افتتاح پارک بزرگ اسکیت در دوسلدورف

صدیقه شجاعی
پنجشنبه، ۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۰
افتتاح پارک بزرگ اسکیت در دوسلدورف

پارک بزرگ اسکیت پس از ۱۳ سال تلاش در دوسلدورف آلمان افتتاح شد و رویای عاشقان اسکیت‌بازی را به واقعیت تبدیل کرد.

با افتتاح بزرگ‌ترین پارک اسکیت آلمان در شهر دوسلدورف، فرصتی استثنایی برای افراد عاشق هیجان فراهم شده است. این مجموعه طی ۱۳ سال در مساحت ۳۸۰۰ متر مربع و با هزینه‌ای بالغ بر ۲٫۱ میلیون دلار ساخته شد و اسکیت سوارها، دوچرخه‌سوارهای بی‌ام‌ایکس، رولر بلید سوارهای کل کشور روانه این پارک بزرگ اسکیت در منطقه ایلر (Eller) دوسلدورف شده‌اند.

پارک اسکیت دوسلدورف

از زمان افتتاح این مجموعه در ۳۰ ژوئن ۲۰۱۸، این پارک ورزش‌های مخاطره‌آمیز در Heidelberger Straße، بازخوردهای زیادی از بازدیدکنندگان دریافت کرده است، به‌طوری که یکی از آن‌ها گفته بود:

الان یک پارک بزرگ اسکیت داریم اما تا به حال مجموعه‌ای به این بزرگی که حق مطلب را ادا کند نداشتیم.

نظرات مثبت نسبت به ساخت این پارک ادامه دارد و عاشقان اسکیت در فیسبوک اعلام می‌کنند که آرزوی آن‌ها برآورده شده است. در یکی از نظرات آمده بود که مبارزات ۱۰ ساله برای ساخته شدن این پارک، به ثمر نشست و رویاها به واقعیت تبدیل شد.

پارک اسکیت ایلر (Skate Park Eller)، یک منطقه خیابانی اسکیت‌سواری به مساحت ۱۶۰۰ متر مربع، گودال‌های بزرگ، استخرهای شنا، محل‌هایی مختص بازی کودکان و مجسمه‌هایی از هنرمندان مشهور دارد. در طول فرایند برنامه‌ریزی این پارک از مشاوره‌های رون گلیفبرگ (Rune Glifberg)، اسکیت بوردر معروف دانمارکی برای طراحی کاسه‌ها استفاده شد تا مطمئن شوند که این کاسه‌ها به اندازه کافی برای اسکیت‌سوارهای کهنه‌کار چالش‌برانگیز باشد و در عین حال آماتورها هم بتوانند از آن استفاده کنند.

پارک اسکیت دوسلدورف

این پارک میزبانی برگزاری مسابقات قهرمانی اسکیت بورد ۲۰۱۸ آلمان را برعهده دارد و اسکیت‌بازهای حرفه‌ای این شانس را دارند تا رمپ‌ها، ریل‌ها و کاسه‌های مختلف آن را امتحان کنند. اسکیت‌ بوردهای مشهور از ۱۲ تا ۱۶ سپتامبر در این جایزه بزرگ ۲۳,۵۰۰ دلاری با هم رقابت خواهند کرد. این پارک در کنار Eller Schlosspark قرار دارد و از ساعت ۹ صبح تا ۹ شب به روی بازدیدکنندگان باز است.

مطالب مرتبط:

    منبع lonelyplanet
    برچسب‌ها پارک

    دیدگاه