین‌های فروش گوشت!

Applestone

این دستگاه‌های خرید و فروش گوشت که کمپانی اپل‌استون (Applestone) آن‌ها را تولید می‌کند، امروزه می‌توان در جای جای آمریکا از جمله استون ریج (Stone Ridge)، آکورد (Accord) یا نیویورک (New York) پیدا کرد. در این مناطق، با توجه به نوع گوشتی که ارائه می‌شود، یک دستگاه مخصوص قرار داده شده است. مثلا در منطقه‌ی استون ریج، چهار مدل از این ماشین‌ها وجود دارد که یکی از آن‌ها فقط بیف ارائه می‌کند و دیگری گوشت بره، انواع سوسیس‌ها و موارد بیشتر را به مشتری‌های خود عرضه می‌کنند.

تمامی گوشت‌ها تازه هستند و در دمای مناسب و پایینی نگه داشته می‌شوند (منجمد نیستند). البته گزینه‌ی خرید گوشت منجمد هم در دسترس خریداران قرار دارد. در کنار گزینه‌ی خرید محصولات منجمد، گزینه‌های مختلفی به‌صورت روزانه در دسترس خریداران قرار می‌گیرد که می‌توانند با انتخاب آن‌ها، محصول مورد نظرشان را خریداری کنند.

Applestone

یکی از سخن‌گوهای کمپانی اپل‌استون در گفت و گو با بلاگ Lonely Planet گفت:

قطعه قطعه کردن گوشت حیوانات این امکان را به ما می‌دهد که به‌صورت روزانه و با توجه به محتویاتی که در اختیار داریم، گزینه‌های گوناگونی را در دسترس خریداران قرار بدهیم؛ به عنوان مثال، ممکن است که یک روز سراغ یکی از این دستگاه‌های ما بروید و محصولاتی مثل گوسفند را با گزینه‌های ویژه و روزانه‌ی ما مثل شانه‌ی بره پیدا کنید. نکته‌ی بسیار مهمی که درمورد گوشت‌هایی که ارائه می‌کنیم وجود دارد، این است که این گوشت‌ها، از حیواناتی استخراج می‌شود که به‌صورت کاملا طبیعی رشد کرده‌اند و در فرآیند رشد آن‌ها، از هورمون‌ها و افزونه‌های این‌چنینی استفاده نشده است.

کمپانی اپل‌استون، دستگاه‌هایش را با قفسه‌ی فروش گوشتی که در سوپر مارکت‌ها یافت می‌شوند، مقایسه می‌کند. دستگاه‌هایی که گوشت خام در آن بیش از یک هفته نگه‌داری نمی‌شود و محصولاتی مثل هات‌داگ، اگر به مدت دو هفته فروخته نشوند، دیگر در آن دستگاه جایی نخواهند داشت. این کمپانی برای ارائه‌ی کیفیت بیشتر، فروش محصولاتی که چرخه‌ی حیات کوتاه‌تری دارند را به فروش محصولاتی که بیشتر در دستگاه عمر می‌کنند، ترجیح می‌دهد.

Applestone

جاشوا اپل‌استون (Joshua Applestone) قبل از تاسیس کمپانی اپل‌استون، شرکت Fleishers Craft Butchers را که گوشت‌هایی با شکل‌های فانتزی و اورگانیک عرضه می‌کند، تاسیس کرد. اپل‌استون کمپانی Fleishers Craft Butchers را در سال ۲۰۱۳ میلادی، درحالی که فروش محصولات با کیفیت او را مشهور کرده بود، به فروش رساند. این کمپانی ابتدا یک کارخانه‌ی پردازش (processing facility) محصول برای کشاورزان بود و شهرت بالای اپل‌استون، در یک مدت زمان خیلی کوتاه، مشتریان بسیار زیادی برای تاسیس شعبه‌های مختلف این کمپانی جلب کرد. جاش و سم، به دنبال راهکارهای مختلفی گشتند و در نهایت، توانستند راهی پیدا کنند که با تعداد کارکنان محدود، به مشتری‌هایشان خدمت‌رسانی کنند.

مدیران کمپانی اپل‌استون درباره‌ی این دستگاه‌ها می‌گویند:

وقتی داشتیم این دستگاه‌ها را نصب می‌کردیم، با خودمان فکر کردیم که می‌توانیم به طور ۲۴ ساعته به مردم سرویس بدهیم؛ که خب در آن زمان مردم خودشان از دستگاه‌ها و سرویس‌هایی استفاده می‌کردند و این موضوع اصلا به نفع ما نبود. باید بگوییم که واکنش مثبت مشتری‌ها به دستگاه‌های مان واقعا فرارتر از انتظارمان بود و ما را خوشحال کرد.

کمپانی اپل‌استون کارمندانی دارد که از ساعت ۱۱ ظهر تا ۶ بعد از ظهر، به مشتری‌ها در راه‌اندازی و استفاده از این دستگاه‌ها کمک می‌کنند. شرکت اپل‌استون این روزها در حال کار روی یک نمونه‌ی جدید از این دستگاه‌ها است که امکانات بیشتری در دسترس مشتری‌ها قرار می‌دهد. این کمپانی همچنین در نظر دارد پس از بررسی شرایط موجود در نیویورک برای تاسیس فروشگاه‌های مختلف، فروشگاه‌هایی را در هادسون و وینچستر بازگشایی کند. برای آشنایی با این شهرهایی که در مطلب ذکر شدند، می‌توانید راهنمای سفر به آمریکا که در کجارو موجود است را بخوانید.

مطالب مرتبط:

    منبع Lonelyplanet
    برچسب‌ها نیویورک تکنولوژی

    دیدگاه