بهترین زمان سفر به ژنو؛ مهد مدرنیته و تجملات در سوئیس

نگین توکلی
جمعه، ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۰
بهترین زمان سفر به ژنو؛ مهد مدرنیته و تجملات در سوئیس

ژنو، دومین شهر پرجمعیت کشور سوئیس و مقر سازمان ملل متحد است. برای برنامه‌ریزی بهترین زمان سفر به این مقصد باشکوه، در این مقاله با ما بخوانید.

ژنو که در دره‌ای در لبه غربی کشور سوئیس واقع شده است، مکانی مناسب برای تعطیلاتی پر از آرامش است. خیابان‌های سنگفرش شده آن با وجود کافه‌های در فضای آزاد و فروشگاه‌های مجزا و مستقل، یکی از جاذبه‌های ژنو به شمار می‌آیند که در تور سوئیس حتما باید از آن‌ها دیدن کنید. دیگر بخش‌های بین‌المللی شهر پر از رستوران‌های باشکوه و برندهای طراحان مشهور، هستند.

جایگاه‌های مجلل و باشکوه در حین اجراهای جهانی ارکستر ملی، در سالن ویکتوریا (Victoria Hall)، در انتظار شما هستند. حتی رستوران و غذاخوری‌های شهر ژنو، نیز، یک فضای هنری به شمار می‌آیند.

ژنو

اما علیرغم تمام این تجملات، شهر ژنو می‌تواند شما را با فعالیت‌های محبوب و ساده‌ای چون قایق سواری بر روی دریاچه، پیاده‌روی یا دویدن در پارک‌ها و اسکی کردن در دامنه‌های نزدیک کوه بلانک (Mont Blanc)، کوهی در آلپ در مرز فرانسه و ایتالیا با ارتفاع ۴۸۰۷ متر، شگفت‌زده کند.

بهترین زمان سفر به ژنو بر اساس آب و هوا

ژنو

بهترین زمان سفر به ژنو، فصل کوتاه داغ گردشگری در ماه‌های جولای تا آگوست (۱۰ تیر تا ۹ شهریور) است. اگرچه در این زمان سفر، دیدن جمعیت زیاد گردشگران و قیمت بسیار بالای مکان‌های اقامتی، شما را شگفت‌زده خواهد کرد، اما آب و هوای ژنو در این فصل کوتاه، برای فعالیت‌های در فضای آزاد مانند هایکینگ در کوه سالیو (Mont Salève) و حمام آفتاب در حمام‌های پاکیس (Pâquis Baths)، در بهترین حالت خود است.

در همین حال، ماه‌های دسامبر تا آوریل (۱۰ آذر تا ۱۰ اردیبهشت)، بهترین زمان سفر برای اسکی در کوه‌های آلپ سوئیس در نزدیکی ژنو هستند؛ اما در این زمان با آب و هوایی سرد و جمعیت گردشگران، روبه‌رو خواهید شد. قیمت هتل‌ها و بلیط‌های هواپیما به جز در مواقع کریسمس و تعطیلات، معقول هستند.

اگر می‌خواهید از آب و هوای سرد زمستان و قیمت‌های بالای فصل تابستان، اجتناب کنید، در فصل‌های کوتاه بهاری و پاییزی در ماه‌های سپتامبر تا نوامبر (۱۰ شهریور تا ۹ آذر) و می تا ژوئن (۱۱ اردیبهشت تا ۹ تیر)، به ژنو سفر کنید.

بهترین زمان سفر به ژنو بر اساس فصول

فصل زمستان: ماههای دسامبر تا آوریل (۱۰ آذر تا ۱۰ اردیبهشت)

ژنو

فصل زمستان ژنو، میزبان بادهای سرد از دریاچه ژنو و انبوهی از علاقه‌مندان به ورزش‌های زمستانی که به دنبال استفاده از شرایط اسکی در کوه‌های آلپ سوئیس هستند، است.

بیشتر هتل‌ها در این زمان از سال، بخصوص در کریسمس و تعطیلات عید پاک، پر هستند، پس حتما از چند ماه زودتر، زمان نهایی سفر خود را تعیین و هتل خود را رزرو کنید.

