سیستم جدید کنترل پاسپورت در فرودگاه بین المللی دبی

سیامک احدی
یکشنبه، ۶ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۵
سیستم جدید کنترل پاسپورت در فرودگاه بین المللی دبی

به تازگی در ترمینال سوم فرودگاه بین‌المللی دبی با استفاده از یک سیستم کنترلی جدید، کنترل پاسپورت تنها در ۱۰ ثانیه انجام می‌شود.

در ترمینال سوم فرودگاه بین‌المللی دبی به تازگی سیستم‌های جدید کنترلی نصب شده که زمان چک کردن پاسپورت در این ترمینال را از سه دقیقه به ۱۰ ثانیه کاهش داده است.

در حال حاضر این سیستم جدید برای مسافران پروازهای بین‌المللی شرکت هواپیمایی امارات عملیاتی شده که تا پایان امسال ترمینال‌های دیگر فرودگاه بین‌المللی دبی نیز به این سیستم مجهز می‌شوند.

با استفاده از سیستم کنترل جدید، از زمان خرید بلیط هواپیما تا حداقل ۴۸ ساعت قبل از پرواز، اطلاعات امنیتی مسافر را پردازش می‌شود. همچنین کسانی که لحظه آخر بلیط هواپیما را خریداری می‌کنند تا یک ساعت قبل از پرواز، کنترل مدارک سفر آن ها به طور خودکار در این سیستم انجام می‌شود.

مسافرانی که وارد فرودگاه دبی می‌شوند، در عرض تنها چند ثانیه در محل کنترل پاسپورت، مهر ورود یا خروج را روی پاسپورت خود دریافت می‌کنند.

آماری که به تازگی منتشر شده است نشان می‌دهد که هم‌اکنون ۱۶۰۰ نفر به صورت شبانه‌روزی در مبادی کنترل پاسپورت فرودگاه بین‌المللی دبی مشغول به کار هستند که به طور متوسط ۵۵٬۰۰۰ مسافر را پذیرش می‌کنند، در حالی که این رکورد برای فرودگاه‌های بین‌المللی با این ظرفیت کمتر از ۱۷٬۰۰۰ نفر مسافر است.

در سال گذشته میلادی فرودگاه بین‌المللی دبی به بیش از ۸۸٫۲ میلیون مسافر خدمات‌رسانی کرده که رشدی ۵٫۵ درصد داشته است.

منبع ایسنا
برچسب‌ها دبی

دیدگاه  

    تبلیغات