رستوران های سن پترزبورگ که بهترین مناظر شهر را پیشکش‌تان می‌کنند

رستوران های سن پترزبورگ که بهترین مناظر شهر را پیشکش‌تان می‌کنند

صدیقه شجاعی
| دوشنبه, ۲۱ خرداد ۹۷ ساعت ۱۸:۳۰

سن پترزبورگ یکی از شهرهای مطرح روسیه است که در سفر به آن می‌توانید به رستوران‌هایی نظیر مانساردا، بلویو، ولگا ولگا و... بروید و علاوه بر یک غذای عالی، از مناظر شهر لذت ببرید.

سن پترزبورگ به خاطر مراکز تاریخی حفاظت شده به خود می‌بالد، هر چند که از آسمانخراش‌های بلند یا معماری‌های مدرن که افق مرکز شهر را خراب می‌کند، خبری نیست. به همین دلیل اگر در تور سن پترزبورگ به یکی از رستوران‌های روف‌تاپ آن سر بزنید، می‌توانید از مناظر فوق‌العاده زیبای شهر لذت ببرید. با ما همراه باشید تا تعدادی از این رستوران‌های را به شما معرفی کنیم.

مانساردا

رستوران سن پترزبورگ

رستوران روف‌تاپ مانساردا (Mansarda) مورد تحسین مردم محلی و سایر مشتریان است. این رستوران به یکی از جاذبه‌های اصلی شهر، کلیسای جامع سنت ایزاک (St. Isaac’s Cathedral) مشرف است. منوی این رستوران گلچینی از غذاهای معروف نظیر غذاهای ایتالیایی، گرجستانی، ژاپنی و نوشیدنی‌های فوق‌العاده است. حتما باید از قبل میز رزرو کنید، زیرا میزهایی که مشرف به مناظر زیبای شهر هستند، به سرعت رزرو می‌شوند.

رستوران بلویو

رستوران سن پترزبورگ

رستوران لوکس فرانسوی بلویو (Bellevue Brasserie) در پشت بام هتل کمپینسکی (Kempinski hotel) قرار دارد و پنجره‌های آن به میدان کاخ (Palace Square) و کاخ زمستانی (Winter Palace) مشرف است. این محل مناسب میل کردن صبحانه و شام بوده و حسی لاکچری به شما هدیه خواهد کرد.

گراموتا چینی

رستوران سن پترزبورگ

رستوران گراموتا چینی (China Gramota)، یکی از معدود رستوران‌های شهر سن پترزبورگ است که غذای درجه یک کانتونی (چینی) را سرو می‌کند و به تازگی فعالیت خود را آغاز کرده است. منوی این رستوران با فضای داخلی عجیب و غریب آن همخوانی دارد و به کلیسای ناجی در خون (Church on the Saviour of Spilled Blood) مشرف است. برای اینکه بهترین دید را به شهر داشته باشید، باید یک میز در تراس رزرو کنید، هر چند در جریان باشید که فقط در ماه‌های گرم سال امکان استفاده از تراس وجود دارد.

ولگا ولگا

رستوران سن پترزبورگ

بهترین مناظر سن پترزبورگ را باید از داخل آب تماشا کنید که رستوران ولگا ولگا (Volga-Volga) پیشکش شما خواهد کرد. با کشتی‌سواری در امتداد رودخانه نوا (Neva) می‌توانید اکثر جاذبه‌های اصلی سن پترزبورگ را در کمتر از یک ساعت مشاهده کنید. در واقع این رستوران، یک تور گردشی مختصر را با یک شام عالی در هم آمیخته است، مسیر رودخانه را طی کرده و وقتی در بندر توقف می‌کند، مهمانان غذای خود را میل کرده‌اند. حتما باید از قبل جا رزرو کنید و اگر به موقع به بندر نرسید، ممکن است بدون شما حرکت کند. زمان حرکت کشتی در وب‌سایت رستوران ذکر شده است.

ماکارونیکی

رستوران سن پترزبورگ

ماکارونیکی (Makaronniki) یکی از رستوران‌های معروف ایتالیایی است که افراد محلی به کرات به آن سر می‌زنند. این رستوران روف‌تاپ به واسطه‌ی موسیقی زنده و مناظر چشم‌نواز جزیره پتروگراسکایا (Petrogradskaya island) که اغلب از دید گردشگران مخفی می‌ماند، فضایی فوق‌العاده برای صرف شام در طول تابستان است. اگر دوست دارید از مرکز شهر فاصله بگیرد، رستوران ماکارونیکی گزینه‌ای است که از انتخاب آن پشیمان نمی‌شوید.

مسکوا

رستوران سن پترزبورگ

رستوران مسکوا (Moskva) در آخرین طبقه مرکز خرید نوسکی (Nevsky shopping center) قرار دارد و بعد از خرید کردن یا بعد از اینکه با قطار از مسکو به سن پترزبورگ رسیدید، می‌توانید یک وعده غذای خوشمزه در این مکان معرکه میل کنید. از تراس این رستوران می‌توانید شاهد خیابان نوسکی (Nevsky Avenue) و میدان وُستانیه (Vosstaniya square) باشید.

روف ۱۸

رستوران سن پترزبورگ

رستوران روف ۱۸ (Roof ۱۸)، یک تراس آفتابگیر و دور از هیاهوی شهر است. این رستوران مدرن، منویی از غذاهای معروف اروپایی و لیستی از نوشیدنی‌های گسترده را پیشکش مهمانان می‌کند تا در فضای تراس از آن لذت ببرند. برای فضای خصوصی‌تر، اتاق‌های ویژه‌ای با شومینه در نظر گرفته شده که در شب‌های سرد زمستان، گزینه‌ای رومانتیک به حساب می‌آید.

 

منبع theculturetrip
برچسب‌ها رستوران لوکیشن

دیدگاه  

    تبلیغات