برگزاری هشتمین نشست ثبت جهانی پرونده جنگل های هیرکانی در استان گلستان

برگزاری هشتمین نشست ثبت جهانی پرونده جنگل های هیرکانی در استان گلستان

فرناز رهبران رنجبر
| شنبه, ۱۵ اردیبهشت ۹۷ ساعت ۲۲:۳۵

هشتمین دوره از نشست ثبت جهانی پرونده جنگل‌های هیرکانی از روز دوشنبه ۱۷ اردیبهشت به مدت دو روز در استان گلستان برپا می‌شود.

فرهاد نظری مدیرکل دفتر ثبت آثار و حفظ و احيای ميراث معنوی و طبيعی گفت:

پرونده جنگل‌های هیرکانی در دی ۹۶ به یونسکو ارسال شد و قرار است ارزیابان یونسکو در شهریور ۹۷ بر اساس ضوابط یونسکو به ایران سفر کنند.

او ادامه داد:

این نشست در راستای آگاهی‌افزایی جوامع محلی، مدیران پایگاه‌‌های ملی و منطقه‌ای، مدیران محلی و استانی و همچنین کمیته راهبردی برگزار می‌شود.

مدیرکل دفتر ثبت آثار و حفظ و احيای ميراث معنوی و طبيعی با اشاره به اینکه این نشست دو روزه با حضور نماینده بنیاد سوکو و نماینده iucn انجام می‌شود، عنوان کرد:

قرار است آموزش‌های لازم تا پیش از ورود ارزیابان یونسکو به جوامع محلی داده شود و مسائل موجود در منطقه نیز مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.

وی اضافه کرد:

همچنین تا روز پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت بازدیدی با حضور پرفسور کناب عضو هیئت مدیره بنیاد سوکو و مشاور بین‌المللی پرونده جنگل‌های هیرکانی به همراه علی قمی اویلی رئیس گروه میراث طبیعی سازمان میراث‌فرهنگی و حسینی مسئول تهیه پرونده جنگل‌های هیرکانی از دانشگاه تربیت مدرس از سایت‌های استان گلستان که شامل پارک ملی گلستان، جهان‌نما و مجموعه سایت‌های دره پونه آرام انجام گیرد.

دیدگاه  

    جستجوی تور، پرواز، هتل، رستوران و دیدنی‌ها...

    تبلیغات