مرمت خانه مستوفی الممالک در دستور کار وزارت ارتباطات

نیکی قره گوزلویان
پنجشنبه، ۲۸ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۵
مرمت خانه مستوفی الممالک در دستور کار وزارت ارتباطات

خانه مستوفی الممالک تا پیش از دولت دوازدهم، مرمت و بازسازی می‌شود.

محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره مرمت و احیا خانه مستوفی الممالک گفت:

متاسفانه امروز در بسیاری از شهرهای کشور و به خصوص تهران، هویت معماری تاریخی ایران را از دست داده‌ایم؛ در صورتی که کشورهایی که دارای هویت تاریخی هستند، سبک زندگی و شیوه معماری خود را با تاریخ و فرهنگشان تطبیق می‌دهند.

در منطقه مرکزی تهران اقدامات بسیاری انجام شده است تا بافت تاریخی مرمت و احیا شود؛ اما وزیر ارتباطات از مالکیت خانه مستوفی در این وزارتخانه مطلع نبوده و از طریق خبرهایی که در شبکه‌های اجتماعی مطرح شده از وضعیت این ملک مطلع شده است. این ملک در حال حاضر در اختیار شرکت پست قرار دارد.

او در این باره افزود:

با توجه به اینکه این خانه در زمان گذشته مرکز تبادل افکار تجار بوده است، پس از مرمت نیز می‌تواند به عنوان مرکز توانمند‌سازی حقوقی کسب و کارهای نوپا مورد کاربری قرار گیرد.

آذری جهرمی بر اینکه خانه مستوفی الممالک پیش از کار دولت دوازدهم مورد استفاده قرار می‌گیرد تاکید کرد و اضافه کرد که این خانه متعلق به مردم است و مالکیتی از طرف وزارت ارتباطات وجود ندارد. این تنها وظیفه وزارت است تا از آن حراست و حفاظت کند.

او درباره عمارت کلاه فرنگی و موزه ارتباطات نیز گفت:

برای مرمت و بازسازی عمارت کلاه‌فرنگی در طول ۳ سال تلاش بسیاری انجام و تجهیزات رادیویی این مکان به صورت کامل به ساختمان موزه ارتباطات منتقل شد و در معرض دید قرار گرفت. عمارت کلاه‌فرنگی در حال حاضر به عنوان محلی برای دیدارهای بین‌المللی این وزارتخانه استفاده می‌شود. 

مطالب مرتبط:

    منبع مهرنیوز
    برچسب‌ها خبر

    دیدگاه