کندی در یک نگاه

صنم وفقی
پنجشنبه، ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۰
کندی در یک نگاه

کندی، یکی از شهرهای بزرگ سریلانکا است که به سبب وجود معابد بسیار و زمین‌های سبز استوایی از مقاصد محبوب گردشگری در سراسر جهان به شمار می‌رود.

می‌خواهید در تور سریلانکا شرکت کنید؟ پس ادامه مقاله را دنبال کنید.

کندی یکی از شهر‌های بزرگ سریلانکا در قاره آسیا است و در استان مرکزی قرار دارد. این شهر در میان کوه‌های فلات کندی واقع شده است و از میان کشتزار‌های استوایی چای عبور می‌کند. امروزه‌ کندی یکی از مقاصد مهم گردشگری به شمار می‌رود و تورهای کندی، یکی از تورهای محبوب توریست‌ها در تمامی کشورها است.

جمعیت کندی ۱۲۵,۴۰۰ نفر است که در مساحتی با ابعاد حدودی ۳۰ کیلومترمربع پخش شده است. زبان رسمی مردم کندی سینهالی است؛ اما در برخی نقاط از زبان تامیل استفاده می‌شود و زبان انگلیسی نیز به طور گسترده‌ای در میان مردم کاربرد دارد. ۷۲٪ از جمعیت کندی را بودایی‌ها، ۱۴٪ را مسلمانان، ۱۰٪ را هندوها و کمتر از ۲٪ را مسیحیان تشکیل می‌دهند.

شهر کندی توسط شورای شهرداری اداره می‌شود که شامل شهردار و شورایی است که آن را همراهی می‌کنند. انتخابات شورا و شهردار هر ۵ سال یک بار انجام می‌شود. این شهر مرکز استان مرکزی است و دومین شهر بزرگ در این استان محسوب می‌شود. کندی شامل ۲۴ بخش است و چندین شهرک را در حومه‌ی شهر شامل می‌شود. یکی از این شهرک‌ها پرادنیا است که دانشگاه پرادنیا و باغ‌ گیاه‌‌شناسی در آن واقع شدند.

مستندات تاریخ حاکی از آن است که کندی اولین بار توسط ویکراماباهو سوم که پادشاه رژیم سلطنتی گامپولا بوده است، ایجاد شد. شهر اولیه کمی بالاتر از کندی امروزی قرار داشت و سنکاداگالاپورا نامیده می‌شد. همچنین کندی به عنوان آخرین پایتخت در سلطنت پادشاهان باستانی سریلانکا شناخته می‌شود.

سوغاتی‌های کندی شامل ماسک‌های چوبی و کنده‌کاری شده با رنگ‌های طبیعی، فیل‌های چوبی، مجسمه‌های بودا در شکل و طرح‌های مختلف، ظروف برنجی و لاکی است. باکیت و برخی از انواع پارچه‌ها نیز از سوغاتی‌های بومی کندی محسوب می‌شوند.
شما برای خرید می‌توانید به «سیتی سنتر کندی» (Kandy City Center) و «کندی مارکت هال» (Kandy Market Hall) سر بزنید.

کندی

«معبد دندان مقدس» (Temple of the Sacred Tooth Relic)، محل نگهداری دندان بودا است که مهم‌ترین یادگار بودا به شمار می‌رود. درهای محفظه نگهداری دندان هنگام عبادت به روی زیارت‌کنندگان و توریست‌ها باز می‌شود. به خاطر داشته باشید که برای ورود به معبد باید پاها و شانه‌ها پوشیده باشند و کفش‌ها را نیز در آورده باشید.

کندی

علاوه بر معبد اصلی، تعدادی معبد کوچک‌تر و چندین موزه نیز در مجموعه معبد سیکرد توث رلیک قرار دارد. یکی از این موزه‌ها، «موزه‌ جهانی بودا» (World Buddhism Museum) است که از مشهورترین دیدنی‌های کندی محسوب می‌شود. این موزه شامل عکس‌ها، نقاشی‌ها، مدل‌ها و مجسمه‌های بودا از سراسر جهان است.

یکی دیگر از دیدنی‌های جالب کندی، «موزه چای سیلان» (Ceylon Tea Museum) است. این موزه در محل سابق کارخانه چای برقرار شده است. در این موزه بسیاری از وسایل قدیمی چای و لوازم شخصی پیشگامان صنعت چای مانند جیمز تیلور و توماس لیپتون به نمایش گذاشته می‌شود. شما می‌توانید از تورهای یک‌روزه این موزه استفاده کنید. این تورها با راهنمایانی خبره در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌گیرند و در پایان هر طبقه، یک فنجان چای رایگان تقدیم شما خواهد شد.

کندی

اگر به گیاهان و گونه‌های متفاوت آن علاقه دارید به «باغ‌ گیاه‌شناسی سلطنتی پرادنیا» (Royal Botanical Garden) سر بزنید. این باغ‌ با بیش از ۴۰۰۰ گونه متنوع از گیاهان، سالانه میزبان ۲ میلیون بازدیدکننده است.

از دیگر جاذبه‌های کندی می‌توان به «قبرستان پادگان بریتانیایی کندی» (Kandy Garrison Cemetery)، «معبد لانکاتیلاکا» (Lankatilaka Temple)، «قصر سلطنتی کندی» (Royal Palace of Kandy) و «موزه راجا» (Raja Museum) اشاره کرد.   

 

دیدگاه