غرفه صنایع دستی و پذیرایی در قره كلیسا افتتاح شد

فرناز رهبران رنجبر
یکشنبه، ۲۴ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۰
غرفه صنایع دستی و پذیرایی در قره كلیسا افتتاح شد

غرفه صنایع دستی و پذیرایی در قره‌كلیسا هم‌زمان با دومین روز از مراسم سالانه زیارتی ارامنه مسیحی در این مکان افتتاح شد.

غرفه عرضه محصولات فرهنگی و صنایع دستی و همچنین کافی‌شاپ پذیرایی در قره‌کلیسا افتتاح شده و به بهره‌برداری رسید. اسقف ارامنه و مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی و تعدادی از مسئولان محلی در مراسم حضور داشتند.

۱٫۵میلیارد ریال برای ایجاد و راه‌اندازی این کافی‌شاپ و غرفه تامین شده که این هزینه از محل اعتبارات تخصیص‌یافته از سوی امور پایگاه‌های ملی میراث فرهنگی تامین شده است.

انواع تولیدات فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی استان مانند نقشه‌های گردشگری، کتابچه‌ها و بروشورهای معرفی جاذبه‌های گردشگری و فرصت‌های سرمایه‌گذاری و همچنین تولیدات و محصولات بومی محلی صنایع دستی استان در غرفه عرضه محصولات فرهنگی و صنایع دستی ارائه می‌شود.

کافی‌شاپ نیز با ارائه انواع دم نوش‌ها و خوراکی‌های بومی-محلی آماده پذیرایی از گردشگران و زائران است. این کافی‌شاپ در جنب کلیسا قرار دارد.

راه‌اندازی این واحدها سبب افزایش کیفیت ارائه خدمات به گردشگران داخلی و خارجی این مکان تاریخی می‌شود.

قره کلیسا در استان آذربایجان غربی و در ۲۰ کیلومتری شمال شرقی سیه‌چشمه واقع شده است.

این مکان تاریخی به‌همراه کلیسای سنت استپانوس جلفا و کلیسای کوچک زور زور چالدران (مشترکاً) طبق ملاک های ۲ و ۳ و ۴ در تاریخ ۱۸ خرداد ۱۳۸۷ به‌عنوان نهمین اثر ملی ایران و برای حفظ قدیمی‌ترین و برجسته‌ترین نمادهای معماری ارامنه جهان در فهرست جهانی یونسکو ثبت شده است. همچنین این کلیسا به‌عنوان نهمین میراث تاریخی-فرهنگی ایران در سی و دومین کمیته میراث جهانی یونسکو در کبک کانادا ثبت جهانی شده است.

مطالب مرتبط:

    دیدگاه