ایجاد «اداره تسهیل جذب گردشگر» در وزارت امور خارجه

زلیخا رحمانیان
شنبه، ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۰
ایجاد «اداره تسهیل جذب گردشگر» در وزارت امور خارجه

ترتیبی اتخاذ شده است که ایرانیان مقیم کشورهای خارجی که علاقه به سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری هستند شناسایی شوند تا از این قابلیت در جهت اشتغال‌زایی و معرفی میراث فرهنگی استفاده شود.

مسئول نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال شرق کشور گفت:

برای تقویت قابلیت‌های گردشگری در ایران در کنار دیگر معاونت‌های وزارت امور خارجه اداره‌ای به نام «اداره تسهیل جذب گردشگر خارجی» ایجاد شده است.

غلام عباس ارباب خالص در مراسم جشن بزرگداشت فردوسی در روستای زیبد گناباد گفت:

ایران به جهت داشتن جاذبه‌های گردشگری در صدر کشورهای جهان قرار داشته و باید این جاذبه‌ها بیشتر به مردم دنیا معرفی شوند.

 ترتیبی اتخاذ شده است که ایرانیان مقیم کشورهای خارجی که علاقه به سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری هستند، شناسایی شوند؛ تا از این قابلیت در جهت اشتغال‌زایی و معرفی میراث فرهنگی استفاده شود.

ارباب خالص برگزاری این مراسم را فرصت مناسبی برای شناخت ظرفیت‌های فرهنگی و تاریخی خراسان رضوی و معرفی آن در سطح ملی و بین‌المللی عنوان کرد.

این استعدادهای بالقوه و بالفعل بستر جذب گردشگران و سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی را هموار می‌کند.

مسئول نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال شرق کشور همچنین در ادامه گفت:

گناباد و منطقه تاریخی زیبد که از آن بارها در شاهنامه فردوسی نام برده شده یکی از پتانسیل‌های مهم فرهنگی و گردشگری برای معرفی به گردشگران خارجی است.

جنگ ۱۲ رخ نام جنگی در شاهنامه فردوسی است که در منطقه تاریخی زیبد گناباد صورت گرفته و در شاهنامه ۱۱ مرتبه از روستای زیبد و ۱۲ مرتبه از گناباد نام برده شده است. روستای زیبد از توابع بخش کاخک در ۲۰ کیلومتری جنوب غربی گناباد واقع است.

منبع ایسنا

دیدگاه  

    تبلیغات