فرا گرفتن ابر و باد و باران در آسمان ایران

فرناز رهبران رنجبر
جمعه، ۱۷ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۰
فرا گرفتن ابر و باد و باران در آسمان ایران

طی امروز، فردا و پس فردا آسمان ایران را ابر و رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی فرا خواهد گرفت.

احد وظیفه، مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی برای وضعیت هوای کشور طی امروز، فردا و پس فردا گفت:

تحلیل نقشه‌های و خروجی مدل‌های هواشناسی بیانگر گذر متناوب امواج تراز میانی جو در روز جمعه (امروز)، ‌فردا و پس فردا از کشور است که پیامد آن رشد ابر و رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در ساعات بعدازظهر است.

وظیفه درمورد هوای امروز ادامه داد:

امروز در مناطقی از دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی، جنوب، نواحی مرکزی، دامنه‌های البرز مرکزی، غربی و شمال شرق کشور رشد ابر، رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در برخی نقاط استان‌های یزد، کرمان، شمال خراسان جنوبی، غرب هرمزگان بارش پراکنده و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

وی همچنین با اشاره به وضعیت هوا در روز شنبه خاطرنشان کرد:

در این روز بر مقدار بارش‌ها در اصفهان، ‌نیمه جنوبی استان مرکزی، جنوب همدان و شمال خوزستان افزوده می‌شود و در دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی، مناطقی از جنوب غرب، جنوب، غرب و به تدریج دامنه‌های جنوبی و شمالی البرزی رگبار باران، ‌رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود. همچنین در استان‌های خراسان رضوی و جنوبی، سیستان و بلوچستان و شمال هرمزگان رشد ابر، بارش پراکنده، گاهی وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود. از طرف دیگر در بعدازظهر شنبه در برخی مناطق نوار شرقی کشور وزش باد شدید و گرد و خاک دور از انتظار نیست.

او با اشاره به کاهش یافتن فعالیت سامانه بارشی در کشور در روز یکشنبه عنوان کرد:

در این روز در دامنه‌های البرز شرقی، دامنه‌های زاگرس مرکزی، مناطقی از غرب، نواحی مرکزی، شمال شرق و شرق کشور رشد ابر،‌ رگبار باران و گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود. همچنین در این روز برخی مناطق نوار شرقی کشور وزش باد شدید وجود خواهد داشت.

به گفته وظیفه، پیش‌بینی می‌شود که امروز سواحل سیستان و بلوچستان در دریای عمان و طی دو روز آینده سواحل خوزستان و بوشهر در خلیج فارس مواج خواهد شد.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی درمورد وضعیت آسمان تهران یادآور شد:

امروز هوای تهران نیمه‌ابری و در بعضی ساعات همراه با رگبار باران و وزش باد است و بیشینه دمای هوای تهران در روز جاری به ۲۱ درجه سانتی‌گراد خواهد رسید. روز شنبه نیز آسمان تهران نیمه ابری تا ابری و در بعضی ساعات همراه با رگبار باران، وزش باد و گاهی رعد برق خواهد بود. این وضعیت در روز یکشنبه نیز وجود خواهد داشت.

منبع ایسنا

دیدگاه  

    تبلیغات