سمینیاک در یک نگاه

صنم وفقی
دوشنبه، ۱۱ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۰
سمینیاک در یک نگاه

سمینیاک منطقه‌ای توریستی در اندونزی است و گران‌ترین ریزورت‌ گردشگری بالی به شمار می‌رود. دیدنی‌های سمینیاک  و فروشگاه‌های بسیار، سالانه توریست‌های زیادی را بخصوص از اروپا به این منطقه جذب می‌کند.

سمینیاک (Seminyak) منطقه‌ای توریستی در استان بالی واقع در کشور اندونزی و قاره آسیا است. این منطقه که زیرمجموعه‌ای از کوتا به شمار می‌رود، در جنوب استان بالی و شرق دنپاسار واقع شده است.

بیشتر ساکنان بالی را هندوان و بعد از آن، مسلمانان تشکیل می‌دهند. زبان مردم سمینیاک، اندونزیایی است و زبان‌های بالی، چینی و انگلیسی نیز در میان برخی ساکنان رایج است.

در زمانی کمتر از ۱۰ سال پیش سمینیاک شهری مستقل محسوب می‌شد؛ اما با گذشت زمان و رونق صنعت گردشگری در بالی، سمینیاک و تعدادی شهر و روستای دیگر به صورت زیرمجموعه‌های کوتا درآمدند. این منطقه توریستی از شهرت زیادی میان گردشگران اندونزیایی و همچنین اروپایی برخوردار است و گران‌ترین ریزورت توریستی در بالی به شمار می‌رود. تعداد زیاد فروشگاه‌های لباس و مراکز اسپا، به سمینیاک عنوان پایتخت بوتیک لباس و اسپای بالی را داده است.

سمینیاک

منطقه سمینیاک به عنوان زیرمجموعه‌ای از کوتا، تحت حکومت مرکزی اندونزی اداره می‌شود. حکومت مرکزی از نوع جمهوری دموکراتیک با نظام چند حزبی است و از سه قوه جداگانه تشکیل می‌شود. قوه مجریه در اختیار دولت، قوه مقننه مشترکا در اختیار دولت و مجلس و قوه قضاییه سازمانی مجزا از دو قوه دیگر است. رئیس جمهور اندونزی در راس حکومت و دولت قرار می‌گیرد.

آب و هوای سمینیاک استوایی به شمار می‌رود. بارندگی در بیشتر ماه‌های سال صورت می‌گیرد و فصل خشک و بی‌باران بسیار کوتاه است. متوسط دمای هوا ۲۶٫۸ درجه سانتی‌گراد و میانگین بارش سالانه ۱۷۴۶ میلی‌متر گزارش شده است.

نزدیک‌ترین فرودگاه به سمینیاک، فرودگاه بین‌المللی انگوراه رای است که در فاصله ۱۰ کیلومتری قرار دارد و در آن پروازهایی از/ به هنگ‌کنگ، شانگهای، کوالالامپور، سیدنی، دوحه و برخی مقاصد داخلی و خارجی دیگر برقرار است. پرواز تهران نیز به صورت فصلی در این فرودگاه صورت می‌گیرد. به دلیل شلوغی بی‌اندازه خیابان‌های سمینیاک، پیاده‌روی، دوچرخه و موتور سیکلت بهترین گزینه‌ها برای جابجایی‌های درون‌‌منطقه‌ای به شمار می‌رود.

سبدهای بومی بالی، نقره‌آلات با طراحی اندونزیایی، ماسک‌های محلی با کنده‌کاری‌ چوبی، قهوه، اسنک‌های محلی و شال و‌ روسری‌های ابریشمی از سوغاتی‌های سمینیاک محسوب می‌شوند. اما مهم‌تر از سوغاتی‌های محلی، سمینیاک با بوتیک‌های لباس خود شهرت جهانی دارد؛ فروشگاه‌های لباس با معتبرترین برندها. شما برای خرید می‌توانید به «مرکز خرید سمینیاک ویلج» (Seminyak Village) و «میدان سمینیاک» (Seminyak Square) سر بزنید. چانه زدن را هنگام خرید در سمینیاک فراموش نکنید.

سمینیاک

از دیدنی‌های سمینیاک می توان به «موزه هنر بصری سه بعدی» (Museum Trick Art 3D) و «ساحل دابل سیکس» (Double Six Beach) اشاره کرد.

سمینیاک

علاوه بر دیدنی‌های سمینیاک، تورهای فرهنگی، مراکز اسپا، فعالیت‌های آبی و تورهای غذا از دیگر جذابیت‌های این منطقه به شمار می‌روند.

 

مطالب مرتبط:

    برچسب‌ها بالی

    دیدگاه