کامپانگ پت در یک نگاه

صنم وفقی
یکشنبه، ۳۱ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۰
کامپانگ پت در یک نگاه

کامپانگ پت در کشور تایلند قرار دارد و ویرانه‌های و معابد بسیار آن برای گردشگران علاقمندان به تاریخ و فرهنگ حائز اهمیت است. پارک تاریخی کامپانگ پت، معبد وات چانگ روپ و معبد وات تپ مولی از دیدنی‌های کامپانگ پت محسوب می‌شوند.

کامپانگ پت (Kamphaeng Phet) مرکز استان کامپانگ پت در کشور تایلند، واقع در قاره آسیا است. این شهر در نواحی مرکزی کشور قرار دارد و در فاصله ۳۶۰ کیلومتری شمال بانکوک، پایتخت تایلند واقع شده است.

جمعیت کامپانگ پت بیش از ۳۰ هزار نفر است. بیشتر ساکنان این شهر را بودایی‌ها شامل می‌شوند و اقلیت‌های مسلمان و مسیحی درصد بسیاری کمی از جمعیت را به خود اختصاص داده‌اند. زبان رسمی مردم کامپانگ پت، تایلندی است.

در قرن ۱۴ و در طول پادشاهی سوخوتای، کامپانگ پت با نام چاکانگرائو شناخته می‌شد و شهری سلطنتی به‌شمار می‌رفت. این شهر در دوران پادشاهی سوخوتای و امپراطوری آیوتایا بخش مهمی از سیستم دفاعی سلطنت را تشکیل می‌داد که ویرانه‌های آن همچنان باقی است.

کامپانگ پت مانند دیگر شهرهای تایلند، تحت حکومت پادشاهی مشروطه قرار دارد. بزرگان ارتش در راس حکومت واقع می‌شوند و دولت از قوه‌های مجریه، مقننه و قضایی تشکیل شده است. نوع اداره کشور نیز به سیستم پارلمانی وست‌مینستر شباهت دارد.

کامپانگ پت

آب و هوای کامپانگ پت استوایی به‌شمار می‌رود و میزان بارندگی در فصل تابستان به مراتب بیشتر از زمستان است. متوسط دمای هوا در طول سال از ۲۲٫۹ تا ۳۳٫۵ تغییر می‌کند و میانگین بارش سالانه ۱۳۰۴ میلی‌متر برآورد شده است.

صنایع‌دستی چوبی، پارچه‌های ابریشم تایلندی و موزهای تخم‌مرغی که موزهایی کوچک و گرد هستند، از سوغاتی‌های کامپانگ پت به‌شمار می‌روند. شما برای خرید می‌توانید به بازار موز و بازار شبانه کامپانگ پت سر بزنید.

کامپانگ پت

نزدیک‌ترین فرودگاه‌های بین‌المللی به کامپانگ پت، فرودگاه‌های دن موئنگ و سووارنابومی هستند که به ترتیب در فواصل ۳۴۰ و ۳۷۰ کیلومتری از شهر قرار گرفته‌اند. در این فرودگاه‌ها پروازهایی از/ به کوالالامپور، شانگهای، سنگاپور، مسکو، بمبئی، سئول، وین، سیدنی، تهران، استانبول و بسیاری مقاصد داخلی و خارجی دیگر برقرار است. با استفاده از اتوبوس می‌توان به شهرهای مانند بانکوک، چیانگ مای و سوکوتای دسترسی داشت. برای جابجایی‌های درون‌شهری سونگ‌‌تائو، ماشین، موتور سیکلت و دوچرخه‌های اجاره‌ای مناسب هستند.

از محبوب‌ترین دیدنی‌های کامپانگ پت می‌توان پارک تاریخی کامپانگ پت، چشمه‌های آبگرم پرا روانگ، موزه ملی کامپانگ پت، منطقه تاریخی وات پرا سی آریابوت و معبد وات پرا بروماتات چدیارام را نام برد.

کامپانگ پت

دیگر دیدنی‌های کامپانگ پت شامل معبد وات چانگ روپ، معبد وات تپ مولی و وات بو سامسائن می‌شود.

مطالب مرتبط:

    برچسب‌ها

    دیدگاه