لباس‌های گرم بسیاری به همراه داشته باشید؛ دمای میانگین روزانه در این فصل ژنو، در محدوده ۱٫۱- تا ۱۰ درجه سانتی‌گراد است.

فصل بهار: ماه‌های می تا ژوئن (۱۱ اردیبهشت تا ۹ تیر)

ژنو

آب و هوا در فصل کوتاه بهاری، بسیار دلپذیر است؛ اگرچه گاهی اوقات دما با محدوده ۴٫۴ تا ۲۱٫۱ درجه سانتی‌گراد، می‌تواند کمی سرد باشد.

هزینه هتل‌ها و پروازها در ماه‌های می و ژوئن، مقرون به صرفه‌تر از دیگر مواقع سال هستند، اما برخی مکان‌های اقامتی در این فصل، بسته هستند، پس کمی زودتر در دسترس بودن مکان اقامتی خود را بررسی کنید. بارش باران در طی این ماه‌ها بسیار معمول است، پس حتما چتر به همراه داشته باشید.

فصل تابستان: ماه‌های جولای تا آگوست (۱۰ تیر تا ۹ شهریور)

ژنو

اگرچه فصل تابستان، شلوغ‌ترین فصل گردشگری ژنو برای جاذبه‌ها و فعالیت‌های کنار دریاچه، به شمار می‌آید، اما آب و هوای معتدل، دلپذیر و خنک با دمای میانگین روزانه ۲۱٫۱ درجه سانتی‌گراد، سفری بینظیر را برای شما رقم خواهد زد. اگرچه باید بدانید که بارش باران به خصوص در ماه آگوست (۱۰ مرداد تا ۹ شهریور)، بسیار شایع است.

برخی از محبوب‌ترین فستیوال‌های ژنو، مانند فستیوال موسیقی رژه دریاچه و جشن تابستانی ژنو (Fêtes de Genève) در این فصل، برگزار می‌شوند.

فصل پاییز: ماه‌های سپتامبر تا نوامبر (۱۰ شهریور تا ۹ آذر)

ژنو

در فصل پاییز در ماه‌های سپتامبر تا نوامبر، جمعیت گردشگران پراکنده می‌شوند، دما به محدوده ۱٫۱- تا ۱۵٫۶ درجه سانتی‌گراد افت می‌کند و قیمت‌ها کم کم رو به کاهش می‌روند و همین فاکتورها این فصل را تبدیل به زمانی ایده‌آل برای سفری مقرون به صرفه می‌کند.

البته بارش باران در ماه نوامبر، شایع‌تر است و همین موضوع ممکن است گشت و گذار در جاذبه‌های در فضای آزاد مانند پارک گرنج (Grange Park) و باغ گیاهشناسی و گلخانه ژنو (Conservatory and Botanical Garden Geneva) در بخش‌های پایانی این فصل، را برای شما، ناخوشایند کند.

بهترین زمان سفر به ژنو بر اساس فستیوال‌ها و رویدادها

فستیوال‌ها و رویدادهای فصل زمستان

مسابقات سوپرکراس ژنو (Supercross Geneva)

ژنو

مسابقات موتور سواری سوپرکراس ژنو، از ۳۳ سال گذشته به صورت سالیانه در ماه دسامبر در این شهر برگزار می‌شود. برخی از بهترین رانندگان جهان در این مسابقات ورزشی، در نمایش نور و صدا و مسابقه پرش افسانه‌ای شرکت می‌کنند.

در زمان این مسابقات همچنین یک نمایشگاه وسایل مرتبط به موتورسیکلت و دوچرخه برگزار می‌شود که در آن اکثر تولید کنندگان و تامین کنندگان موتورسیکلت از صنایع موتورسیکلت، حضور دارند.

کریسمس

ژنو

جشن سال نو یا کریسمس، یکی از برترین رویدادهای شهر ژنو در ماه دسامبر به شمار می‌آید. در این زمان از سال تمام شهر با چراغ‌های رنگارنگ و نورهای زیبا تزئین می‌شود و غرفه‌های کریسمس در جای جای شهر به چشم می‌خورند.

