انتقال ۱۶ بسته از بقایای پیکر کشته شدگان هواپیمای تهران-یاسوج به پایین ارتفاعات دنا

فرناز رهبران رنجبر
سه شنبه، ۱۴ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۰
انتقال ۱۶ بسته از بقایای پیکر کشته شدگان هواپیمای تهران-یاسوج به پایین ارتفاعات دنا

 به گفته فرماندار شهرستان دنا ۱۶ بسته بقایای پیکر جانباختگان پرواز تهران-یاسوج به پایین ارتفاعات منتقل شد.

عباس بهشتی‌رو، فرماندار شهرستان دنا گفت:

طی تعطیلات نوروز، قریب به ۱۵۰ نفر نیروهای امداد و نجات از برخی استان‌های کشور با توجه به برنامه زمان‌بندی شده که هر استان دو تا سه روز در منطقه محل سقوط پرواز تهران-یاسوج مستقر شوند، حضور یافتند و کار جستجوی بقایای پیکر جانباختگان این سانحه را انجام می‌دهند.

وی بیان کرد

در پنج مرحله و در قالب ۱۶ بسته، انتقال بقایای پیکر جانباختگان پرواز تهران-یاسوج را به پایین ارتفاعات دنا داشته‌ایم.

بهشتی‌رو اضافه کرد:

از دو روز پیش تاکنون ۲۰ نفر از نیروهای امدادگر استان‌های زنجان، همدان و گروه کوهنوردی شهرستان دنا و نیروهای هلال احمر شهرستان دنا و استان کهگیلویه و بویراحمد در ارتفاعات دنا در حال جستجوی بقایای پیکر جانباختگان این پرواز هستند.

او خاطرنشان کرد:

تیم‌های ماشین آلات و آمبولانس اورژانس در شهر سی‌سخت مرکز شهرستان جهت پشتیبانی استقرار دارند همچنین دو تیم ۵ نفر امداد و نجات برای پشتیبانی گروهای اعزامی به محل حادثه در هلال احمر شهرستان مستقر هستند تا در صورت حوادث احتمالی، کمک و امدادرسانی کنند.

فرماندار شهرستان دنا یادآور شد:

یک فروند بالگرد هلال احمر در شهر سی‌سخت مستقر است و کار انتقال نیرو به ارتفاعات دنا و بقایای پیکر جانباختگان پرواز تهران-یاسوج را به پایین ارتفاعات دنا انجام می‌دهد.

او ادامه داد:

عملیات جستجوی بقایای پیکر جانباختگان پرواز تهران-یاسوج تا زمانی که تمام پیکرها به پایین ارتفاعات دنا انتقال داده شوند ادامه خواهد داشت.

او تصریح کرد:

می‌توان گفت که پیکر یکی از جانباختگان این سانحه هوایی که دیروز توسط نیروهای امدادی در محل سقوط پرواز تهران-یاسوج پیدا شده، سالم‌ترین پیکر نسبت به سایر پیکرهایی بود که تاکنون پیدا شده است.

بهشتی‌رو بیان کرد:

۱۶ بسته بقایای پیکر جانباختگان پرواز تهران-یاسوج که طی این ایام به پایین ارتفاعات دنا منتقل شد، تحویل پزشکی قانونی استان شده است.

مطالب مرتبط:

    منبع ایسنا
    برچسب‌ها هواپیما پرواز

    دیدگاه