رجا بلیت نمی فروشد

زلیخا رحمانیان
دوشنبه، ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۵
رجا بلیت نمی فروشد

در حالی که ظرفیت قطار شرکت‌های مختلف ریلی برای فروش بلیت عرضه شده است، رجا بلیت فروشی نمی‌کند.

در حالی که از روز گذشته رسماً فروش بلیت قطارهای مسافرتی تابستان آغاز شده، بخش قابل توجهی از ظرفیت بلیت‌ها در اختیار مسافران قرار نگرفته‌اند.

طبق برنامه‌ریزی انجام شده از ۲۷ خرداد، فروش بلیت قطارهای تابستانی از اول تیر تا نیمه مرداد کلید خورد و در حالی که ظرفیت قطار شرکت‌های مختلف ریلی برای فروش عرضه شده است، رجا بلیت فروشی نمی‌کند.

این شرکت ریلی که مدیریت آن در اختیار سازمان تأمین اجتماعی قرار دارد، از چند روز قبل نسبت به دیر باز شدن پنجره‌های فروش بلیت سفرهای تابستانی انتقادهایی را مطرح کرده بود.

با این وجود نه راه آهن و نه رجا به طور رسمی عرضه نشدن بلیت‌های این شرکت در موعد مقرر را اعلام نکرده بودند. هرچند با توجه به گسترش حضور دیگر شرکت‌های ریلی در حال حاضر ظرفیت قابل قبولی لااقل برای روزهای نخست فروش بلیت در بازار وجود دارد اما با توجه به این که رجا حدود نیمی از ظرفیت ناوگان مسافری ایران را مدیریت می‌کند در فصل پر سفر تابستان احتمالاً مشکلاتی را به وجود خواهد آورد.

البته تفاوت مهمی که رجا را از دیگر شرکت‌های ریلی جدا کرده نه عرضه نکردن بلیت که بالا بودن میانگین سنی ناوگان این شرکت است.

بر اساس آمارهای ارائه شده واگن‌های رجا حدود ۲۹ سال میانگین سنی دارند و با توجه به دشوار بودن شرایط برای وارد کردن ناوگان خارجی احتمالا کاهش این سن به راحتی مقدور نخواهد بود

رجا پیش از این اعلام کرده بود که راه‌آهن به آن‌ها ابلاغ کرده که باید واگن‌های با سن بیش از ۳۰ سال خود را از رده خارج کنند و اجرای این دستور حدود ۴۰۰ میلیارد تومان هزینه خواهد داشت.

هرچند هنوز توضیحی درباره چرایی عدم فروش بلیت‌های شرکت رجا ارائه نشده، اما به نظر می‌رسد رابطه نه چندان مثبت این شرکت با راه‌آهن که از چند روز قبل آغاز شده بود و با عذرخواهی رجا برای عدم تأمین لوکوموتیوهای جدید ادامه پیدا کرد، این بار با عدم فروش بلیت‌های این شرکت وارد فاز جدیدی شده است.

مطالب مرتبط:

    منبع ایسنا

    دیدگاه