بان پونگ در یک نگاه

صنم وفقی
شنبه، ۳۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۰
بان پونگ در یک نگاه

بان پونگ در کشور تایلند قرار دارد و رود مائه کلانگ از میان آن عبور می‌کند. معبد وات موانگ و کلیسای کاتولیک سنت جورج از دیدنی‌های بان پونگ به شمار می‌روند.

بان پونگ (Ban Pong) یکی از شهرهای استان راتچابوری در کشور تایلند، واقع در قاره آسیا است. این شهر در ۷۷ کیلومتری غرب بانکوک، پایتخت تایلند قرار دارد.

جمعیت بان پونگ بیش از ۱۷۲ هزار نفر و مساحت آن ۳۶۶ کیلومتر مربع است. بیشتر ساکنان این شهر را بودایی‌ها تشکیل می‌دهند و زبان آن‌ها، تایلندی است.

در دهه ۱۹۲۰، سیل مهاجران از مناطق جنوبی چین برای فرار از ۴ سال خشکسالی پی‌ در پی، به این منطقه سرازیر شدند. در طول جنگ جهانی دوم، بان پونگ به دلیل قرارگیری در موقعیت مناسب از نظر اقتصادی ترقی کرد و در سال ۱۹۳۵، به‌عنوان شهر به رسمیت شناخته شد. همچنین بان پونگ در جنگ جهانی دوم، یکی از نقاط ارتباطی برای جابجایی زندانیان نیروهای‌ ژاپنی به‌وسیله قطار، از میانمار تا تایلند به‌شمار می‌رفت. این شهر از نظر اقتصادی در دهه ۱۹۶۰، مجددا رونق یافت و کارخانه‌های متعددی از جمله نودل‌سازی در اطراف شعر تاسیس شدند. 

بان پونگ

بان پونگ تحت حکومت یکپارچه‌ تایلند قرار دارد. حکومت تایلند از نوع پادشاهی مشروطه است و شامل سه قوه‌ی مقننه، قضایی و مجریه می‌شود که هر سه قوه در پایتخت کشور، بانکوک قرار دارند. سیستم دولتی تایلند به سیستم پارلمانی وست‌مینستر نزدیک است.

آب و هوای بان پونگ استوایی به شمار می‌رود و میزان بارندگی در تابستان‌ بیشتر از زمستان است. متوسط دمای هوا در طول سال از ۲۳٫۸ تا ۳۰٫۲ درجه سانتی‌گراد تغییر می‌کند و میانگین بارش سالانه ۱۱۵۲ میلی‌متر برآورد شده است.

بان پونگ

نزدیک‌ترین فرودگاه به بان پونگ، فرودگاه بین‌المللی دن موئنگ (Don Mueang International Airport) در فاصله ۱۲۰ کیلومتری از شهر قرار دارد و در آن پروازهایی از/ به کوالالامپور، شانگهای، سنگاپور، پوکت و برخی مقاصد داخلی و خارجی دیگر برقرار است. با استفاده از اتوبوس در کمتر از یک ساعت می‌توان از بانکوک به بان پونگ دسترسی داشت.

از مهم‌ترین دیدنی‌های بان پونگ می‌توان «معبد وات موانگ» (Wat Muang Temple) و «کلیسای کاتولیک سنت جورج» (Saint Joseph Catholic Church) را نام برد.

بان پونگ

یکی دیگر از دیدنی‌های بان پونگ، کناره‌های رود مائه کلانگ به‌شمار می‌رود‌که محل برگزاری بسیاری از جشن‌ها و فستیوال‌های است. «بازار شبانه» (Night Market Ban pong) این شهر نیز محل مناسبی برای خرید انواع کالا و سوغاتی است.

مطالب مرتبط:

    برچسب‌ها

    دیدگاه