وسایلی که بهتر است پیش از سفر در کیف دستی خود قرار بدهید

وسایلی که بهتر است پیش از سفر در کیف دستی خود قرار بدهید

الناز غفور
| پنجشنبه, ۳۰ فروردین ۹۷ ساعت ۱۶:۰۰

فکر کردن به وسایل جا مانده در چمدان‌تان احتمالا برای شما استرس ایجاد می‎کند. باید وسایل‌تان را طبق این دستورالعمل کجارو سازماندهی کنید تا تمام ضروریات سفر در طول پرواز دم دست‌تان باشد.

وقتی چمدان‌تان را تحویل فرودگاه می‎دهید، می‌دانید حداقل برای چند ساعتی با یک سری از وسایل شخصی خودتان خداحافظی کرده‎اید و هیچ راهی برای دسترسی به آن‎ها وجود ندارد. خصوصا اگر قرار باشد چمدان شما با یک پرواز جداگانه به مقصد ارسال شود. به این ترتیب شرایط حسابی مشکل می‌شود. حتی ممکن است وسایل شما اصلا به دست‌تان نرسد. اگر خوش شانس باشید، می‎بینید که چمدان‌تان به شیوه‎ای نه چندان ملایم روی نوارهای چرخان فرودگاه به دست‌تان می‌رسد. بهتر است پیش از هر سفر خودتان را برای بدترین شرایط آماده کنید.

وسایل ضروری برای سفر

قرار است سفری تفریحی داشته باشید، پس استرس را از خود دور کنید و این دستور‎العمل را مو به مو بخوانید:

لباس شنا

اگر مقصد شما ساحلی است یا قصد دارید در استخر هتل شنا کنید، لازم نیست منتظر چمدان‎هایتان بمانید. یک دست لباس شنا در کیف دستی خودتان قرار بدهید.

لباس زیر

حتی اگر هزار دست لباس زیر تمیز در چمدان گذاشته‎اید، حتما یک لباس زیر در کیف دستی داشته باشید. بعد از یک پرواز طولانی لباس تمیز حس خوبی به شما می‎دهد. حتی اگر قرار باشد چمدان‌تان را گم کنید.

کرم ضد آفتاب و نرم کننده‎ در ابعاد مسافرتی

به محض اینکه از هواپیما پیاده شوید، پوست شما در معرض آب و ‎هوایی کاملا متفاوت قرار می‎گیرد و بهتر است از آن محافظت کنید. پس یک بسته کرم ضد آفتاب و نرم‌کننده در کیف دستی همراه داشته باشید. شما مجاز هستید حدود یک لیتر مواد مایع، آئروسول، ژل، کرم و خمیری در کیف دستی داشته باشید. بهتر است مقدار هر کدام از مواد بهداشتی که به همراه دارید کمتر از ۱۰۰ میلی‎لیتر باشند.

لوازم بهداشتی برای سفر

کتاب

کتاب یکی از وسایل ضروری برای سفر است که ‎نه تنها در طول پرواز، بلکه در تمام طول مسافرت شما را سرگرم می‎کند.

شال

در هر شرایط آب و هوایی نوعی شال قابل استفاده است& به علاوه می‎توانید در هواپیما از آن به عنوان پتو استفاده کنید.

خوراکی

خوراکی مورد علاقه‎ی شما در سفر چیست؟ همیشه کمی از آن در کیف دستی به همراه داشته باشید.

خوراکی برای سفر

عینک آفتابی

شاید فکر کنید که بهتر است عینک آفتابی را در چمدان بگذارید تا در کیف دستی برای پاسپورت و کیف پول و دیگر وسایل ضروری جا باقی بماند. ولی بهتر است یک عینک آفتابی در کیف دستی داشته باشید. واقعیت این است که عینک آفتابی جای زیادی نمی‌گیرد و در طول سفر کاربرد زیادی دارد.

شارژر (برای تمام وسایل برقی)

تمام شارژرهای مورد نیاز را در کیف دستی قرار دهید.

 برق لب و مرطوب کننده‎ی لب

بعد از یک پرواز طولانی کمی به خودتان برسید. شما ساعت ها هوای بسته را تنفس کرده اید و احتمالا پوست لب‎هایتان حسابی خشک شده است. بهتر است ظاهر مناسبی داشته باشید تا عکس‎های سلفی قشنگ‎تری ثبت کنید.

کفش

مبدا پرواز با مقصد کاملا متفاوت است، پس بهتر است چند نوع کفش به همراه داشته باشید. برای سفر پاپوش‎های راحت در نظر بگیرید و در کیف دستی قرار دهید.

وسایل ضروری برای سفر

دفتر و خودکار

پرواز جای خوبی برای فکر کردن است، پس اگر در حال نگاه کردن به فیلم نیستید و احتیاجی به خواب ندارید، فکرهایتان را روی کاغذ بیاورید. این نوشته‎ها نوعی سوغاتی برای خودتان محسوب می‎شوند. اگر چه عکس‎ها یادآور لحظات سفر هستند، ولی این نوشته‎ها تک تک جزئیات مسافرت را به خاطر شما می‎آورند.

ماسک چشم

یکی از نکات مثبت سفر این است که می‎توانید هر لحظه‎ای که اراده کنید، بخوابید. تمام آلارم‎ها را خاموش کنید و با ماسک چشم که یکی از وسایل ضروری برای پرواز است، خواب دلپذیری داشته باشید.

ماسک چشم برای سفر

هدفون

بدون هدفون هیچ جا نروید. اگر در هواپیما یک نوزاد بد اخلاق آسایش شما را گرفته، از هدفون‌تان استفاده کنید. بهتر است هدفون ارزان تهیه نکنید و مدلی را به همراه داشته باشید که دقیقا مناسب اندازه‎ی گوش شما باشد. به این ترتیب تمام سرو صدا‎های مزاحم سفر فیلتر می‌شوند.

منبع باستل

دیدگاه  

    تبلیغات