تأثیر سفر و گردشگری بر کشورها

تأثیر سفر و گردشگری بر کشورها

زینب موحدی
| یکشنبه, ۱۹ فروردین ۹۷ ساعت ۱۴:۴۰

گزارش‌های WTTC، حاوی نکته‌های مهمی در مورد اهمیت اقتصادی و تاثیرگذاری اجتماعی و رشد آینده‌‌ی سفر و گردشگری است.

شورای جهانی سفر و گردشگری (WTTC)، گزارش‌هایی مربوط به تاثیر اقتصادی و اشتغال مسافرتی و گردشگری در ۱۸۵ کشور و ۲۵ منطقه‌ی جغرافیایی یا اقتصادی جهان منتشر کرده است.

این گزارش‌ها، ابزار بسیار مهمی برای تجهیز سخت‌افزاری بخش‌های دولتی و خصوصی است و ارزش بسیار زیاد سفر و گردشگری را از دیدگاه اقتصادی نشان می‌دهند؛ بر این اساس، می‌توان سرمایه‌گذاری‌ها و سیاست‌گذاری‌های اقتصادی را طوری انجام داد که از این بخش حمایت کند.

آخرین تحقیقات سالانه‌ی WTTC با همکاری «آکسفورد اکونومی»، حاکی از موثر بودن مشارکت بخش مسافرتی و گردشگری در رشد تولید ناخالص داخلی جهانی در سال ۲۰۱۷، برای هفتمین سال پیاپی، است.

تاثیر گردشگری

در سال ۲۰۱۷، تاثیر مستقیم، غیر مستقیم و تشویقی صنعت مسافرت و گردشگری را به این صورت محاسبه کرده‌اند:

  • سهم ۸٫۳ تریلیون دلاری از تولید ناخالص داخلی جهان، ۱۰٫۴٪ از تولید ناخالص کل جهان
  • ۳۱۳٬۰۰۰٬۰۰۰ شغل (۳۱۳ میلیون)، یک شغل از هر ۱۰ شغل در کل جهان
  • صادرات ۱٫۵ تریلیون دلار (۶٫۵٪ از کل صادرات، ۲۸٫۸٪ از کل صادرات جهانی خدمات)
  • سرمایه گذاری ۸۸۲٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ دلار (۸۸۲ میلیارد)، (۴٫۵٪ از کل سرمایه گذاری)

این تحقیق نشان می‌دهد که سال ۲۰۱۷، سال پررونقی برای بخش مسافرت و گردشگری جهان بوده و رشد ۴٫۶ درصدی را تجربه کرده  که بسیار سریع‌تر از رشد کل اقتصاد (۳٪ در سال ۲۰۱۷) بوده است. نقش این بخش به عنوان عامل رفاه نقش واضحی است؛ چرا که این بخش، ۷٬۰۰۰٬۰۰۰ (۷ میلیون) شغل جدید در سال ۲۰۱۷ ایجاد کرده است که یک شغل از هر پنج شغل جدید در کل جهان را شامل می‌شود.

سازمان WTTC مفتخر است که این اطلاعات شفاف و تجربی را به منظور کمک به سازمان‌های دولتی و خصوصی برای اتخاذ تصمیماتی مناسب برای رشد پایدار آینده‌ی بخش مسافرتی و گردشگری پایدار ارائه می‌دهد.

منبع 4hoteliers
برچسب‌ها توریسم

دیدگاه  

    تبلیغات