اگر از پرواز اتصالی خود جا بمانیم چه اتفاقی می افتد؟

عاطفه کماسی
شنبه، ۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۰
اگر از پرواز اتصالی خود جا بمانیم چه اتفاقی می افتد؟

پرواز اتصالی پروازهایی هستند که به طور معمول مواقعی که بین مقصدها پرواز مستقیم وجود نداشته باشد، به داد آدم می‌رسند. اما اگر از پرواز اتصالی خود جا بمانیم چه اتفاقی می‌افتد؟

اگر بسیار سفر می‌کنید، شاید یکی از بدترین اتفاق‌های ممکن در پرواز را تجربه کرده‌اید: از دست دادن پرواز اتصالی. در صورتی که چند نکته کوچک را رعایت کنید، دیگر لازم نیست نگران جا ماندن از پرواز خود باشید، زیرا چه تقصیر شما باشد، چه تقصیر ایرلاین، شما ضرر نخواهید کرد.

اگر پرواز شما از نوع پروازهای ارزان نباشد، شانس آوره‌اید. اگر طبق قانون پیش بروید، وظیفه ایرلاین است که پرواز دیگری را برایتان رزرو کنند و اگر مقصر آن‌ها باشند، موظف‌اند هتل و غذای رایگان را در اختیار شما قرار دهند. حالا این قوانین چه هستند؟ زمان خرید بلیط هواپیما، به جای اینکه بلیط‌های جدا بخرید، بلیط‌ها را یک‌جا رزرو کنید (برای مثال بلیط لندن- دوبلین- بوستون).

شاید فکر کنید که ایده‌ بلیط‌های جدا یک ایده بسیار عالی است، زیرا ارزان‌تر حساب می‌شود؛ اما اگر از پرواز جا بمانید، در واقع این شما هستید که به دام می‌افتید، نه ایرلاین.

اگر ممکن است، پروازهایتان را در یک ایرلاین رزرو کنید؛ زیرا کنار آمدن با قوانین ایرلاین‌های مختلف دشوار است. حتی اگر از لحاظ مالی هم مشکلی نداشته باشید، سر و کله زدن با کارکنان مختلف در کانترهای مختلف فرودگاه وقت تلف کردن است. درست است که وظیفه ایرلاین‌ها حمایت و مراقبت از شما است، اما گاهی بدشان هم نمی‌آید تقصیرها را گردن شما بی‌اندازند.

پرواز اتصالی

برای اینکه چنین اتفاقی نیفتد، فقط با یک ایرلاین کار کنید؛ چراکه کارکنان متخصصی وجود دارند که نقاط مبهم پرواز شما را به راحتی به هم وصل می‌کنند، بخصوص در فرودگاه‌های بزرگ. حتما در رزرو پروازهای اتصالی از ایرلاین‌های مختلف که با هم هماهنگی یا همکاری رسمی ندارند (که گاهی آژانس‌های مسافرتی و سایت‌های خرید اینترنتی بلیط هواپیما آن‌ها را پیشنهاد می‌دهند) بسیار مراقب باشید.

پرواز اتصالی

نکته مهم: زمان پروازهای اتصالی را بررسی کنید. اگر زمانی از سال بود که احتمال تاخیر در پروازها زیاد باشد (چه سرمای زمستان، و چه توفان‌های تابستان) زمان پروازها را تغییر دهید. برخی فرودگاه‌ها به دلیل جمعیت زیاد همیشه پروازهایشان با تاخیر انجام می‌شود.

هر ایرلاین قوانین و پروسه مخصوص به خود را در رابطه با از دست دادن پرواز اتصالی دارد. اما به طور معمول در موقعیت‌های زیر پاسخ یکسان می‌دهند، برای مثال:

  • موقعیت اول: اگر پرواز ورودی شما تاخیر داشت، و باعث شد از پرواز اتصالی خود جا بمانید، ما برای شما پرواز بعدی را به صورت رایگان رزرو می‌کنیم. اگر صندلی خالی وجود نداشت، اولین پرواز ممکن را برای شما در نظر می‌گیریم.
  • موقعیت دوم: در صورتی که پرواز ورودی شما به موقع انجام شده است و شما زمان کافی برای رسیدن به پرواز اتصالی خود را داشته‌اید؛ اگر دیر به این پرواز برسید، ما برای شما اولین پرواز ممکن را به صورت رایگان رزرو می‌کنیم.

همچنین، اعلام می‌کنند که مسافر اول (کسی که پروازش تاخیر داشته است) نسبت به مسافر دوم در اولویت است.

 اگر به‌دنبال خرید بلیط هواپیما هستید، می‌توانید از طریق موتور جستجوی پرواز کجارو، بلیط ارزان هواپیما به مقصد مورد نظر خود را یافته و از فروشنده‌های معتبر خریداری کنید.

مطالب مرتبط:

    منبع lonelyplanet

    دیدگاه