جشن لیسکلاد (Fête de l' Escalade)

ژنو

جشن لیسکلاد (صعود از دیوارهای دفاعی)، یک فستیوال سالیانه در ماه دسامبر در شهر ژنو است که به صورت سالیانه برای جشن گرفتن شکست دادن هجوم ناگهانی نیروهای چارلز امانوئل اول (دوک ساوی، بخشی از جنوب شرقی کشور فرانسه)، در سال ۱۶۰۲، برگزار می‌شود. جشن و فعالیت‌های مرتبط به جشن یادبود حدودا در ۱۲ام دسامبر و یا نزدیک‌ترین آخر هفته در ژنو، برگزار می‌شود.

نمایشگاه بین‌المللی ماشین ژنو

ژنو

نمایشگاه بین‌المللی ماشین ژنو، یک نمایشگاه سالیانه در ماه مارس است. این نمایشگاه از ۸۸ سال پیش در شهر ژنو برقرار است و علاقه‌مندان زیادی را به خود جذب می‌کند.

نمایشگاه هنری ژنو (artgenève)

ژنو

نمایشگاه هنری ژنو، یک نمایشگاه هنری مدرن و معاصر در شهر ژنو است که از ۶ سال گذشته به صورت سالیانه در ماه آوریل، برگزار شده است. آثار بینظیری از هنرمندان سوئیسی در این نمایشگاه به نمایش گذاشته می‌شود.

فستیوال‌ها و رویدادهای فصل بهار

جشن موسیقی (Fête de la Musique)

ژنو

جشن موسیقی توسط ژاک لانگ، وزیر فرهنگ وقت فرانسه در سال ۱۹۸۲ پایه‌گذاری شد که هر سال در ۲۱ ژوئن همزمان با اولین روز فصل تابستان برگزار می‌گردد. در حال حاضر این جشن در صدها شهر دنیا از جمله ژنو برگزار می‌شود.

فستیوال‌ها و رویدادهای فصل تابستان

فستیوال موسیقی رژه دریاچه (Lake Parade)

ژنو

فستیوال موسیقی رژه دریاچه در هجده سال گذشته یکی از محبوب‌ترین رویدادها و مهمانی‌های تکنو، در ماه جولای در شهر ژنو بوده است. این فستیوال در فضای آزاد، بیش از ۱۰۰ هزار نفر بازدیدکننده را در سال، به ژنو می‌کشاند.

در این روز، ژنو به طور کامل تغییر می‌کند و فضا را برای پر سر و صداترین مهمانی و اجراهای موسیقی الکتریکی، آماده می‌کند.

فستیوال غذای هندی

ژنو

فستیوال غذای هندی، یکی از بزرگ‌ترین فستیوال‌های غذا در شهر ژنو است که در ماه‌های جولای تا آگوست در این شهر برگزار می‌شود.

روز ملی سوئیس

ژنو

روز ملی سوئیس، در تاریخ یکم آگوست (۱۰ مرداد)، یکی از تعطیلات ملی کشور سوئیس است. اگرچه تاسیس اتحادیه سوئیس، برای اولین بار در سال ۱۸۹۱، جشن گرفته شد، اما این روز از سال ۱۹۹۴ یه یکی از تعطیلات ملی تبدیل شد.

جشن‌های تابستانی ژنو (Fêtes de Genève)

ژنو

جشن‌های تابستانی ژنو، یک رویداد سالیانه در ماه آگوست است. در طی این رویداد، آتش‌بازی‌های بزرگ و خارق‌العاده‌ای در آسمان به نمایش در می‌آیند.

جشن‌های تابستانی ژنو ۲۰۱۸ در تاریخ ۲ تا ۱۲ آگوست (۱۱ تا ۲۱ مرداد ۱۳۹۷)، برگزار خواهد شد.

فستیوال‌ها و رویدادهای فصل پاییز

فستیوال لا باتی ژنو (La Bâtie-Festival de Genève)

ژنو

فستیوال لا باتی ژنو، یک فستیوال چند زمینه‌ای (موسیقی، رقص، تئاتر و اجراهای متعدد) در ماه سپتامبر در شهر ژنو است که به صورت سالیانه با اجراهایی خلاق و نوآورانه، برگزار می‌شود. هنرمندان ملی و بین‌المللی در این فستیوال با اجرای کنسرت، نمایش‌های زنده و طراحی‌های رقص، به هنرمندی می‌پردازند. این فستیوال به مدت ۱۶ روز در بیش از ۲۰ نقطه شهر، برگزار می‌شود.

