حمل و نقل عمومی پیزا؛ ایتالیا

فاطمه محمدی
پنجشنبه، ۸ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۰
حمل و نقل عمومی پیزا؛ ایتالیا

پیزا یکی از شهرهای توسکانی در مرکز ایتالیا است که بر کرانه رود آرنو در دریای تیرنی قرار دارد. آیا با سیستم حمل و نقل عمومی این شهر آشنایی دارید؟

پیزا شهری در توسکانی مرکز کشور ایتالیا است که همه ما آن را با برج کج مشهورش می‌شناسیم. پیزا مساحتی برابر با ۱۸۵ کیلومترمربع دارد و زبان رسمی آن‌هم ایتالیایی است. این شهر زیبا آب و هوایی گرم و معتدل دارد، جولای گرم‌ترین و ژانویه سردترین ماه پیزا است. فصل تابستان بهترین فصل سفر به این شهر است و تور ایتالیا رونق زیادی دارد.

در این مطلب به سراغ بررسی حمل و نقل عمومی پیزا رفته‌ایم، با ما همراه باشید تا با وسیله‌ها و هزینه‌های حمل و نقل عمومی این شهر آشنا شویم:

اتوبوس

اتوبوس

کرایه تاکسی در پیزا و کشور ایتالیا بسیار گران است، یکی از بهترین وسایل حمل و نقل در این شهر اتوبوس است. اتوبوس نه‌تنها دسترسی به مراکز شهری را آسان می‌کند، بلکه برای رفت و آمد به حومه شهر هم می‌توان از اتوبوس استفاده کرد. اگر مسافتی کمتر از ۵ کیلومتر را با اتوبوس طی کنید، باید یک یورو هزینه پرداخت کنید، در صورت طولانی‌تر شدن مسافت باید ۱٫۵ الی ۲ دلار پرداخت کنید. سیستم اتوبوس‌رانی ایتالیا و پیزا بسیار منظم است و با بررسی ساعت حرکت اتوبوس‌ها و ایستگاه‌ها می‌توانید برنامه منظمی برای گشت و گذار در شهر داشته باشید.

قطار

قطار

با استفاده از قطار می‌توان از پیزا به ایتالیا، فلورانس، میلان سفر کرد. فاصله بین پیزا تا ایتالیا ۳۶۴ کیلومتر است و ۳ ساعت و ۴۹ دقیقه طول می‌کشد. فاصله پیزا تا فلورانس ۸۹ کیلومتر است و یک ساعت و ۲۷ دقیقه طول می‌کشد. قطارها از ساعت ۶ صبح الی ۲۱ شب به مسافران سرویس می‌دهند و برای سفر باید به‌صورت روزانه بلیط تهیه کرد. هزینه بلیط قطار از ۲ یورو شروع می‌شود و تا ۵ یورو هم می‌رسد.

تاکسی

تاکسی

تاکسی از گران‌ترین وسایل حمل و نقل ایتالیا و پیزا است. تاکسی‌ها در بخش‌های مشخصی از شهر ایستگاه دارند و به مقاصد مشخصی حرکت می‌کنند، ولی اگر در جایی بودید که به ایستگاه‌ها دسترسی نداشتید، می‌توانید با یک تماس درخواست تاکسی کنید. اگر از ساعت ۶ صبح الی ۲۲ شب درخواست تاکسی کنید، کرایه به‌صورت معمولی محاسبه می‌شود، ولی از ساعت ۲۲ تا ۶ صبح کرایه شامل هزینه اضافی می‌شود. برای یک سفر ۱۰ دقیقه‌ای با تاکسی باید چیزی حدود ۱۰ یورو پرداخت کنید، این قیمت میانگین بوده و در کل هزینه تاکسی در پیزا گران است.

کرایه خودرو

کرایه خودرو

ترافیک شهری در پیزا زیاد است و کرایه خودرو در پیزا انتخاب مناسبی نیست. شرکت‌های زیادی در شهر پیزا خودرو کرایه می‌دهند و شرکت Rhino Car Hire یکی از معتبرترین شرکت‌ها است. کرایه خودرو از روزی ۱۳ یورو شروع می‌شود و این قیمت بر اساس مدل خودرو افزایش پیدا می‌کند. اگر قصد رانندگی در سطح شهر را دارید، ابتدا با محدودیت‌های جاده‌ای و قوانین رانندگی آشنا شوید.

دوچرخه

دوچرخه

دوچرخه از بهترین وسایل حمل و نقل در پیزا است و به‌راحتی می‌توانید از شرکت‌های کرایه دوچرخه، دوچرخه کرایه کنید و از رکاب زدن در پیزا لذت ببرید.

قایق

قایق

سفر با قایق یکی از راه‌های انتخابی شما برای گشت و گذار در پیزا است، بهترین فصل برای سفر با قایق در این شهر بین ماه‌های آوریل تا اکتبر است و بهترین تورها در این فصل‌ها برگزار می‌شود. تورهای قایق‌رانی در پیزا حدود یک ساعت طول می‌کشد و هزینه آن از ۵ یورو شروع می‌شود و تا ۸ یورو هم می‌رسد.

مطالب مرتبط:

    برچسب‌ها ایتالیا

    دیدگاه