تورهای گردشگری در تابستان برای بازنشستگان آغاز می‌شود

طیبه فلاحتی
شنبه، ۲۳ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۰
 تورهای گردشگری در تابستان برای بازنشستگان آغاز می‌شود

در سال جاری ۴۰ هزار بازنشسته و مستمری‌بگیر به شهرهای زیارتی اعزام خواهد شد.

محمدرضا جعفریان معاون فرهنگی اجتماعی سازمان تامین اجتماعی ضمن اعلام خبر اعزام ۴۰ هزار بازنشسته و مستمری‌بگیر به شهرهای زیارتی در سال جاری، از برگزاری تورهای یک‌روزه گردشگری در تابستان خبرداد.

محمدرضا جعفریان به اعلام جزئیات برنامه‌های فرهنگی و به‌ویژه سفرهای سیاحتی و زیارتی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی پرداخت و گفت که سال گذشته حدود ۳۳ هزار نفر از مستمری‌بگیران تامین اجتماعی به مشهد مقدس، شیراز و قم اعزام شدند.

به گفته وی، برنامه‌ریزی شده است تا امسال حدود ۴۰ هزار نفر را به شهرهای زیارتی مشهد، شیراز و قم اعزام شوند.

بر اساس اظهارات معاون فرهنگی اجتماعی سازمان تامین اجتماعی، طبق روال گذشته از ابتدای سال برنامه سفرها شروع شده است و در هر هفته بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ نفر به اماکن زیارتی اعزام می‌شوند و وقفه‌ای در آن ایجاد نشده است.

 ایشان در مورد انتخاب هتل‌ها نیز گفت که برای انتخاب هتل‌های نزدیک به حرم امام رضا (ع) مناقصه جدید برگزار شده است و تا زمان اعلام نتایج مناقصه، طبق سنوات گذشته زائرین در هتل‌های قبلی که قرارداد بسته شده است، اسکان می‌یابند. اولویت در مناقصه جدید انتخاب هتل‌های اطراف حرم است تا مسیر رفت‌ و آمد برای افراد مسن کوتاه‌تر شود.

جعفریان با بیان اینکه در ماه گذشته، بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی را هم به مشهد مقدس و ساری اعزام شده است، گفت:

در کنار طرح کرامت رضوی این کار را انجام دادیم و قصد داریم برای بازنشستگان غیرهمکار نیز برنامه‌های سیاحتی را دایر کنیم و بخشی از هزینه‌ها بابت رفت و آمد طبق رایزنی با کانون‌های بازنشستگی و کارگری از سوی خود بازنشسته‌ها پرداخت شود تا بتوانیم طرح سیاحتی را وسیع‌تر و برای تعداد افراد بیشتری انجام دهیم. البته سفر مشهد مقدس رایگان است.

به گفته ایشان علاوه بر سفرها، سال گذشته المپیادهای ورزشی برای بازنشستگان برگزار شده و امسال نیز طرح‌های سیاحتی را به طرح‌های زیارتی افزوده شده است . همچنین تورهای گردشگری یک روزه به‌ویژه برای شهرهای بزرگ درنظر گرفته شده است که هنوز شروع نشده که با ابلاغ بودجه که اخیرا محقق شده، تابستان حتما انجام می‌شود.

مطالب مرتبط:

    منبع ایسنا
    برچسب‌ها تابستان تور

    دیدگاه