یک هفته با نشنال جئوگرافی؛ از امواج خروشان تا زوزه گرگ

علی  کماسی
دوشنبه، ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۰
یک هفته با نشنال جئوگرافی؛ از امواج خروشان تا زوزه گرگ

در هفته‌ای که گذشت، نشنال جئوگرافی در عکس‌های روز خود عکس‌های بی‌نظیری از امواج خروشان تا بازی خرس با توله‌هایش را انتخاب کرده است.

در عکس‌های روز نشنال جئوگرافی از شنبه تا جمعه هفته گذشته تصاویر جذاب و دیدنی از شهر سیبو، عشق ۶۷ ساله، دیدار کودک و شیر آبی، بازی خرس با توله‌ها و کلاه‌دوز ویتنامی به چشم می‌خورد.

کلاه‌دوز

کلاه دوز

در شهر تای نین ویتنام، زنی در حال دوختن کلاه سنتی با برگ درخت خرما است که به نون لا (non la) معروف است. این کلاه هنوز هم یکی از وسایل ضروری و رایج در روستاها و مناطق کشاورزی ویتنام است.

زوزه گرگ

زوزه گرگ

یک گرگ هادسون بی در حال زوزه کشیدن در محل زندگی خود، ولفسنتر، در برلین آلمان است. این منطقه برای مراقبت از گرگ‌های آسیب دیده و گرگ‌های که به صورت غیرقانونی نگه‌داری شده‌اند، ساخته شده است.

امواج خروشان

امواج خروشان

یک موج‌سوار در حال موج‌سواری روی یک موج در ساحل ریودوژانیرو برزیل است. خطوط ساحلی برزیل بیش از ۴۶۰۰ متر طول دارد که همین باعث شهرت این مقصد برای موج‌سواران شده است.

سیبو از آسمان

سیبو از آسمان

تاکاشی هانایی عکسا نشنال جئوگرافی این عکس را از درحالی که در هواپیما دوستش بوده از سیبو (cebu) در فیلیپین گرفته است. این جزیره یکی از پرجمعیت‌ترین مناطق فیلیپین و قدیمی‌ترین استان این کشور است.

۶۷ سال

۶۷ سال

جان و کارل برای گرفتن یک عکس خانوادگی در مقابل دوربین قرار گرفتند. مگ براک عکاس این عکس می‌گوید:

بعد از ۶۷ سال زندگی مشترک هنوز هم عشق و احترام متقابل را می‌توان در آن‌ها دید.

مامان خرسه

مامان خرسه

یک خرس مادر در حال بازی کردن با توله‌های خود در پارک ملی کابارسنو (Cabarceno) اسپانیا است. این پارک به مساحت ۵ کیلومتر مربع، در حال حاضر سکونتگاه بیش از ۱۰۰ گونه جانوری است.

رو در رو

رو در رو

یک پدر و دختر در حال ارتباط برقرار کردن با یک شیر دریایی در باغ وحش ملی استینسون (Smithsonian) در واشنگتن هستند. شاید این حیوان روی خشکی پرتحرک بنظر نرسد، اما سرعتش در دریا به ۵۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد.

دیدگاه