کاروان سفیران گردشگری تبریز 2018 به سیرجان وارد شد

کاروان سفیران گردشگری تبریز 2018 به سیرجان وارد شد

فرناز رهبران رنجبر
| شنبه, ۱۵ اردیبهشت ۹۷ ساعت ۱۰:۴۵

کاروان اتوبوسی سفیران گردشگری تبریز به شهر جهانی گلیم شیریکی‌پیچ (سیرجان) وارد شد.

محمدحسین تجلی معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان، امروز شنبه ۱۵ اردیبهشت با اشاره به منتخب شدن شهر تبریز در سال ۲۰۱۸ به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی، گفت:

پس از اعلام این موضوع استان تبریز برنامه‌ریزی‌هایی را برای معرفی ظرفیت‌های گردشگری خود در دستور کار قرار داد و اکنون کاروان اتوبوسی متشکل از هنرمندان صنایع دستی و گروه‌های هنری تبریز و دیگر شهرستان‌های آذربایجان شرقی در ۱۷ استان کشور به اجرا برنامه می‌پردازند.

وی اضافه کرد:

این کاروان به معرفی شهر تبریز به‌عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی می‌پردازد و همچنین هنرمندان صنایع دستی این کاروان به صورت سیار صنایع دستی آذربایجان و تبریز را عرضه و به نمایش می‌گذارند.

او افزود:

این کاروان از ۱۳ اتوبوس تشکیل شده است که ۷۲ نفر در این کاروان حضور دارند.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان بیان کرد:

۱۱ اتوبوس این کاروان در قالب کارگاه‌ تولید زنده و همچنین بازارچه‌ سیار صنایع دستی برنامه‌ریزی شده است که در هر شهرستان علاوه بر اجرای برنامه‌های هنری، به فروش صنایع دستی نیز می‌پردازند.

او با اشاره به شدن شهرستان سیرجان در یونسکو به‌عنوان شهر جهانی گلیم شیریکی پیچ، ادامه داد:

اکثر هنرمندان این کاروان از هنرمندان و صنعتگران صنایع‌دستی شمال غرب کشور هستند که برنامه‌ریزی‌های لازم برای حضور این کاروان برای آشنایی با ظرفیت‌های صنایع‌دستی به خصوص گلیم شیریکی پیچ شهر سیرجان فراهم آمده است.

تجلی آشنایی هنرمندان شمال غربی کشور با صنایع دستی شهر سیرجان مخصوصا گلیم شیریکی‌پیچ را از اهداف این برنامه برشمرد و تصریح کرد:

بازدید از آثار تاریخی، فرهنگی و گردشگری و همچنین منطقه ویژه اقتصادی سیرجان از دیگر برنامه‌های اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان برای این کاروان گردشگری است.

بنا به گفته او برنامه هنرمندان کاروان گردشگری تبریز در یکی از پارک‌های سیرجان در عصر ۱۵ اردیبهشت‌ماه برگزار می‌شود، همچنین عنوان کرد:

کاروان اتوبوسی گردشگری تبریز شب گذشته ۱۴ اردیبهشت‌ وارد شهرستان سیرجان شد و روز یکشنبه به سمت استان یزد حرکت خواهند کرد.

دیدگاه  

    تبلیغات