اجرای طرح جدید مناسب سازی  معابر و پیاده روها برای معلولین در پایتخت

اجرای طرح جدید مناسب سازی معابر و پیاده روها برای معلولین در پایتخت

طیبه فلاحتی
| پنجشنبه, ۱۳ اردیبهشت ۹۷ ساعت ۱۷:۲۰

شناسایی و اصلاح معابر و پیاده‌روهای پایتخت جهت دسترسی راحت معلولین به اماکن و فضاهای شهری انجام می‌گیرد.

مناسب‌سازی فضاهای شهری برای معلولان بحثی است که تاکنون به آن توجه چندانی نشده است و می‌توان گفت تا رسیدن به شرایط مناسب و استاندارد شهر برای معلولان، فاصله زیادی وجود دارد. این در حالی‌ است که مناسب‌سازی فضای عمومی برای معلولان، یکی از شاخص‌های اصلی توسعه‌یافتگی محسوب می‌شود.

مدیریت شهری پایتخت ایران نیز آرام آرام مسئله اهمیت وجود معلولان و افراد کم‌توان در شهر را مدنظر قرار می‌گیرد؛ مسئله‌ای که شاید بتواند افرادی را که مدت‌ها است اثری از آن‌ها در شهر دیده نمی‌شود، دوباره به معابر بازگرداند و حقوق شهروندی‌شان مورد توجه قرار بگیرد.

مدیرکل معماری و ساختمان شهرداری تهران از اصلاح معابر شهری خبرداد و گفت:

قرار است در گام اول به‌صورت ضربتی معابر نامناسب را شناسایی و اصلاح کنیم، ضمن اینکه به مناطق ابلاغ کردیم تا با نظارت دقیق از ایجاد هرگونه پله یا رمپ داخل پیاده‌روها جلوگیری کنند.

سیدحمید موسوی گفت:

متأسفانه به دلیل شیب طبیعی بیشتر معابر به‌ ویژه در جهت شمال به جنوب و عدم توجه به کد ارتفاعی هر پلاک، در سال‌‌های گذشته شاهد احداث پله و اختلاف سطح در معابر بودیم. این موضوع از یک طرف موجب اغتشاش در منظر شهری شده است و از طرف دیگر به دلیل ایجاد اشکال برای تردد افراد ناتوان و جابه‌جایی وسایلی مانند کالسکه به هیچ عنوان با مبانی مناسب‌سازی همخوانی ندارد.

مدیرکل معماری و ساختمان شهر تهران با اشاره به اقدامات شهرداری تهران در راستای مناسب‌‌سازی پیاده‌‌‌‌روهای پایتخت تصریح کرد:

قرار است در گام اول به صورت ضربتی به این موضوع ورود پیدا کرده و بسیاری از معابر را از این حیث مناسب‌سازی کنیم، ضمن اینکه به مناطق ابلاغ کردیم تا با نظارت دقیق از ایجاد هرگونه پله یا رمپ داخل پیاده‌‌روها جلوگیری کنند.

منبع ایرنا

دیدگاه  

    جستجوی تور، پرواز، هتل، رستوران و دیدنی‌ها...

    تبلیغات