وقوع بارندگی، توفان و سیلاب، امروز و فردا در بسیاری از مناطق کشور

زلیخا رحمانیان
چهار شنبه، ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۰
وقوع بارندگی، توفان و سیلاب، امروز و فردا در بسیاری از مناطق کشور

سازمان هواشناسی اعلام کرد امروز و فردا در بسیاری از مناطق کشور شاهد تشدید بارندگی، باد شدید، رعدوبرق و سیلاب خواهیم بود.

طبق اعلام مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور، امروز و فردا شاهد تشدید بارش، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید، آب‌گرفتگی معابر، احتمال تگرگ و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها در برخی مناطق کشور خواهیم بود.

احد وظیفه، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور افزود:

امروز سه‌شنبه این وضعیت در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه، زنجان، لرستان، ایلام و قزوین و فردا چهارشنبه در شرق کردستان، نیمه شرقی کرمانشاه، نیمه جنوبی زنجان، ایلام، خوزستان، همدان، مرکزی، لرستان، قزوین، البرز، تهران، شمال چهارمحال و بختیاری، غرب و جنوب اصفهان، کهگیلویه و بویر احمد، نیمه شمالی بوشهر و غرب فارس پیش‌بینی شده است.

بارش رگباری همراه با رعدوبرق در مدت کوتاه منجر به روان آب و سیلاب ناگهانی در مناطق مستعد شامل رودخانه‌های فصلی می‌شود؛ لذا توصیه می‌شود ضمن رعایت نکات ایمنی از توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها در مناطق یاد شده خودداری شود.

وظیفه تأکید کرد:

امروز و فردا در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان و غرب مازندران وزش باد شدید بوده و انتظار می‌رود در برخی مناطق بخصوص در اردبیل و گیلان، متوسط سرعت باد بین ۵۰  تا ۷۰ کیلومتر بر ساعت و سرعت لحظه‌ای باد به بیش از ۸۰ کیلومتر بر ساعت برسد. این شرایط با شدت کمتر بعدازظهر روز چهارشنبه برای برخی نقاط استان‌های قزوین، مرکزی، البرز، تهران، قم و سمنان نیز پیش‌بینی می‌شود؛ بنابراین توصیه می‌شود برای جلوگیری از خسارات احتمالی اقدامات لازم به عمل آید.

وی افزود:

امروز در خوزستان و روز پنجشنبه در جنوب شرق و شرق کشور وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که می‌تواند موجب خیزش گردوخاک در منطقه و کاهش کیفیت هوا و دید افقی شود. همچنین روز چهارشنبه و پنجشنبه به سبب وزش باد شدید خلیج‌فارس به‌ویژه سواحل بوشهر و روز پنجشنبه تنگه هرمز مواج پیش‌بینی می‌شود.

 

 

دیدگاه  

    تبلیغات