شنزن در یک نگاه

شنزن در یک نگاه

صنم وفقی
| پنجشنبه, ۷ تیر ۹۷ ساعت ۱۰:۳۰

شنزن یکی از شهرهای چین و از قطب‌های اقتصادی این کشور به شمار می‌رود. این شهر پیشرفته با جاذبه‌های گردشگری هیجان‌انگیز یکی از مهم‌ترین مقاصد گردشگری در چین است. پارک پنجره جهان و پارک دره شادی از دیدنی‌های شنزن است.

برای بازدید از شنزن، این شهر مدرن و جذاب، با تورهای شنزن همراه شوید. 

شنزن (Shenzhen) یکی از شهرهای بزرگ استان گوانگ‌دونگ در کشور چین، قاره آسیا است. این شهر که در دلتای رود پرل قرار دارد، با هنگ‌کنگ، دونگوان و هویژو همسایه است.

جمعیت شنزن بیش از ۱۲٫۵ میلیون نفر و مساحت آن ۲٫۰۵ هزار کیلومتر مربع است. بیشتر ساکنان شنزن را پیروان بودیسم و تائویسم تشکیل می‌دهند و مسلمانان و مسیحیان شنزن در اقلیت قرار دارند. هرچند زبان رسمی شنزن، چینی ماندارین است؛ اما بومی‌های برخی نواحی با گویش‌های کانتونی، هاکا و تیوچو صحبت می‌کنند.

شهر شنزن مانند دیگر شهرهای کشور چین، تحت حکومت مرکزی قرار دارد که جمهوری خلق چین نامیده می‌شود. ریاست کشور به عهده رئیس جمهور و ریاست هیئت دولت که متشکل از وزرا است، به عهده نخست وزیر است. حکومت از ۵ شاخه تشکیل شده است که با نام یوان شناخته می‌شوند: یوان مقننه، یوان مجریه، یوان قضاییه، یوان حسابرسی که وظیفه آن کنترل عملکرد شاخه‌های حکومت است و یوان سنجش و گزینش که مسئول تایید و بررسی کیفیت کارکنان حکومت است.

در سال ۱۹۸۰، شنزن اولین شهری بود که به عنوان منطقه ویژه اقتصادی معرفی شد. این مناطق زمینه‌ای آزمایشی برای استفاده از بازار‌های سرمایه‌داری در کنار ایده‌های سوسیالیستی بود. امروزه شنزن به یکی از بزرگ‌ترین شهرهای دلتای رود پرل تبدیل شده است؛ منطقه‌ای که نه تنها به عنوان قطب اقتصادی چین به شمار می‌رود، بلکه بزرگ‌ترین منطقه صنعتی در دنیا نیز محسوب می‌شود.

شنزن

آب و هوای شنزن نیمه‌گرمسیری مرطوب به شمار می‌رود. تابستان‌هایی بسیار مرطوب و داغ، و زمستان‌هایی معتدل و نسبتا خشک دارد. بهار در شنزن، ابری‌ترین فصل سال است و بیشترین میزان بارندگی نیز در ماه آوریل صورت می‌گیرد. متوسط دمای هوا در طول سال از ۰٫۲ تا ۲۶٫۶ درجه سانتی‌گراد تغییر می‌کند و میزان میانگین بارش سالانه ۱٫۹۳۵ میلی‌متر گزارش شده است.

فرودگاه بین‌المللی شنژن بن با طراحی خاص و مدرن، در ساحل شرقی رود پرل قرار دارد و پرواز‌هایی از/ به کوالالامپور، لنکاوی، سئول، وین، بانکوک و بسیاری دیگر از شهرهای داخلی و خارجی در آن برقرار است. این شهر ۵ ایستگاه قطار دارد و از طریق خط آهن، به تعداد زیادی از شهرهای چین از جمله گوانگژو، پکن و شانگهای وصل می‌‌شود. در ترمینال‌های مسافربری شیکو و فویونگ، می‌توانید از فری‌هایی که به مقصد فرودگاه بین‌المللی هنگ‌کنگ، ماکائو و برخی نقاط دیگر است، استفاده کنید. برای جابجایی‌های درون‌شهری مترو، تاکسی، اتوبوس‌های عمومی و دوچرخه پیشنهاد می‌شود.

صنایع‌دستی با سنگ یشم، محصولات کریستالی و سرویس‌های چای سنتی چین از سوغاتی‌های شنزن به شمار می‌روند. شما برای خرید می‌توانید به «مرکز خرید کوکو پارک» (COCO Park) و «خیابان دونگ مین» (Dong Men Pedestrian Street) سر بزنید.

شنزن

از محبوب‌ترین دیدنی‌های شنزن می‌توان «پارک لیان هواشان شنزن» (Shenzhen Lianhuashan Park)، «پارک ملی کوه ووتانگ» (Wutong Mountain National Park)، «روستای نقاشان رنگ روغن دافن» (Dafen Oil Painting Village)، «دهکده فرهنگ بومی چین» (China Folk Culture Village)، «دهکده شکوه بومی چین» (Splendid China Folk Village)، «پارک لیچی» (Lychee Park)، «پارک و شهربازی دره شادی شنزن» (Happy Valley of Shenzhen)، «دریاچه پری و باغ گیاه شناسی شنزن» (Fairy Lake Botanical Garden) و «پارک پنجره جهان» (Shenzhen Window of the World) را نام برد.

شنزن

دیگر دیدنی‌های شنزن شامل «موزه شنزن» (Shenzhen Museum)، «ساحل دامیشا» (Dameisha Beach)، «قلعه داپنگ» (Dapeng Fortress) و «باغ‌وحش حیوانات وحشی شنزن» (Shenzhen Wild Animal Zoo) می‌شود.

 

برچسب‌ها چین

دیدگاه  

    جستجوی تور، پرواز، هتل، رستوران و دیدنی‌ها...

    تورهای برگزیده

    تورهای برگزیده

    تبلیغات