هفتمین نشست سازمان جهانی گردشگری در سئول برگزار خواهد شد

صدیقه شجاعی
شنبه، ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۰
هفتمین نشست سازمان جهانی گردشگری در سئول برگزار خواهد شد

هفتمین نشست سازمان جهانی گردشگری در شهر سئول کره جنوبی با هدف ایجاد چشم‌انداز صنعت گردشگری تا سال ۲۰۳۰ برگزار می‌شود.

هفتمین نشست سازمان جهانی گردشگری درباره گردشگری شهری و پتانسیل آن برای تحقق شهرهایی پایدارتر، از ۱۶ تا ۱۹ سپتامبر در شهر سئول کره جنوبی برگزار خواهد شد.

این نشست برای اولین بار در آسیای شمال‌شرقی برگزار می‌شود و هدف از آن ایجاد چشم‌انداز صنعت گردشگری تا سال ۲۰۳۰ است. برای مقابله با چالش‌های بخش در حال پیشرفت گردشگری و اثرات آن بر مقاصد شهری، قرار است رویکردهای راهبردی جدید از طریق اشتراک ایده‌ها و تجارب ترویج داده شود.

هفتمین نشست سازمان جهانی گردشگری

از موضوعات مهم این نشست می‌توان به رویکردهای نوآورانه درباره رقابت‌پذیری در مناطق شهری، تأثیر فناوری بر گردشگری شهری، جوان‌سازی شهرها و افزایش جامعیت در توسعه شهر اشاره کرد.

ژوزف پین، نویسنده کتاب پرفروش «اقتصاد تجربه» که برای اولین بار از این واژه استفاده کرد تا تغییر اصلی در انگیزه مردم برای انجام فعالیت‌های اقتصادی از جمله سفر کردن را توضیح دهد، یکی از سخنرانان این مراسم است. افراد برجسته دیگری از مقاصدی نظیر آمستردام، بارسلونا، کیپ تاون، اوزاکا، سن سباستین، سنگاپور و سئول نیز سخنرانی خواهند کرد. شرکت‌های مطرحی مانند گوگل، مسترکارت، ورلد بانک و آمادئوس هم در این نشست حضور دارند.

این مراسم با همکاری مشترک سازمان جهانی گردشگری و دولت کلان‌شهری سئول برگزار می‌شود و وزارت فرهنگ، ورزش و گردشگری جمهوری کره، سازمان گردشگری کره جنوبی و سازمان گردشگری سئول از آن حمایت می‌کنند.

مطالب مرتبط:

    دیدگاه