فستیوال ورنیر آن راک (Vernier sur Rock)

ژنو

فستیوال ورنیر آن راک، یک فستیوال سالیانه موسیقی در ماه اکتبر در شهر ژنو است. این رویداد همچنین میزبان یک انجمن برای کمک به نوجوانان و جوانانی است که به ناچار از مدرسه بیرون آمده‌اند و یا در حال انتقال از مدرسه‌ای به مدرسه دیگر هستند. این انجمن فرصتی را برای تعامل و ارتقاء از طریق کارآموزی در حوزه فرهنگی برای آن‌ها فراهم می‌کند. این فستیوال از سال ۱۹۸۳، در حال برگزاری است.

فستیوال بین‌المللی فیلم ژنو (Geneva International Film Festival Tous Ecrans)

ژنو

فستیوال بین‌المللی فیلم ژنو از سال ۱۹۹۵ رابطه بین سینما، تلویزیون و تولیدات دیجیتال را بررسی کرده است. این فستیوال هر سال در ماه نوامبر در شهر ژنو برگزار می‌شود.

بهترین زمان سفر به ژنو بر اساس هزینه هتل‌ها

ژنو

ژنو؛ آب و هوا و اقلیم

ژنو

نمودار میانگین دما و بارش ماهیانه در ژنو

در ادامه، با جداولی از میانگین بارش و دما در ماه‌های مختلف سال و همچنین به تفکیک هفته‌های مختلف، به شما ارائه خواهیم کرد تا بهترین زمان سفر را به‌صورت دقیق، انتخاب کنید و چمدانی متناسب با زمان انتخابی خود ببندید.

 ماه دما (سانتی‌گراد)  میزان بارش (سانتی‌متر)
ژانویه۳٫۳۶٫۴
فوریه۵٫۶۵٫۶
مارس۱۰٫۶۵٫۶
آوریل۱۵۵٫۱
می۱۸٫۹۶٫۹
ژوئن۲۲٫۸۸٫۹
جولای۲۵۶٫۴
آگوست۲۴٫۴۹٫۴
سپتامبر۲۰٫۶۹٫۹
اکتبر۱۴٫۴۷٫۱
نوامبر۸٫۳۸٫۴
دسامبر۴٫۴۵٫۸

