امضاء قرارداد مرکز توسعه گردشگری سلامت کشورهای اسلامی با بیمه ما

امضاء قرارداد مرکز توسعه گردشگری سلامت کشورهای اسلامی با بیمه ما

طیبه فلاحتی
| شنبه, ۱۵ اردیبهشت ۹۷ ساعت ۲۲:۲۵

تفاهم‌نامه همکاری میان مرکز توسعه گردشگری سلامت کشورهای اسلامی و بیمه ما امضا شد.

دکتر پرویز افشار رییس مرکز توسعه گردشگری سلامت کشورهای اسلامی در نشست خبری کنگره بین‌المللی توسعه روابط اقتصادی در حوزه سلامت با محوریت کشورهای اسلامی بیان کرد:

ایران در زمینه گردشگری سلامت مزیت‌های بالفعلی دارد که کمتر به آن پرداخته شده و کشورهای دیگر نیز آن را نمی‌دانند. یکی از این موارد سطح بالای امنیت ایران در این منطقه بحران‌زا و همچنین قابلیت‌های پزشکی ما است. علاوه بر آن ایران در تولید علم و مقاله بی‌نظیر است و باید این ظرفیت‌ها را با صدای بلند به گوش دنیا برساند.

افشار افزود:

دنیا به دنبال ارائه خدمات استاندارد است؛ به همین دلیل ما نیز قدم‌هایی در زمینه استانداردسازی مراکز درمانی خود برای گردشگری سلامت برداشته‌ایم تا به استانداردهای بین‌المللی بپیوندیم؛ اما تا رسیدن به این مدینه فاضله فاصله زیادی داریم. ایران به برخی زمینه‌ها در حوزه گردشگری سلامت مانند طب ایرانی و گیاهان دارویی اصلا ورود پیدا نکرده و استفاده مطلوبی نداشته است. این ضعف در دیپلماسی سلامت نیز وجود دارد و اطلاع‌رسانی و ارتباط با کشورهای خارجی در این زمینه ضعیف است. این در حالی است که دنیا از این مکانیسم‌ها به خوبی استفاده می‌کند.

 

افشار همچنین اضافه کرد:

باید به این باور برسیم که اقتصاد تک محصولی شکست خورده است و کشورها باید مزیت بالفعل داشته باشند. نفت دیگر برای ما یک مزیت بالفعل نیست. اگر دست به دست هم دهیم می‌توانیم تا پنج سال دیگر آمار گردشگران حوزه سلامت را به دو تا دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در سال برسانیم.

در این نشست حجت‌اله بهاری‌فر مدیرعامل بیمه ما با اشاره به اینکه این قرارداد در رشته‌های اشخاص، مسئولیت و آتش‌سوزی به گردشگران ارائه خواهد شد، عنوان کرد که بیمه ما آمادگی دارد با ارائه پوشش‌های بیمه در حوزه درمانی، ارائه پوشش بیمه‌ای به فعالان اقتصادی و حمایت از سرمایه‌گذاری‌های مشترک در این قرارداد پیشگام باشد.

 

 در پایان این نشست تفاهم‌نامه همکاری میان مرکز توسعه گردشگری سلامت کشورهای اسلامی و بیمه ما امضا شد.

 

سومین کنگره بین‌المللی توسعه روابط اقتصادی در حوزه سلامت با محوریت کشورهای اسلامی ۱۹ تا ۲۱ اردیبهشت ماه جاری با همکاری وزارت بهداشت، مرکز توسعه گردشگری سلامت کشورهای اسلامی، سازمان غذا و دارو، بیمه ما، جهاد دانشگاهی، وزارتخانه‌های بهداشت کشورهای اسلامی، تشکل‌های گردشگری سلامت برخی کشورها برگزار خواهد شد.

منبع قطره

دیدگاه  

    تبلیغات