گوانگژو در یک نگاه

صنم وفقی
پنجشنبه، ۲۱ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۰
گوانگژو در یک نگاه

گوانگژو که با نام‌های گوانگجو و گوانجو نیز شناخته می‌شود، یکی از شهرهای بزرگ چین و از مقاصد مهم گردشگری در این کشور است. برج کانتون، معبد شش درخت انجیر، ریزورت توریستی چایم لانگ و جزیره شامیان از دیدنی‌های گوانگژو به شمار می‌روند.

اگر دوست دارید که از گوانگژو، این شهر غنی از جاذبه‌های تاریخی، تفریحی و طبیعی دیدن کنید، با تورهای گوانگژو آشنا شوید. 

گوانگژو (Guangzhou) مرکز استان گوانگ‌دونگ در کشور چین، قاره آسیا است. این شهر که در ناحیه جنوبی چین قرار دارد، در ۱۲۰ کیلومتری شمال و شمال‌غربی هنگ‌ کنگ و ۱۴۵ کیلومتری شمال ماکا‌ئو واقع شده است.

جمعیت گوانگژو نزدیک به ۱۴.۵ میلیون نفر و مساحت آن حدود ۷.۵ هزار کیلومتر مربع است. دین غالب مردم گوانگژو را بودیسم تشکیل می‌دهد و پیروان تائوئیسم، مسیحیت، اسلام و یهودیت بعد از آن قرار دارند. تقریبا تمام مردم بومی گوانگژو به زبان کانتونی معیار صحبت می‌کنند و زبان مهاجرانی که از دیگر نقاط چین به این شهر آمده‌اند، ماندارین است.

شهر گوانگژو زیر نظر حکومت مرکزی اداره می‌شود. جمهوری خلق چین، حکومتی سوسیالیستی به شمار می‌رود که در آن رئیس جمهور ریاست کشور را به عهده دارد و نخست وزیر در راس هیئت وزرا می‌نشیند. حکومت از ۵ شاخه تشکیل شده است که با نام یوان شناخته می‌شوند: یوان مقننه، یوان مجریه، یوان قضاییه، یوان حسابرسی که وظیفه آن کنترل عملکرد شاخه‌های حکومت است و یوان سنجش و گزینش که مسئول تایید و بررسی کیفیت کارکنان حکومت است.

جمهوری خلق چین در اواخر قرن بیستم، برای پناهندگان قایق‌سوار که اغلب از ویتنام به چین وارد می‌شدند، شروع به ساختمان‌سازی در سواحل رود پرل در شهر گوانگژو کرد. در دهه ۱۹۸۰، گوانگژو به دلیل نزدیکی به هنگ‌ کنگ و شنزن و ارتباط این شهر با چینی‌هایی خارج از کشور، نقش مهمی در اصلاحات اقتصادی کشور داشت. هم‌چنین اصلاحات مالیاتی در دهه ۱۹۹۰، به صنعت و توسعه این شهر کمک شایانی کرد.

گوانگژو

آب و هوای گوانگژو نیمه‌گرمسیری و مرطوب است. تابستان‌های مرطوب، با دما و رطوبت بالا، و زمستان‌هایی معتدل و نسبتا خشک دارد. میانگین دمای هوا در طول سال از ۱۸.۹ تا ۲۶.۳ تغییر می‌کند و متوسط بارش سالانه حدود ۱.۷۳۶ میلی‌متر برآورد شده است.

فرودگاه بین‌المللی بایون گوانگجو اصلی‌ترین فرودگاه شهر به شمار می‌رود و در آن پروازهایی از/ به مسکو، پاریس، توکیو، مکزیکو سیتی، لس‌آنجلس، دهلی نو، دبی، قاهره، پوکت، استانبول، تهران و بسیاری دیگر از شهرهای داخلی و خارجی برقرار است. هم‌چنین ایستگاه قطار گوانگژو، آخرین مقصد خط‌های پکن-گوانگجو، گوانگجو-شنزن، گوانگجو-ماومینگ و گوانگجو-ماوژا-شانتو است. برای جابجایی‌های درون‌شهری نیز مترو، بی‌آرتی و تاکسی‌ها خدمات خوبی ارائه می‌دهند.

چای، سوزن‌دوزی‌های کانتونی، مجسمه‌های سنگ یشم و لباس‌های چینی که به نام چئونگ‌سام شهرت دارند، از سوغاتی‌های گوانگژو محسوب می‌شوند. شما برای خرید می‌توانید به «مرکز خرید تایکو هوی» (Taikoo Hui)، «خیابان پکن» (Beijing Road)، «مرکز خرید بین‌المللی وان لینک پلازا» (Onelink International Plaza) و «خیابان خرید شانگشیاجیو» (Shangxiajiu Pedestrian Street) سر بزنید.

گوانگژو

از محبوب‌ترین دیدنی‌های گوانگژو می‌توان به «برج کانتون» (Canton Tower)، «معبد اجدادی خاندان چن گوانجو» (Chen Clan Ancestral Hall)، «کوه بایون» (Baiyun Mountain)، «جزیره شامیان» (Shamian Island)، «معبد شش درخت انجیر» (Temple of the Six Banyan Trees)، «کلیسای جامع قلب مقدس» (Sacred Heart Cathedral) و «تپه یوشو» (Yuexiu Hill) اشاره کرد.

«منطقه توریستی چایم لانگ» (Chimelong Tourist Resort) یکی از معروف‌ترین دیدنی‌های گوانگجو به شمار می‌رود. این منطقه از پارک آبی چایم لانگ، «سیرک بین‌المللی چایم ‌لانگ» (Chimelong International Circus)، «پارک سافاری چایم‌‌ لانگ» (Chimelong Safari Park)و «پارک پارادایز چایم لانگ» (Chimelong Paradise) تشکیل شده است.

گوانگژو

از دیگر دیدنی‌های گوانگژو می‌توان «موزه مقبره شاه نانیو» (Museum of the Mausoleum of the Nanyue King)، «باغ گیاه‌شناسی جنوب چین» (Southern China Botanical Garden)، «باغ بائومو» (Baomo Garden)، «موزه گوانگ‌دونگ» (Guangdong Museum)، «معبد گوانگ شیائو» (Guangxiao Temple) و «مسجد هواشنگ» (Huaisheng Mosque) را نام برد.

برچسب‌ها چین

دیدگاه  

    تبلیغات