بوریرام در یک نگاه

صنم وفقی
یکشنبه، ۳۱ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۰
بوریرام در یک نگاه

بوریرام در کشور تایلند قرار دارد و با ویرانه‌های باقی‌مانده از امپراطوری خمر، مقصدی جالب برای علاقه‌مندان به تاریخ به شمار می‌رود. پارک تاریخی فانوم رانگ، معبد پراسات موانگ تام و پارک جنگلی کائو کرادونگ از دیدنی‌های بوریرام محسوب می‌شوند.

بوریرام (Buriram) مرکز استان بوریرام در کشور تایلند، واقع در قاره آسیا است و در فاصله ۴۱۰ کیلومتری شمال‌شرقی بانکوک، پایتخت تایلند قرار دارد.
جمعیت بوریرام بیش از ۲۷ هزار نفر است. بیشتر ساکنان این شهر را بودایی‌ها تشکیل می‌دهند و اقلیت‌های مسلمان و مسیحی جمعیت بسیار کمی را شامل می‌شوند. زبان رسمی مردم بوریرام، تایلندی است.

هزاران سال پیش منطقه بوریرام قمستی از امپراطوری خمر به‌شمار می‌رفت و ویرانه‌های متعددی از آن دوران همچنان در این شهر باقی است. نام این شهر در اوایل قرن نوزده از موانگ پائه به نام امروزی‌اش، بوریرام تغییر یافت و سپس تحت سلطه حکومت تایلند درآمد. در اواخر قرن نوزده، استان بوریرام به‌عنوان یکی از استان‌های کشور تایلند به رسمیت شناخته شد.

بوریرام

بوریرام تحت حکومت پادشاهی مشروطه تایلند اداره می‌شود. سران نظامی در راس حکومت قرار دارند و سیستم اداره کشوری به الگوی پارلمانی وست‌مینستر نزدیک است. دولت تایلند از قوه‌های مقننه، مجریه و قضایی تشکیل می‌شود که مقر هر سه در پایتخت تایلند، بانکوک واقع شده است.

آب و هوای بوریرام استوایی به‌شمار می‌رود و میزان بارندگی در فصل زمستان کمتر از تابستان است. متوسط دمای هوا در طول سال از ۲۲٫۵ تا ۳۳٫۱ درجه سانتی‌گراد تغییر می‌کند و میانگین بارش سالانه ۱۳۵۸ میلی‌متر برآورد شده است.

فرودگاه بوریرام (Buriram Airport) در نزدیکی شهر قرار دارد و در آن به‌صورت روزانه پروازهایی به بانکوک صورت می‌گیرد. خط آهن نیز این شهر را به شهرهای بانکوک، اوبون راتچاتانی، سورین و ناخون راتچاسیما وصل می‌کند. برای جابجایی‌‌های درون‌شهری، تاکسی‌، توک‌توک و موتور سیکلت گزینه‌های خوبی محسوب می‌شوند.

بوریرام

پارچه‌های کتان و ابریشم و محصولات حصیری بامبو از سوغاتی‌های بوریرام به شمار می‌روند. شما برای خرید می‌توانید به «مرکز خرید بوریرام کسل» (Buriram Castle) و «بازار شبانه بوریرام» (Night Bazaar) سر بزنید.

از محبوب‌ترین دیدنی‌های بوریرام می‌توان پارک تاریخی فانوم رانگ، معبد پراسات موانگ تام و پارک جنگلی کائو کرادونگ را نام برد.

بوریرام

دیگر دیدنی‌های بوریرام شامل بنای یادبود کینگ رامای اول، معبد وات کائو آنگان، معبد وات پا کائو نوی و پارک ماهیگیری مانستر بوریرام می‌شود.

مطالب مرتبط:

    برچسب‌ها

    دیدگاه