اوبون راتچاتانی در یک نگاه

صنم وفقی
یکشنبه، ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۰
اوبون راتچاتانی در یک نگاه

اوبون راتچاتانی در تایلند واقع شده است و یکی شهرهای بزرگ منطقه ایسان در این کشور به‌شمار می‌رود. معبد وات پرا تات نونگ بوا، موزه ملی اوبون راتچاتانی و باغ وحش اوبون راتچاتانی از دیدنی‌های اوبون راتچاتانی محسوب می‌شوند.

اوبون راتچاتانی (Ubon Ratchathani) مرکز استان اوبون راتچاتانی در کشور تایلند، واقع در قاره آسیا است. این شهر در ساحل شمالی رودخانه مون قرار دارد و در فاصله ۶۱۵ کیلومتری از بانکوک، پایتخت تایلند واقع شده است.

جمعیت اوبون راتچاتانی بیش از ۱۰۶ هزار نفر و مساحت آن حدود ۲۹ کیلومتر مربع است. بیشتر ساکنان این شهر را بودایی‌ها تشکیل می‌دهند و درصد کمی از جمعیت به اقلیت‌های مسلمان و مسیحی اختصاص دارد. زبان رسمی اوبون راتچاتانی، تایلندی است.

اولین بار، این شهر در قرن ۱۸ توسط تائو خام فونگ پایه‌گذاری شد. در سال ۱۷۹۲، استان اوبون راتچاتانی شکل گرفت که در آن زمان به عنوان بزرگ‌ترین استان کشور تایلند از نظر مساحت شاخته می‌شد. در سال ۱۹۴۰، این شهر در تلافی حمله‌ نیروهای تایلندی به شهرهای هندوچینی فرانسه، مورد حمله نظامی‌های فرانسوی قرار گرفت و در طول جنگ جهانی دوم، با جابجایی‌ زندانی‌های جنگ از کانچانابوری توسط ارتش ژاپن، به شدت گسترش یافت.

اوبون راتچاتانی تحت حکومت یکپارچه‌ تایلند قرار دارد. حکومت تایلند از نوع پادشاهی مشروطه است و شامل سه قوه‌ی مقننه، قضایی و مجریه می‌شود. هر سه قوه در پایتخت کشور، بانکوک قرار دارند و سیستم دولتی تایلند به سیستم پارلمانی وست‌مینستر نزدیک است.

اوبون راتچاتانی

آب و هوای اوبون راتچاتانی گرمسیری خشک و مرطوب به شمار می‌رود و زمستان‌هایی بسیار گرم و خشک دارد. متوسط دمای هوای در طول سال از ۲۲٫۱ تا ۳۳ درجه سانتی‌گراد تغییر می‌کند و میانگین بارش سالانه حدود ۱,۵۸ هزار میلی‌متر برآورد شده است.

فرودگاه اوبون راتچاتانی (Ubon Ratchathani Airport) در نزدیکی شهر قرار دارد و در آن پروازهایی از/ به بانکوک و اودون تانی برقرار است. با استفاده از اتوبوس می‌توان به شهرهایی مانند بانکوک، پاتایا، چونبوری و رایونگ دسترسی داشت. ایستگاه قطار اوبون راتچاتانی در جنوب شهر واقع شده است و روزانه از این شهر قطارهایی به مقصد بانکوک، سی ساکت، بوریرام و ناخون راتچاسیما حرکت می‌کند. برای جابجایی‌های درون‌شهری توک‌توک، اتوبوس، ماشین، موتور سیکلت‌ و دوچرخه‌های اجاره‌ای و تاکسی گزینه‌های خوبی محسوب می‌شوند.

سوسیس شیرین تایلندی، محصولات کتانی، محصولات ابریشم تایلندی، سبدهای حصیری و ظروف برنجی از سوغاتی‌های اوبون راتچاتانی به شمار می‌روند. شما برای خرید می‌توانید به «بازار شبانه راچابوت» (Rachabut Night Market) و «مرکز خرید سنترال پلازا اوبون راتچاتانی» (CentralPlaza Ubonratchathani) سر بزنید.

اوبون راتچاتانی

از محبوب‌ترین دیدنی‌های اوبون راتچاتانی می‌توان به «معبد وات پرا تات نونگ بوا» (Wat Phra That Nong Bua)، «معبد وات بان نا موانگ» (Wat Ban Na Mueang)، «معبد وات نونگ پاه پونگ» (Wat Nong Pah Pong)، «پارک تونگ سی موانگ» (Thung Si Mueang) و «باغ وحش اوبون راتچاتانی» (Zoo Ubon Ratchathani) را نام برد.

اوبون راتچاتانی

دیگر دیدنی‌های اوبون راتچاتانی شامل «مرکز فرهنگی اوبون راتچاتانی» (Ubon Ratchathani Cultural Center)، «موزه ملی اوبون راتچاتانی» (Ubon Ratchathani National Museum) و «معبد وات پاه ناناچات» (Wat Pah Nanachat) می‌شود. همچنین «فستیوال شمع اوبون راتچاتانی» (Ubon Ratchathani Candle Festival) هر ساله بازدیدکنندگان زیادی را به این شهر می‌کشاند.

مطالب مرتبط:

    برچسب‌ها

    دیدگاه