حمل و نقل عمومی در کالینینگراد؛ روسیه

فاطمه محمدی
پنجشنبه، ۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۰
حمل و نقل عمومی در کالینینگراد؛ روسیه

کالینینگراد، شهری بندری و مرکز استان کالینینگراد روسیه است. کالینینگراد در جنگ جهانی دوم زیر بمباران بمب‌افکن‌های بریتانیا تقریبا نابود شد و در سال ۱۹۴۶ به نام میخائیل کالینین نام‌گذاری شد.

کالینینگراد یکی از ۱۱ شهر میزبان جام جهانی 2018 است که در تورهای جام جهانی روسیه یا تور روسیه به این شهر سفر خواهید کرد. آیا می‌دانید حمل و نقل عمومی در کالینینگراد به چه صورت است؟

کالینینگراد یکی از شهرهای جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه است که میزبان ۴ بازی است.  این شهر مساحتی برابر با ۲۱۵٫۷ کیلومترمربع دارد و جمعیت آن ۴۲۱,۶۷۸ نفر است. کالینینگراد، شهری بندری و مرکز آن استان کالینینگراد است. این شهر درواقع بخشی جدا از خاک اصلی روسیه است و بین لهستان و لیتوانی در ساحل دریای بالتیک قرار دارد. کالینینگراد با خاک روسیه ۳۰۰۰ کیلومتر فاصله دارد و در جریان جنگ جهانی دوم از آلمان‌ها پس گرفته‌شده است.

در طول جنگ جهانی دوم بمب‌افکن‌های بریتانیا، شهر کالینینگراد را نابود کردند و بعد از آن این شهر به دست نیروهای شوروی افتاد. در سال ۱۹۴۶ شهر به نام میخائیل کالینینگراد نام‌گذاری شد.

کالینینگراد

در این مقاله به بررسی حمل و نقل عمومی در شهر کالینینگراد رفته‌ایم، با ما همراه باشید:

حمل و نقل عمومی

سیستم حمل و نقل عمومی کالینینگراد، اتوبوس‌های زیادی دارد، ولی ممکن است در بعضی ایستگاه‌ها مدت‌زمان طولانی معطل اتوبوس شوید. حمل و نقل عمومی کالینینگراد زمان‌بندی مشخصی ندارد، ولی به‌صورت میانگین هر ۱۰ دقیقه یک‌بار یک اتوبوس در هر ایستگاه تردد می‌کند.

کالینینگراد

به‌جز اتوبوس‌های بزرگ، مینی‌بوس‌ها، اتوبوس‌های برقی و تراموا در سطح شهر تردد دارند. هزینه کرایه اتوبوس، ثابت است و بر اساس مسافت تغییر نمی‌کند. هزینه هر سفر داخل شهری با اتوبوس برابر با ۱۸ روبل است، هزینه سفر با مینی‌بوس‌ها، ترموا و اتوبوس‌های برقی ۲۲ روبل است. اتوبوس‌های کالینینگراد از نزدیکی بیشتر آثار تاریخی این شهر عبور می‌کند و بهترین وسیله برای گشت و گذار در شهر اتوبوس است.

تاکسی

Yandex.taxi

بیشتر افراد محلی روسیه و شهر کالینینگراد به مسافران و گردشگران توصیه می‌کنند از تاکسی‌های تلفنی یا از اپلیکیشن درخواست خودرو Yandex.taxi استفاده کنند. یکی از دلایل اصلی استفاده از تاکسی‌های اینترنتی این است که نیازی نیست زبان راننده را متوجه بشوید و راننده بر اساس مقصدی که در برنامه مشخص کرده‌اید، مسیرش را طی می‌کند. اگر از تاکسی‌های محلی استفاده کنید، به‌احتمال‌زیاد راننده تاکسی زبان انگلیسی بلد نباشد و در رسیدن به مقصد دچار مشکل شوید. البته اگر یک همراه روسی داشته باشید، شاید استفاده از تاکسی‌های محلی برایتان مقرون‌به‌صرفه تر باشد. اکثر تاکسی‌ها مسافت‌های نه‌چندان طولانی را با ۱۰۰ روبل طی می‌کنند، ولی اگر قصد سفر به نقاط شلوغ شهر یا گشت و گذار در شهر را داشته باشید و مسافت کمی طولانی‌تر شود، باید چیزی حدود ۱۵۰ روبل هزینه کنید.

Yandex.taxi

ممکن است خودروهای شخصی با نام تاکسی قصد سوار کردن شما را داشته باشند، به خاطر داشته باشید که خودروهایی با شماره ۳۳۳۳۳۳، از هر کمپانی متعلق به تاکسی‌رانی هستند و زیرمجموعه شرکت‌های دولتی روسیه قرار دارند. به خاطر داشته باشید قبل از سوارشدن تاکسی‌های محلی، میزان کرایه را با آن‌ها طی کنید.

کرایه خودرو

کالینینگراد

برای کرایه خودرو در کالینینگراد باید با مدارک خود، گواهینامه رانندگی و پاسپورت به مراکز مربوطه مراجعه کنید. کرایه خودرو در این شهر شرایط خاصی دارد، راننده حتما باید ۳ سال سابقه رانندگی داشته باشد و سن آن کمتر از ۲۴ سال نباشد. اگر فرزند کوچک دارید، حتما صندلی مخصوص کودک تهیه کنید، چون در غیر این صورت نمی‌توانید فرزندتان را سوار ماشین کنید.

در لیست زیر می‌توانید تعدادی از شرکت‌های کرایه خودرو را بشناسید:

  • Avtoprokat ۳۹
  • Avto Renta Plus
  • City Rent
  • Kaliningrad Auto Rent
  • Taxi Group

قطار

کالینینگراد

ایستگاه قطار یوژنه، یک ایستگاه قطار بین‌المللی است که در شهر کالینینگراد هم ایستگاه دارد. علاوه بر قطار بین‌شهری، کالینینگراد قطار محلی هم دارد، اگر قصد گردش در داخل شهر رادارید، قطار شهری بهترین گزینه است.

اتوبوس

کالینینگراد

همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردیم، ناوگان اتوبوس‌رانی کالینینگراد بسیار قوی است و اتوبوس‌های زیادی در سطح این شهر تردد دارد. شما در این شهر هیچ‌وقت با مشکل سوار شدن به اتوبوس و پیدا نکردن آن مواجه نمی‌شوید و شاید بهترین روش سفر درون‌شهری هم اتوبوس باشد.

جاده

کالینینگراد

جاده‌های کالینینگراد استانداردهای روز دنیا را دارد و جاده‌های جدید زیادی در این شهر در حال تأسیس هستند. جاده رینگ کالینینگراد، یکی از مهم‌ترین جاده‌های شهر است که فرودگاه را به شهرک‌های ساحلی متصل می‌کند. قوانین رانندگی در روسیه بسیار سفت و سخت است، محدودیت سرعت در بیشتر مناطق شهری ۵۰ کیلومتر است و در جاده‌های خارج شهری بین ۹۰ تا ۱۲۰ کیلومتر. هر خودرو در حال حرکتی ملزم به حمل مثلث احتیاط، کیت کمک‌های اولیه، لامپ‌های اضافی است در غیر این صورت با جرائم سختی روبه‌رو می‌شود.

اگر خودرویی کرایه کرده‌اید، در رابطه با محلی که خودرو را پارک می‌کنید، بسیار محتاط باشید؛ نادیده گرفتن قوانین پارک تبعات سختی را برای شما در پی دارد.

دیدگاه