نخستین نمایشگاه عکس بناهای تاریخی ایران در مجموعه نیاوران برگزار شد

فرناز رهبران رنجبر
پنجشنبه، ۷ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۰
نخستین نمایشگاه عکس بناهای تاریخی ایران در مجموعه نیاوران برگزار شد

آثار برگزیده جشنواره ملی عکس بناهای تاریخی ایران تا هفدهم تیر ماه ۹۷ در گالری جهان نمای مجموعه نیاوران در معرض نمایش گذاشته شده است.

نخستین نمایشگاه عکس بناهای تاریخی با عنوان «احیا» که متشکل از آثار برگزیده جشنواره ملی عکس بناهای تاریخی ایران است در گالری جهان نمای مجموعه نیاوران به نمایش درآمده است.

هدف از اجرای این نمایشگاه شناسایی، معرفی و تکریم شایسته از هویت ابنیه تاریخی سراسر کشور است و با موضوع بناهای تاریخی فاخر ایران با رویکرد ملی و محلی به همت صندوق احیا و بهره‌برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی به اجرا درآمده است.

این نماشگاه شامل ۱۰۰ اثر است و از دیگر اهداف آن می‌توان به معرفی مناسب و توجه به آن دسته از بناهای تاریخی که در طول سالیان دراز فراموش شده یا کمتر مورد توجه قرار گرفته، مستندنگاری وضع موجود بناهای تاریخی ایران (کاروانسراها، حمام‌ها، آب انبارها، محوطه‌های تاریخی و ...)، ترویج هویت فرهنگی و بیان وجه تمایز بناهای تاریخی ایران، فرهنگ‌سازی و توسعه افکار عمومی در راستای بهره‌برداری بهینه از ابنیه تاریخی، احیاء زندگی در بناهای تاریخی، حفاظت و تکریم اماکن و نقش بناهای تاریخی در ماندگاری خرده فرهنگ‌‌های بومی و منطقه‌ای اشاره کرد.

این نمایشگاه تا هفدهم تیرماه همه روزه از ساعت ۱۰ تا ۱۷:۳۰ در اختیار علاقه‌مندان قرار دارد.

مطالب مرتبط:

    دیدگاه