سخت ترین زبان های دنیا برای یادگیری کدامند؟

نیکی قره گوزلویان
سه شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۵
سخت ترین زبان های دنیا برای یادگیری کدامند؟

اگر بخت و اقبال با شما یار نبوده تا در خانواده‌ای دو زبانه باشید، یاد گرفتن یک زبان جدید می‌تواند برایتان چالش برانگیز باشد.

هنگام یادگیری یک زبان جدید، هیچ راهی وجود ندارد که حتی در ساختن ساده‌ترین جمله‌ها، ذهن شما همه چیز را با هم اشتباه نکند. اما شما نباید تسلیم شوید؛ هرچند، یادگیری یک زبان جدید هر چه سخت‌تر باشد، بیشتر قابل تقدیر است. فرض کنیم اگر شما به دنبال انتخاب زبانی برای یادگیری باشید، اطلاعات لازم را از کجا دریافت می‌کنید؟ شما به دنبال زبانی زیبا و کاربردی هستید که زیاد هم سخت نباشد، پس شاید این نقشه به شما کمک کند.

بر اساس اطلاعات به دست آمده از دپارتمانی در ایالات متحده آمریکا «(Foreign Service Institute(FSI»، کاربر شبکه اینترنتی ردیت، یادگیری زبان‌های دنیا را از آسان‌ترین به سخت‌ترین طبقه بندی کرده است. این کاربر که فامی نام دارد، در ادامه یک نقشه از اروپا و جهان (با رنگ‌های مختلف برای درک بیشتر) طراحی کرده و آن‌ها را در شبکه اجتماعی قرار داده است.

نقشه زبان های دنیا

این اطلاعات توسط (FSI) و بر پایه تجربه سیاستمداران آمریکایی در یادگیری زبان‌های خارجی، به هنگام اعزام به خارج از کشور به دست آمده است. بر این اساس، نقشه ردیت مشخص می‌کند که چقدر زمان لازم است تا یک انگلیسی زبان بتواند خواندن و صحبت کردن را به طور کارآمد در یک زبان خارجی بیاموزد. این طبقه‌بندی از رده ۱ (۲۴ هفته/ ۶۰۰ ساعت کلاسی) تا رده ۵ (۸۸ هفته/ ۲۲۰۰ ساعت کلاسی) تنظیم شده است.

البته یادگیری یک زبان خارجی به زبان مادری شما، توانایی‌های یادگیری، انگیزه، کیفیت نحوه آموزش و همچنین میزان مهارتی که لازم است به دست بیاورید، بستگی دارد. اگر شما می‌خواهید فقط یک نوشیدنی سفارش دهید، زمان زیادی برای یادگیری احتیاج ندارید، اما اگر یک پروژه کاری را ارائه می‌دهید، قطعا باید زمان بیشتری به یادگیری اختصاص دهید.

فرانسوی، اسپانیایی، پرتغالی، ایتالیایی و نروژی در رده ۱، یا همان آسان‌ترین زبان‌ها برای یادگیری، قرار دارند. زبان آلمانی با (۳۰ هفته/ ۷۵۰ ساعت کلاسی) در رده ۲ قرار می‌گیرد. کاربران ردیت حدس ‌می‌زنند که علت این امر گرامر متفاوت این زبان در مقایسه با زبان‌های رومیایی (اسپانیایی، پرتغالی، فرانسوی، ایتالیایی، رومانیایی و کاتالان) است.

نقشه زبان های دنیا

فنلاندی و مجارستانی در رده ۴ قرار گرفته‌اند و میانگین ۴۴ هفته (۱۱۰۰ ساعت کلاسی) را برای کسب مهارت لازم دارند. زبان روسی و بیشتر زبان‌های خاورمیانه نیز در همین رده هستند.

زمان لازم جهت یادگیری زبان چینی، ۸۸ هفته (۲۲۰۰ ساعت کلاسی) تخمین شده است و زبان ژاپنی با قرار گرفتن در رده ۵، بیش از ۸۸ هفته طول می‌کشد.

این دسته‌بندی برای کسانی است که قصد دارند علاوه بر انگلیسی، بر زبان دیگری نیز مسلط باشند. پس بهتر است دست به کار شویم.

منبع theculturetrip

دیدگاه