مراسم افتتاحیه نخستین نمایشگاه بین المللی اقتصاد و سرمایه گذاری گردشگری «شهر گردشگر»

فرناز رهبران رنجبر
یکشنبه، ۴ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۰
مراسم افتتاحیه نخستین نمایشگاه بین المللی اقتصاد و سرمایه گذاری گردشگری «شهر گردشگر»

امروز یکشنبه ۴ شهریور ۹۷ نخستین نمایشگاه بین‌المللی اقتصاد و سرمایه‌گذاری گردشگری «شهر گردشگر» افتتاح شد.

 نخستین نمایشگاه بین‌المللی اقتصاد و سرمایه‌گذاری گردشگری «شهر گردشگر» با حضور علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و با همکاری و همراهی ۳۱ استان کشور، شرکت ایران نوین و زحمات بسیار زیاد سازمان میراث فرهنگی‌، صنایع‌دستی و گردشگری در مجموعه ایران مال افتتاح شد.

محمد محب خدایی معاون گردشگری در این مراسم گفت:

هفته دولت را به همه دولتمردان و مردم ایران تبریک می‌گوییم، امروز نقطه تحولی را در حوزه گردشگری کشور را شاهد هستیم. ما توانستیم شان و جایگاهی را که میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دارد به خوبی در کشور نشان دهیم، امروز شاهد هستیم که دولت و تمام استانداران در برنامه‌ریزی‌های کلان، شان گردشگری را لحاظ می‌کنند.

به گفته وی ایران قادر است تا با گردشگری اقتصادی پویا را داشته باشد اگر امروز شاهد هستیم که ۸۷۰۰ میلیارد تومان از طریق صندوق توسعه ملی به گردشگری اختصاص یافته است باید از این فرصت استفاده کنیم.

امروز تحول در نگرش به حوزه گردشگری کشور را مشاهده می‌کنیم، به این باور رسیدیم که می‌توانیم با برنامه‌ریزی در حوزه گردشگری به اهداف گردشگری دست یافت ایران مال یکی از مکان‌هایی است که ارکان شهر گردشگر را در خود جای داده است.

محب‌خدایی افزود:

شهر گردشگر، مکانی است که خود را برای میزبانی از میهمانان آماده کرده است، هدف ما این است که شرایط لازم را برای سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری فراهم کنیم، تمام انرژی و همت سازمان در جهت تسهیل و تسریع امورات سازمان و مشارکت بخش خصوصی است.

اثنی عشری سخنگوی مجموعه ایران مال بیان کرد:

این نمایشگاه با همکاری و همراهی ۳۱ استان کشور، شرکت ایران نوین و زحمات بسیار زیاد سازمان میراث فرهنگی‌، صنایع دستی و گردشگری برپا شده است. ایران مال یک شهر گردشگر است، تمثیلی از ایران در این مجموعه به نمایش درآمده، شهر گردشگر ترکیبی معنادار از شهر و گردشگر است، شهر گردشگر یعنی نگرش متفاوت به داشته‌های ذاتی شهر، ایران مال با ظرفیت پذیرایی از ۸۰ میلیون ایرانی می‌تواند میزبان گردشگران بسیار زیادی باشد. اهتمام این دولت به موضوع گردشگری در اختصاص بیش از ۸ هزار میلیارد تسهیلات در این حوزه به درستی مشخص است، تمام این اقدامات نوید روزهای خوش برای حوزه گردشگری است.

گروه موسیقی رستاک با اجرای موسیقی زنده خود مراسم را مزین کردند.

مطالب مرتبط:

    دیدگاه