استان امنات چاروئن در یک نگاه

استان امنات چاروئن در یک نگاه

صنم وفقی
| شنبه, ۱۲ خرداد ۹۷ ساعت ۱۱:۰۰

استان امنات چاروئن، استانی کوچک با تاریخی ۱۰۰ ساله است. معبد‌های متعدد، جاذبه‌های طبیعی و مراکز صنایع دستی، این استان را به یکی از مقاصد گردشگری در تایلند تبدیل کرده است.  

استان امنات چاروئن یکی از استان‌های کشور تایلند، واقع در قاره آسیا است. این استان که در شمال‌شرقی تایلند قرار دارد، با استان‌های اوبون راتچاتانی، یاسوتون و موک داهان در کشور تایلند و با استان سالاوان در کشور لائوس همسایه است. مرکز این استان امنات چاروئن نام دارد.

استان امنات چاروئن بیش از ۳۷۵ هزار نفر جمعیت و مساحتی با ابعاد ۳٫۱ هزار کیلومترمربع دارد. اغلب مردم این استان بودایی هستند، درصد بسیار کمی از جمعیت را مسلمانان و مسیحیان تشکیل می‌دهند. زبان رسمی استان امنات چاروئن، تایلندی است.

این استان تحت حکومت یکپارچه تایلند قرار دارد. نوع حکومت تایلند پادشاهی مشروطه است که شامل سه قوه مجریه، مقننه و قضایی می‌شود. رهبران ارتشی در راس حکومت تایلند قرار دارند و نوع اداره کشور به سیستم پارلمانی وست‌مینستر نزدیک است.

رامنات چاروئن، مرکز کنونی استان، اولین بار در زمان سلطنت شاه راما سوم به عنوان شهر به رسمیت شناخته شد. در ابتدا این شهر جزوی از استان  اوبون راتچاتانی شمرده می‌شد و در سال ۱۹۹۳، با جدا شدن از اوبون راتچاتانی، به صورت استانی مستقل درآمد.

استان رامنات چاروئن آب و هوایی استوایی دارد. میانگین دما در این استان حدود ۲۷.۶ درجه سانتی‌گراد است. این استان بیشترین باران‌های استوایی را در فصل تابستان تجربه می‌کند و بارش در فصل‌های سردتر کاهش می‌یابد.

روزانه دو پرواز از اوبون راتچاتانی به مقصد امنات چاروئن صورت می‌گیرد. همچنین برای دسترسی زمینی می‌توانید از ترمنیال اوبون راتچاتانی و ترمینال شمال‌شرقی تایلند استفاده کنید. برای حمل و نقل در شهرهای استان، به خصوص امنات چاروئن، تاکسی‌های موتوری و توک‌توک‌ها سرویس‌های مناسبی ارائه می‌دهند.  

ابریشم امنات چاروئن شهرت بسیاری دارد. خیت نام یکی از محصولات بومی و ابریشمی این استان است که در تولید آن نوع خاصی از بافت به کار رفته است. این محصول به عنوان یکی از متفاوت‌ترین سوغاتی‌های این استان شناخته می‌شود. شما برای خرید می‌توانید به «مرکز هنر و صنایع دستی بان سانگ تور» (Ban Sang Thor Arts and Crafts Center) مراجعه کنید.

امنات چاروئن

«فرا مونگکول مینگ موانگ» (Phra Mongkol Ming Muang) مقدس‌ترین مجسمه بودا در استان است و مشهور‌ترین دیدنی استان امنات چاروئن به شمار می‌رود. این مجسمه در محوطه «بودا اوتهایان» (Buddha Utthayan Reservoir) در نزدیکی مرکز استان قرار گرفته است. در روز ماگا پوجا، جشن بزرگی در این مکان برگزار می‌شود.

امنات چاروئن

برای دیدن بنای مقدس شهر به «پارک مینگ موانگ چالوئم فراکیت» (Ming Muang Chaloem Phrakiat Park) سر بزنید. اطراف این بنا را باغ‌های زیبایی احاطه کرده‌اند که برای پیاده‌روی مناسب است.

امنات چاروئن

«پارک فو فاپوئنگ» (Phu Phapueng Park) نیز از دیدنی‌های استان امنات چاروئن محسوب می‌شود. شما در این پارک می‌توانید از تماشای طبیعت و کوهنوردی لذت ببرید.

از دیگر دیدنی‌های استان امنات چاروئن می‌توان به «پارک گیاه‌شناسی دون چائو پو» (Don Chao Pu Botanical Park)، «معبد تام سائنگ فت» (Tham Saeng Phet Temple)، «معبد چیاتیکرام» (Chaiyatikaram Temple) و «مرکز کشاورزی چیتساکون» (Chitsakon Agricultural Centre) اشاره کرد.

برچسب‌ها لوکیشن

دیدگاه  

    تبلیغات