تهران، یکی از شهرهای جذاب جهان

طیبه فلاحتی
چهار شنبه، ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۰
تهران، یکی از شهرهای جذاب جهان

روزنامه ایتالیایی لاستمپا تهران را به عنوان یک شهر گردشگری جذاب معرفی کرد.

روزنامه ایتالیایی لاستمپا سفر به ایران را برای گردشگری جذاب خوانده و نوشت: تهران از جمله شهرهایی است که از نظر گردشگری بسیار جذاب و در نزدیکی منطقه مربوط به بین‌النهرین باستان است.

 تارنمای روزنامه لاستمپا در بخش گردشگری خود به معرفی تهران به عنوان یک شهر گردشگری جذاب اشاره کرد و افزود:

تهران پایتخت ایران در منطقه شمالی کشور و در کوهپایه‌های البرز قرار گرفته و بزرگترین شهر ایران است. تهران همچنین مرکزمهم اقتصادی و صنعتی کشور محسوب می‌شود. مرکز این شهر در میدان امام خمینی و در منطقه بازار توسعه یافته است. در اطراف مرکز شهر محله‌های متوسط وجود دارند، در حالی که مناطق شمال شهر ثروتمند بوده، جایی‌که اکثر سفارتخانه‌ها در آن جای گرفته‌اند.

لاستمپا نوشت:

برج میلاد نماد شهر تهران و از جمله بلندترین‌ها در جهان است. موزه جواهرات، پل طبیعت، محله دربند، کاخ گلستان، پارک جمشیدیه و کاخ سعدآباد از جمله جذابیت‌های جالب تهران برای گردشگران است.

لاستمپا افزود:

اگر علاقه‌مند به تاریخ و باستان‌شناسی هستید، حتما از موزه ملی ایران بازدید کنید که از دو مجموعه موزه ایران باستان و موزه عصر اسلامی ساخته شده است. در این موزه آثار باستانی و دوران قرون وسطی ازجمله گلدان‌های سرامیکی، ابزارآلات فلزی، سکه‌های فلزی، کتاب‌های نادر نگهداری می‌شوند. آثار باستانی‌تر نیز مربوط به دوران سنگی می‌شوند و برخی نیز حدود ۳۰ تا ۳۵ هزار سال قدمت دارند. اشیای دست‌ساز زیادی نیز از پرسپولیس در این موزه نگهداری می‌شوند.

در این گزارش همچنین به موارد منفی سفر به ایران اشاره شده و آمده است:

در شهرهای اصلی و پایتخت، موارد جیب‌بری و دزدی افزایش یافته است. در تهران حتی موارد متوقف کردن خارجی‌ها از سوی افراد لباس عادی که خود را به عنوان مامور معرفی می‌کنند، وجود دارد. همچنین از مدت‌ها است که در این کشور فعالیت‌های عناصر وابسته به داعش به ثبت رسیده است.

 

منبع ایرنا

دیدگاه  

    تبلیغات