گردشگری امروزی تحت تاثیر رسانه های اجتماعی

گردشگری امروزی تحت تاثیر رسانه های اجتماعی

صدیقه شجاعی
| چهار شنبه, ۱۵ فروردین ۹۷ ساعت ۱۷:۳۵

امروزه رسانه‌های اجتماعی نظیر اینستاگرام، یوتیوب، توییتر، اسنپ‌چت و... بیش از پیش بر گردشگری در جهان تاثیر می‌گذارند.

این روزها، اینستاگرام، یوتیوب، توییتر، یلپ، اسنپ‌چت و سایر پلتفرم‌های رسانه اجتماعی به طور چشمگیری اهداف گردشگری و تجربیات خود را نسبت به گذشته تغییر داده‌اند. در حالی که بیلبوردهای دیجیتال (مجله‌ای با دو صفحه صیقلی) در معرض دید قرار می‌گیرد و آگهی‌های تلویزیونی پر زرق و برق همچنان با قدرت به فعالیت خود ادامه می‌دهند، اما این فرایند به شدت تحت تاثیر مخاطبانی است که عکس‌ها و پُست تجارب واقعی خود از سفرهایشان را در رسانه‌های اجتماعی قرار می‌دهند. این ماجرا به میزان قابل توجهی سیر صعودی پیدا کرده است. مصرف‌کنندگان، اکنون این فرصت را به دست آورده‌اند تا از طریق مطرح کردن اعتراض خود در توییتر یا انتقاد کردن در یلپ یا تریپ‌ادوایزر، مستقیماً با شرکت‌ها در تماس باشند.

گردشگری

تری اورلی (Terry O’Reilly)، بازاریاب نخبه کانادایی می‌گوید: «از زمانی که نمایش رادیویی خود را در سال ۲۰۰۵ آغاز کردیم، بازاریابی در جهان با تغییرات زیادی همراه بوده است. ما این کار را همزمان با آغاز فعالیت یوتیوب شروع کردیم، در آن زمان خبری از پادکست، آیفون، توییتر، اینستاگرام، اسنپ‌چت و پینترست نبود. فیسبوک تازه یکساله شده بود. یکی از دلایلی که برنامه خود را با امکانات جدید تجهیز کرده و نام آن را تغییر دادیم، برای نشان دادن این تحولات در بازاریابی دنیا بود که از تشویق مخاطب به سمت تاثیرگذاری حرکت می‌کرد.

پیش از روی کار آمدن این رسانه‌های اجتماعی، چهره‌های سرشناس ورزشی یا بازیگران هالیوود به عنوان ابزاری برای فروش محصولات استفاده می‌شدند. آن‌ها به عنوان افراد تاثیرگذار در آن زمان محسوب می‌شدند. افراد تاثیرگذار موفق در این دوره، اشخاص مشهوری هستند که با ارائه نظرات، پیشنهادات، توصیه‌ها و مهارت‌ها به صورت آنلاین به شهرت زیادی رسیده‌اند؛ نظیر وبلاگ نویس‌ها، اینستاگرامرها، ستاره‌های یوتیوب و اسنپ‌چترها. این افراد تاثیرگذار، با ایجاد جریان ثابتی از محتوای اصیل، مخاطبان زیادی را جذب می‌کنند. آن‌ها از ایده‌ها، کانال‌های شخصی و زیبایی‌شناسی خود برای خلق محتوا استفاده می‌کنند.»

گردشگری

این یک واقعیت ملموس است که فیسبوک و توییتر تا حد زیادی به بهترین پلتفرم‌ها برای ابزار عقیده و قرار دادن عکس و موارد دیگر تبدیل شده‌اند. پلتفرم‌های متعدد رسانه اجتماعی به مردم کمک می‌کند تا داستان‌های شخصی خود را با دیگران به اشتراک بگذراند که تاثیر زیادی روی آن‌ها می‌گذارد.

بازاریاب‌های گردشگری که واکنش کندی نسبت به پیشرفت‌های قبلی در حوزه رسانه‌های دیجیتال داشته‌اند، امروزه مستقیماً سراغ موفق‌ترین رسانه‌ها رفته و کمپین بازاریابی خود را مجدداً در آن‌ها راه‌اندازی می‌کنند.

برچسب‌ها جهانگردی

دیدگاه  

    تبلیغات