چاچوئنگسائو در یک نگاه

صنم وفقی
سه شنبه، ۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۰
چاچوئنگسائو در یک نگاه

چاچوئنگسائو در کشور تایلند قرار دارد و در فاصله کمی از فرودگاه بین‌المللی سووارنابومی در بانکوک واقع شده است. معبد وات سوتون وارارام، معبد وات سامان راتانارام و معبد وات پاکنام جولو از دیدنی‌های چاچوئنگسائو به شمار می‌روند.

چاچوئنگسائو (Chachoengsao) مرکز استان چاچوئنگسائو در کشور تایلند، واقع در قاره آسیا است. این شهر در نواحی مرکزی کشور و در ساحل رود بانگ پاکونگ قرار گرفته و فاصله‌اش از بانکوک، پایتخت تایلند حدود ۸۵ کیلومتر است.

جمعیت چاچوئنگسائو حدود ۶۱ هزار نفر است. نزدیک به تمام اهالی این شهر را پیروان مذهب بودیسم شامل می‌شوند و اقلیت‌های مسلمانان و مسیحیان جمعیتی کمتر از ۳ درصد دارند. زبان رسمی چاچوئنگسائو، تایلندی است.

چاچوئنگسائو در سال ۱۵۴۹ و در زمان سلطنت پادشاهی آیوتایا بنیان گذاشته شد و در اصل تنها مرکزی برای سربازگیری ارتش به‌شمار می‌رفت. از آنجا که پادشاهی آیوتایا در آن سال‌ها، به علت شکست از ارتش میانمار به شدت ضعیف شده بود، امپراطوری خمر بسیاری از اهالی شهرها را از جمله چاچوئنگسائو به کار اجباری و بیگاری واداشت. چاچوئنگسائو در زمان سلطنت شاه راما پنجم، به شهر تبدیل شد.

چاچوئنگسائو

چاچوئنگسائو در کنار دیگر شهرها، تحت حکومت پاشاهی مشروطه تایلند اداره می‌شود. ‌در راس حکومت، رهبران نظامی قرار دارند. دولت سه قوه مجریه، مقننه و قضایی را شامل می‌شود و ۱۷ شورا بر کار دولت نظارت می‌کند.

آب و هوای چاچوئنگسائو، استوایی به شمار می‌رود و میزان بارندگی در فصل تابستان به مراتب بیشتر از فصل زمستان است. متوسط دمای هوا در طول سال از ۲۵٫۳ تا ۲۹٫۸ درجه سانتی‌گراد تغییر می‌کند و میانگین بارش باران ۱۴۵۷ میلی‌متر برآورد شده است.

نزدیک‌ترین فرودگاه به چاچوئنگسائو، فرودگاه بین‌المللی سووارنابومی (Suvarnabhumi Airport) است که در فاصله ۳۶ کیلومتری از شهر قرار دارد و در آن پروازهایی از/ به مسکو، پکن، بمبئی، سئول، وین، سنگاپور، سیدنی، تهران، استانبول و بسیاری مقاصد داخلی و خارجی دیگر برقرار است. با استفاده از اتوبوس‌های فرست کلس می‌توان مستقیما از فرودگاه بانکوک به شهر دسترسی داشت. همچنین ترمینال‌‌های اتوبوس چاچوئنگسائو و ایستگاه قطار این شهر، خدمات خوبی را برای رفت و آمد بین مقاصد داخلی ارائه می‌دهند. برای جابجایی‌های درون‌شهری می‌توانید از اتوبوس، توک‌توک و سونگ‌تائو استفاده کنید.

محصولات ساخته شده با سیم‌های برنجی، کنده‌کاری‌های چوبی و پارچه‌های ابریشمی تایلندی از سوغاتی‌های چاچوئنگسائو به‌شمار می‌روند.

چاچوئنگسائو

از دیدنی‌های چاچوئنگسائو می‌توان «معبد وات سوتون وارارام» (Wat Sothonwararam)، «معبد وات سامان راتانارام» (Wat Saman Rattanaram Temple)، «معبد وات فو بانگ خلا» (Wat Pho Bang Khla) و «معبد وات پاکنام جولو» (Wat Paknam Jolo) را نام برد.

چاچوئنگسائو

شما برای خرید انواع میوه و محصولات خوراکی، سوغاتی و صنایع دستی می‌توانید به «مرکز خرید رابینسون چاچوئنگسائو» (Robinson Chachoengsao) و «بازار بان مای» (Ban Mai Market) مراجعه کنید.

مطالب مرتبط:

    برچسب‌ها

    دیدگاه