پیش بینی هوای کشور تا آخر هفته

پیش بینی هوای کشور تا آخر هفته

سیامک احدی
| یکشنبه, ۹ اردیبهشت ۹۷ ساعت ۱۱:۲۵

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی استان‌های پربارش کشور و همچنین هوای مناطق مختلف تا آخر هفته را پیش‌بینی کرد.

«احد وظیفه» مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اعلام استان‌های پربارش طی امروز و فردا از خروج سامانه بارشی در بعدازظهر روز سه‌شنبه (۱۱ اردیبهشت ماه) خبر داد و گفت:

در روز پنجشنبه (۱۳ اردیبهشت) سامانه بارشی جدیدی از غرب، وارد کشور می‌شود.

وی افزود:

با توجه به نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، امروز (۹ اردیبهشت ماه) سامانه بارشی در کل کشور فعال است و موجب بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد می‌شود.

وظیفه از نفوذ جریانات خنک شمالی به سواحل دریای خزر خبر داد و گفت:

دمای هوا ۵ تا ۸ درجه‌ در این مناطق کاهش می‌یابد همچنین امروز دریای خزر مواج پیش‌بینی می‌شود و در ارتفاعات البرز مرکزی بارش برف خواهیم داشت.

وی همچنین گفت:

امروز شدت بارش در استان‌های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، همدان، ارتفاعات البرز در استان‌های گیلان، مازندران، تهران و البرز، برخی مناطق اصفهان، غرب سمنان، شمال غرب فارس و برخی مناطق خراسان شمالی است.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت:

فردا (۱۰ اردیبهشت) در جنوب استان‌های همدان، مرکزی، قم، شمال لرستان، غرب اصفهان و غرب خراسان رضوی بارش باران شدت بیشتری دارد و در جنوب و جنوب شرق کشور وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

همچنین فردا و پس‌فردا (۱۰ و ۱۱ اردیبهشت) این سامانه بارشی در نیمه شمالی فعال خواهد بود و در شمال شرق، شرق، مرکز و استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی و دامنه‌های جنوبی البرز ابرناکی، بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه از خروج سامانه بارشی فعال از کشور در بعد از ظهر روزسه‌شنبه (۱۱ اردیبهشت) خبر داد و بیان کرد:

روز چهارشنبه (۱۲ اردیبهشت ماه) آسمان کشور در بیشتر مناطق صاف است و تنها در ارتفاعات البرز شرقی بارش پراکنده رخ خواهد داد.

وی با اشاره به ورود سامانه بارشی جدید به کشور از سمت غرب در روز پنجشنبه (۱۳ اردیبهشت) تاکید کرد:

این سامانه سبب ابرناکی و بارش باران در غرب و جنوب غرب خواهد شد.

وظیفه آسمان تهران را در روز دوشنبه (۱۰ اردیبهشت)  ابری پیش‌بینی کرد و گفت:

برای بعضی ساعات بارش باران، رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. بیشترین و کمترین دمای پایتخت در این روز ۲۱ و ۱۱ درجه سانتی‌گراد خواهد بود. در روز سه‌شنبه (۱۱ اردیبهشت) شرایط آب و هوایی تهران نیمه‌ابری، گاهی همراه با بارش پراکنده و وزش باد با بیشترین و کمترین دمای ۲۵ و ۱۳ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

برچسب‌ها باران هواشناسی

دیدگاه  

    تبلیغات