میانگین ماهیانه دما و بارش در ژنو

ماههفته اول (دما و بارش)هفته دومهفته سومهفته چهارم
ژانویه۳ سانتی‌گراد- ۶٫۳ سانتی‌متر۲٫۸ سانتی‌گراد- ۶٫۱ سانتی‌متر۲٫۵ سانتی‌گراد- ۶ سانتی‌متر۲٫۲ سانتی‌گراد- ۵٫۸ سانتی‌متر
فوریه۵ سانتی‌گراد- ۵٫۴ سانتی‌متر۴٫۵ سانتی‌گراد- ۵٫۲ سانتی‌متر۳٫۹ سانتی‌گراد- ۵ سانتی‌متر۳٫۳ سانتی‌گراد- ۴٫۸ سانتی‌متر
مارس۹٫۴ سانتی‌گراد- ۵٫۶ سانتی‌متر۸٫۱ سانتی‌گراد- ۵٫۶ سانتی‌متر۶٫۹ سانتی‌گراد- ۵٫۶ سانتی‌متر۵٫۶ سانتی‌گراد- ۵٫۶ سانتی‌متر
آوریل۱۳٫۹ سانتی‌گراد- ۵ سانتی‌متر۱۲٫۸ سانتی‌گراد- ۴٫۹ سانتی‌متر۱۱٫۷ سانتی‌گراد- ۴٫۷ سانتی‌متر۱۰٫۶ سانتی‌گراد- ۴٫۶ سانتی‌متر
می۱۷٫۹ سانتی‌گراد- ۶٫۵ سانتی‌متر۱۷ سانتی‌گراد- ۶ سانتی‌متر۱۶ سانتی‌گراد- ۵٫۶ سانتی‌متر۱۵ سانتی‌گراد- ۵٫۱ سانتی‌متر
ژوئن۲۱٫۸ سانتی‌گراد- ۸٫۴ سانتی‌متر۲۰٫۹ سانتی‌گراد- ۷٫۹ سانتی‌متر۱۹٫۹ سانتی‌گراد- ۷٫۴ سانتی‌متر۱۸٫۹ سانتی‌گراد- ۶٫۹ سانتی‌متر
جولای۲۴٫۵ سانتی‌گراد- ۵٫۸ سانتی‌متر۲۳٫۹ سانتی‌گراد- ۵٫۲ سانتی‌متر۲۳٫۴ سانتی‌گراد- ۴٫۵ سانتی‌متر۲۲٫۸ سانتی‌گراد- ۳٫۹ سانتی‌متر
آگوست۲۴٫۳ سانتی‌گراد- ۸٫۷ سانتی‌متر۲۴٫۱ سانتی‌گراد- ۷٫۹ سانتی‌متر۲۴ سانتی‌گراد- ۷٫۲ سانتی‌متر۲۳٫۸ سانتی‌گراد- ۶٫۴ سانتی‌متر
سپتامبر۱۹٫۷ سانتی‌گراد- ۹٫۸ سانتی‌متر۱۸٫۷ سانتی‌گراد- ۹٫۷ سانتی‌متر۱۷٫۸ سانتی‌گراد- ۹٫۵ سانتی‌متر۱۶٫۸ سانتی‌گراد- ۹٫۴ سانتی‌متر
اکتبر۱۲٫۹ سانتی‌گراد- ۶٫۴ سانتی‌متر۱۱٫۳ سانتی‌گراد- ۵٫۷ سانتی‌متر۹٫۸ سانتی‌گراد- ۵ سانتی‌متر۸٫۲ سانتی‌گراد- ۴٫۳ سانتی‌متر
نوامبر۶٫۸ سانتی‌گراد- ۸٫۱ سانتی‌متر۵٫۳ سانتی‌گراد- ۷٫۸ سانتی‌متر۳٫۷ سانتی‌گراد- ۷٫۴ سانتی‌متر۲٫۲ سانتی‌گراد- ۷٫۱ سانتی‌متر
دسامبر۳٫۴ سانتی‌گراد- ۵٫۲ سانتی‌متر۲٫۵ سانتی‌گراد- ۴٫۵ سانتی‌متر۱٫۵ سانتی‌گراد- ۳٫۹ سانتی‌متر۰٫۵ سانتی‌گراد- ۳٫۲ سانتی‌متر

میانگین هفتگی دما و بارش در ژنو

چه زمانی به ژنو برویم

ماهحداقل دمای میانگینحداکثر دمای میانگینحداقل دمای ثبت شدهحداکثر دمای ثبت شدهتعداد روزهای بارانی
ژانویه۱-۵۱۳-۱۵۱۱
فوریه۰۷۱۸-۲۱۹
مارس۳۱۱۱۰-۲۱۹
آوریل۶۱۶۳-۲۸۹
می۱۰۲۰۲-۳۱۱۱
ژوئن۱۴۲۴۴۳۷۱۱
جولای۱۶۲۶۶۳۵۹
آگوست۱۵۲۵۵۳۷۱۱
سپتامبر۱۳۲۲۲۳۱۱۰
اکتبر۸۱۵۳-۲۶۱۰
نوامبر۴۹۷-۱۸۱۱
دسامبر۱۵۱۳-۱۶۱۰

حداقل و حداکثر دما در ژنو

هزینه روزانه توریستی در ژنو

هزینه یک روز اقامت در ژنو حدودا ۴۹۱ دلار است. هزینه‌های تخمین زده شده برای یک نفر در یک روز شامل موارد زیر است:

۱. برانچ (وعده صبحانه که دیر خورده می‌شود و جای دو وعده ناهار و صبحانه است) در رستوران سه ستاره

۲. شام در رستوران سه ستاره

۳. یک شب اقامت در هتل سه ستاره

 این هزینه‌ها بسته به این که در ماه‌های داغ سال یا کمتر توریستی به ژنو سفر می‌کنید، تغییر می‌کند. تخمین هزینه بالا در ماه‌های داغ در ژنو انجام شده است تا برای برنامه‌ریزی در سفر، به عنوان منبع از آن استفاده کنید.

برچسب‌ها آب و هوا زمان سفر

دیدگاه